Terra Inc0gnita
Forum Terra Inc0gnita

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
 Statystyki    Regulamin

Hej ho, przyjacielu

Forum Terra Inc0gnita Strona Główna -> CyberPunk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Buzz
Demoni Władca

PostWysłany: 11-01-2010 4:35    Temat postu: Hej ho, przyjacielu Odpowiedz z cytatem

Hej ho, przyjacielu, parszywy dzień mamy, nie? Nie wiesz kim jestem? Stary, przecież tu wszyscy mnie znają, nawet Ty, choć sobie z tego sprawy nie zdajesz. Kilka miesięcy temu to ja Ci załatwiłem tego czystego dopalacza. Tak, tak, właśnie wtedy…. Co?!? Że niby nie był taki czysty?!? Stary, nie graj sobie ze mną w kulki… zresztą nie o tym chciałem z Tobą pogadać. Jest robota i to nie byle jaka… ale może chodź, podwiozę Cię, nie stójmy na deszczu, bo mi jeszcze kapelusz przepali, kto wie co teraz z nieba pada…

Nie wiem co dokładnie w tej chwili robisz: zmywasz talerze czy kroisz cebulę, ale robotę masz paskudną, szkoda czasu. Nie złość się tylko, mówię jak jest. Chyba, że jest inaczej i kochasz tą knajpę? W takim razie głowy Ci nie będę zawracał żadną konkretną pracą … w sieci!! Aaaa, mam mówić? Wiedziałem.

No, jak wspomniałem jest robota w sieci i to długoterminowa. Pewien znajomy biznesmen.. nie, nie, nie żaden korp, tylko uczciwie pracujący biznesmen, który własnymi rękami stara się zapewnić dobry byt swojej rodzince. No, więc ten gościu zbiera ekipę netrunnerów do stałej roboty. Chce utworzyć zgraną kompanię i daje stałą pracę. Kumasz bluesa? Stała praca! Wiesz, nie wygłupiajmy się z żadnymi świadczeniami zdrowotnymi czy funduszem emerytalnym, ale kasiora jest tydzień w tydzień. Nie wiem dokładnie co to za robota, bo gdybym wiedział, to sam bym pewnie zaczął to rozkręcać, haha. Ale ponoć wszystko legalnie: żadnych włamań do siedziby Arasaki czy prywatnych vendet przy użyciu zombiaków. W zasadzie tak to mówił, jakby to miała być cholernie nudna robota. Oczywiście w tą nudę to bym nie wierzył.

I jak podoba się? No pewnie, że się podoba. Stary, nie przejmuj się, że nie masz ani super deku, ani wielu programów. Jak mówiłem, nie będziesz musiał przyprawiać starego Saburo o siwe włosy. I co się przejmujesz, że jeszcze wielkich osiągnięć nie masz. Jak byś musiał mieć, to nie szukałbym ciebie, tylko prawdziwych profesjonalistów. Ale ten gościu… nie mówiłem jak się nazywa? Na razie niech wystarczy ci imię: Malone. No, skoro już wiesz jak ma na imię. Malone nie szuka doświadczonych wyjadaczy, bo ci biorą więcej niż on chce dać, a zresztą nie są mu potrzebni. On potrzebuje młodych wilków, takich jak ty, którzy za wszelką cenę chcą się oderwać od krojenia cebuli, a jednocześnie wiedzą, jak w sieci zrobić to i owo.

A teraz posłuchaj, bo widzę że jesteś zainteresowany, więc pogadamy o kasie. W tej knajpie ile mogłeś zarabiać? 500 baksów miesięcznie? 600? Tylko nie wciskaj mi kitu, bo w 1000 nie uwierzę. Zresztą nieważne ile do tej pory zarabiałeś, ważne ile od teraz będziesz zarabiał. Masz, zapal sobie i trzymaj się mocno: przez pierwsze 2 miesiące będziesz miał 2 kafelki, czyli 500 baksów tygodniowo. Nieźle, hę? A później kwota ta tylko może wzrosnąć, nie mówiąc o premiach za ekstra roboty, o których Malone też wspominał. No, ale to nie wszystko. Od każdej roboty trzeba płacić podatek i tym właśnie będę zajmował się ja: przez pierwsze 10 tygodni połowa Twojej stałej wypłaty trafia na moje konto. Mówię oczywiście tylko o stałej wypłacie, wszystkie dodatkowe zielone są dla Ciebie, nie jestem przecież zdziercą. Ale pomyśl: tysiak miesięcznie i bawisz się tym co lubisz, a nie jak dotychczas…

Przemyśl sprawę, i daj mi znać jak podejmiesz decyzję. Wtedy umówię Cię na spotkanie z Malonem. No dobra, chyba tu gdzieś mieszkasz. Aha, jeszcze jedno: robota nie jest niestety od zaraz. Nasz przyjaciel musi najpierw kilka rzeczy zorganizować. Nie wiem co dokładnie, może przeprowadza rozmowy kwalifikacyjne, ha ha ha. W każdym razie jako realny termin podał koniec lutego, może początek marca. Ale jak się zdecydujesz, to nie zwlekaj do ostatniego terminu. Malone nie organizuje szkółki niedzielnej z nieograniczoną ilością miejsc: chcesz się załapać do jego ekipy, to zgłoś się do mnie jak najszybciej. Będziesz miał zaklepane miejsce. Zagwarantować ci niczego nie mogę, ale wiesz jak to jest w życiu: kto pierwszy ten lepszy. No, to trzymaj się. Masz mój numer. Zresztą może w przyszłym tygodniu wpadnę do tej twojej kanjpki na lunch, to będziemy mogli pogadać. Chyba że doradzasz jedzenie u was, ha ha ha!!! No spadaj już, mam następne spotkanie. I uważaj na siebie przyjacielu, świat się zrobił parszywie okrutny.

Uderzajac pierwszy, uderzasz ostatni

Kiedy jesz, jedz. Kiedy czytasz, czytaj. Kiedy czytasz przy jedzeniu, czytaj przy jedzeniu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  

Buzz
Demoni Władca

PostWysłany: 11-01-2010 4:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kilka słów organizacyjnie.

Jak wspomniał znajomy fixer, sesja prawdopodobnie zacznie się na przełomie lutego i marca. Czasu jest zatem wystarczająco, żeby przypomnieć sobie co nieco o netrunningu i stworzyć postać. Na zgłoszenia i wszelkiego rodzaju dyskusje czekam tutaj, choć oczywiście szczegóły można przedyskutować przez priva lub maila. Ilość osób w drużynie jest niczym nie ograniczona. No może prawie: potrzebuję przynajmniej jednej osoby do gry. Co do postaci, to oczywiście grać można tylko netrunnerami i ponownie odwołując się do słów fixera: początkującymi. Żadnych zaawansowanych postaci, z kilku powodów. Po pierwsze fabuła sesji przewiduje, że postacie powinny być lamerami (no może nie do końca, ale przynajmniej bez wielkich zasobów). Przewiduję również rozwój umiejętności i sprzętu wraz z rozwojem sesji.

Generalnie, jeśli ktoś jest zainteresowany grą, to niech da znać względnie szybko:
1. Chciałbym wspólnie z każdym graczem podyskutować choć chwilę o postaci.
2. Sesja jest w trakcie tworzenia, w związku z czym chciałbym mieć możliwość już na etapie jej planowania, dostosować pewne rzeczy (jak choćby skalę trudności) do konkretnych postaci i ich liczby.

Będą oczywiście pewne wymogi dotyczące tworzonych postaci: jak choćby górny limit cech i umiejętności (głównie interfacu) czy ilość kasiory do wydania na sprzęt i oprogramowanie przed rozpoczęciem gry. Te kwestie muszę jednak jeszcze przemyśleć, a tymczasem można spróbować mnie przekonać do czegoś.

Kiedy jesz, jedz. Kiedy czytasz, czytaj. Kiedy czytasz przy jedzeniu, czytaj przy jedzeniu.
Powrót do góry

Bojo
Site Demon

PostWysłany: 11-01-2010 18:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja się już zameldowałem wapniaku ale jak chcesz niech będzie "ofycyjalnia" Zastrzelę
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  

Andre
Demoni Władca

PostWysłany: 12-01-2010 0:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja się nie zamelduję, ale chcę cię Buzzie pochwalić - świetny wstępniak! Big Grin
Powrót do góry

Buzz
Demoni Władca

PostWysłany: 12-01-2010 5:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sesję przewiduję prowadzić na forum. Jeżeli zgłosi się tylko 1 netrunner chętny zatrudnić się u Malona (niestety cyber nie cieszy się już taką popularnością jak światy fantasy), wówczas przemyślę grę przez stronę, choć prawdopodobnie i tak zostanę przy forum (zawsze będzie szansa, że ktoś się zgłosi w przyszłym czasie).

Start sesji przewidziałem na przełom lutego i marca, lecz jest to dopiero wstępna data, która może ulec zmianom. Zawsze coś może się przedłużyć z moim wyjazdem (a start na pewno będzie dopiero po powrocie do Polski). Poza tym, jeśli któryś z chętnych graczy chciałby przesunąć ten termin, to w przypadku małej ilości graczy jestem gotów iść na rękę (czekamy tyle, to tydzień czy dwa dłużej niczego nie zmienią), a w przypadku dużej ilości graczy, zawsze będzie można dołączyć po starcie. Zatem jeśli ktoś wie, że początek marca ma zawalony i mógłby się przyłączyć dopiero później, to wszystko da się zrobić. Proszę tylko o informacje w tej sprawie i w zasadzie oficjalne zgłoszenie się gry, razem ze stworzeniem postaci itp.

Tempo rozgrywki przewiduję na dwa wpisy tygodniowo, podobnie jak to ma być w planowanej sesji D&D. Częstotliwość taka wydaje się stosunkowo realna, choć jeśli będą niewielkie opóźnienia (1 wpis w tygodniu zamiast dwóch), to też jakoś będzie szło i prądem razić nie będę. Oczywiście może się zdarzyć (szczególnie na początku, gdy entuzjazm jest większy), że wpisy będą częstsze z każdej strony. W takim wypadku, zawsze z ważnymi decyzjami w kwestiach zmieniających wiele w grze, będę zwlekał bądź do upłynięcia terminu 4 dni, chyba że wszyscy się szybciej wypowiedzą.

Powrót do góry

Buzz
Demoni Władca

PostWysłany: 12-01-2010 5:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki Andre za mile slowa Uśmiech

Na razie jest jeden gracz: Bojo. Czekam na kolejnych chetncyh.

Powrót do góry

Buzz
Demoni Władca

PostWysłany: 18-01-2010 5:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na razie zglosil sie tylko Bojo. Co prawda jeszcze jeden gracz wyrazil zainteresowanie, lecz dopoki sie nie zadeklaruje ostatecznie, mam jednego netrunnera. Nie ukrywam, ze milo by bylo, gdyby znalazl sie przynajmniej jeszcze jeden. Nie chce nikogo namawiac na sile, bo to oczywiscie nie ma sensu, jednak jesli ktos zna kogos, kto chetnie zagralby w CP, to skierujcie taka osobe tutaj. Niedlugo pare slow o tworzeniu postaci i limitach z tym zwiazanych.

I jeszcze raz przepraszam za brak polskich liter.

Powrót do góry

bluee
Demon

PostWysłany: 07-02-2010 14:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety ja także nie podejdę do sesji :/ Sorki Buzz.

Buzz
Demoni Władca

PostWysłany: 16-02-2010 16:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dawno już nie pisałem nic nowego na temat naszej najbliższej przygody, a skoro termin się zbliża, to trzeba zacząć prace organizacyjne. W związku z tym parę słów o tym jak widzę tworzenie postaci.

Cechy, zgodnie z podręcznikiem: rzucamy 1k10 dla każdej cechy, wyniki 1 i 2 możemy przerzucać. Wyniki dowolnie przyporządkowujemy do wybranych cech. Oczywiście jeśli gracz uzna, że wypadły mu strasznie niskie wyniki to może rzucić jeszcze raz, i jeszcze raz, i jeszcze, i nie musi mnie o tym informować. Odnośnie cech nie stawiam żadnych ograniczeń.

Umiejętności również zgodnie z podręcznikiem: 40 punktów na umiejętności zawodowe, a na dodatkowe INT+REF= tyle punktów można na nie przeznaczyć. Jedyne ograniczenie jakie tutaj nakładam jest wartość zdolności specjalnej – interface – która nie może przekroczyć 5.

Sprzęt i tutaj zaczną się pewnie schody. Każda postać dysponuje używanym standardowym cyberdekiem o parametrach:
Szybkość: 0
Ściany danych: 2
Pamięć: jedna (10 JP)
Poza tym na sprzęt każda postać dysponuje kwotą 2500 dolarów. Nie jest to dużo, ale na początek wystarczy na kilka programów, drobne ulepszenie deku, lub wypasione lustrzanki. Wszystkie ceny według podręcznika.

Poza tym w podręczniku jest taki fajny, a często chyba pomijany rozdział 3: uliczne opowieści. Znajduje się tu cała masa różnych tabelek, które ubarwią postać, dzięki którym już na start można parę rzeczy zyskać, lub jak to w CP – stracić. Skorzystanie z tych tabelek nie jest obowiązkowe, ale na pewno może to ubarwić postacie (tak na marginesie – stworzenie choćby dwóch ważnych BN-ów zgodnie z tymi tabelkami daje masę pomysłów na sesję).

I tak na koniec – do tej pory zgłosił się jeden gracz (god bless you Bojo). Sesja oczywiście się odbędzie, ale nadal zachęcam chętnych do wyzbycia się wstydu i zgłoszenia się do sesji. Niestety moje działania na innych forach, zmierzające do zebrania drużyny spełzły na niczym – widocznie Cyber już zupełnie odszedł do lamusa (a netrunnerzy szczególnie). W związku z tym, jeśli ktokolwiek z Was zna kogoś, kto miałby ochotę na udział w tej sesji – dajcie linka do forum.

Powrót do góry

Alucard
Demon

PostWysłany: 18-02-2010 22:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
(...)widocznie Cyber już zupełnie odszedł do lamusa (a netrunnerzy szczególnie)(...)

Gra netrunner'em jest dosc trudna, poza tym znam wiele grup ktore pomijaly ta postac z czysto praktycznych wzgledow. Trudno bylo prowadzic dynamiczna sesje z dlugimi przerwami na solowe akcje hakiera Wink ktory z kolei nudzil sie podczas krwawych sesji ble ble ble ... sam przeczytalem ten rozdzial dopiero za 2 czy 3 razem.

Netrunner za to nadaje sie rewelacyjnie na gre solo Uśmiech ...

edit :

a gracie na podstawie starego czy nowego podrecznika ?? - troche wypadlem z obiegu ale po przeczytaniu wstepniaka zaczelem sie wahac czy by nie sprobowac Uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  

Buzz
Demoni Władca

PostWysłany: 19-02-2010 4:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dysponuje tylko starym podrecznikiem, wiec gramy na podstawie starego Wink. Ale jesli przeslalbys mi nowy, to mozemy pomyslec nad zmiana podrecznika Uśmiech

Powody wymienione przez Ciebie sa dokladnie tymi samymi, z ktorymi ja sie zetknalem grajac na zywo. Nie zgodze sie tylko z tym, ze netrunner to idealna postac do gry solo. Mozna przeciez (co ja wlasnie probuje zrobic), stworzyc druzyne netrunnerow - wowczas nikt sie nie nudzi oczekujac az ktos wyjdzie z sieci (badz czekajac na wejsce do sieci).

Jesli sie zastananawiasz nad przylaczeniem do sesji, to jest to dla mnie dobra wiadomosc - oczywiscie nic na sile, ale jak podejmiesz wlasciwa Big Grin decyzje, to daj znac.

Powrót do góry

Forum Terra Inc0gnita Strona Główna -> CyberPunk Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: