Terra Inc0gnita
Forum Terra Inc0gnita

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
 Statystyki    Regulamin

Ars Magica
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Forum Terra Inc0gnita Strona Główna -> Nowe systemy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
coatFreak
Site Demon

PostWysłany: 01-10-2002 13:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Heh. Witam zgromadzonych.
Wiec tak. Forum jest po zeby ludzie mogli sobie pogadac. Jest czesc przeznaczona do gadania o TI jest czesc przeznaczona do luznych pogadanek, oby bylo ich jak najwiecej. Wydaje mi sie ze TI nie jest tylko do grania, na poczatku miala byc taka strona, ale miala byc przeznaczona dla slownie czterech osob. Teraz mam nadzieje, ze skupia po prostu ludzi ktorzy chca podyskutowac, zapewnic jakies tam informacje.
Nie chcialbym zeby np to forum stalo sie polem do potyczek slownych, a niestety ostatnimi czasy wybitnie dazy w te strone ;c/
No nic juz sie zamyka, ale naprawde mam nadzieje, ze forum TI przydaje sie ludziom nie tylko do klutni, bo jezeli tak to kiszka.
Jezeli kogos urazilem to przepraszam nie zamierzalem.
A co do Pana 9willows to dzieki za odpowiedz zawierajaca konstruktywna krytyke. Tak wiem TI jako system grania jest raczej malo plastyczn, no coz byla pisana do prowadzenia 4 osob moim stylem, ale jakos sie rozrosla. Obecnie przekodowuje to cus i mam nadzieje ze bedzie bardziej plastyczne.
No nic nie przeszkadzam i uciekam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  

Bojo
Site Demon

PostWysłany: 01-10-2002 14:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No lapki na zgode i dalej w kierat RPG :wink:

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  

Kruk
Demoni Władca

PostWysłany: 01-10-2002 14:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coz.
to moze cos wytlumacze. Piszac, ze bede wredna chcialam dodoac raczje tyle, ze traktuje posta z przymruzeniem oka. ale widze, ze to byl "personalny atak".
No, coz. jesli, tak to odebrales to chyba nie landie " oddawac spowrotem" jelsi uwaza sie to za zle.
Co do "ogloszen" to prosze zauwarzyc jedna rzecz napisalam ze jest to moja opinia. A chyba moje odczucia to moje odczucia a nie innych.
CF moze robic tutaj co mu sie podoba. Nawet jesli wrzuci tutaj reklamy o kwiatkach na sprzedarz. To jego strona. My zas jestesmy tu goscmi.
Taka jest moja opinia. A goscie powinni zachowac sie kulturlanie i jesli im cos nie pasuje w cziyms zachowaniu to powiedzec, to grzecznie a nie ". I wyzywac od malolatow" IMHO.

EOT.

i dziekuje ale nie zagram w Ars Magice z powodu braku czasu. Ale za "zaproszenie" dziekuje.
zegnam
Kruk
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  

9willows
Pomniejszy Demon

PostWysłany: 01-10-2002 15:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no dobrze... powiedzmy że dalsza dyskusja nie ma sensu choć tak naprawdę wciąż jeszcze możnaby się z tej wymiany zdań czegoś nauczyć - ale EOT EOTem a ja mam mało czasu.

A skoro EOT to powiem co mnie boli (czyli odkrywam karty - dalej nie gram i sie nie kloce). Dziwi mnie reakcja Kruk i trochę też marwti. Prowadziłem ZC, CF pewnie włożył sporo pracy we wprowadzenie tego systemu - w tej chwili z MG-listy wynika że prowadzi go dwóch MG jeden od sierpnia, drugi od marca. Łączna ilość wpisów u obydwu to 11. Śmiem twierdzić że nikt teraz nie gra na TI w ZC. Tak to niestety wygląda.

Nie wiem jakim kłopotem jest dla CF wprowadzenie nowego systemu, ile to zajmuje czasu itp. ale sądzę że jeśli TI ma przetrwać - a tego jej z całego serca życzę - warto byłoby zastanowić się nad zmianą formy w jakiej funkcjonuje. I nie mam tu na myśli "plastyczności" a raczej użyteczność.

Niestety nie mogę pomóc w tworzeniu kodu i innych "technicznych" pracach, mogę podzielić się swoimi spostrzeżeniami, zaoferować podpięcie linku do strony pbemu który istnieje od ponad roku i wciąż działa, czy wreszcie zaproponować nowy system starając się by nie powtórzyła się wpadka z Zewem Cthulhu.

Ależ ja muszę nie lubić TI, prawda?
Powrót do góry

coatFreak
Site Demon

PostWysłany: 01-10-2002 15:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i o to chodzi.
W tym miejscu poprosze o pomysly na ulepszenie uzytecznosci TI oraz zmiany jakie powinny nastapic. Z mila checia poslucham/poczytam i wprowadze w zycie, bo faktycznie obecnie mozna powiedziec ze TI hmm jest w stanie hibernacji lub snu letniego czy jakiegos tam.
Pozdrawiam.
Kazda uwaga jest cenna.
Powrót do góry

boomeros
Demoni Władca

PostWysłany: 01-10-2002 16:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i mam modem :smile:

tak w skrocie zapytam czym charakteryzyje sie ten ars magica?
tak w kilku zdaniach... bo mi sie szukac duzo nie kce :wink:
Powrót do góry

Chalek
Demoni Władca

PostWysłany: 01-10-2002 23:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Średniowieczna europa + magia, gra się głównie magami lub/i ich pomocnikami. Niezwykle rozbudowane zasady dotyczące magii. Jeden z lepszych, bardziej uznanych systemów, który ma już "pare" lat. Nie słyszałem, żeby ktoś sie czepiał tego systemu.

9willows
Pomniejszy Demon

PostWysłany: 02-10-2002 12:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z mojego punktu widzenia największą zaletą w przypadku pbemu jest możliwość grania kilkoma postaciami. AM (erpeg) daje graczowi możliwość stworzenia Maga i Towarzysza (nieposługującego się magią "wykwalifikowanego specjalisty" w jakiejś dziedzinie, oraz grupy Grogów (służących/ wojowników) którymi gracze mogą "wymieniać się między sobą". W pbemie daje to możliwość wzbogacenia gry o element strategiczny. A tego dotychczas mi brakowało.

(Zdań jest parę, starałem się :smile:
Powrót do góry

boomeros
Demoni Władca

PostWysłany: 02-10-2002 16:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

(Zdań jest parę, starałem się :smile:

malo !!! :wink:

hehe dzieki

samemu troszke poszukalem na sieci jednak nie znalazlem nic szczegolowego
mozesz mi jeszcze tak w 10? zdaniach :smile: napisac czym wyroznia sie tam magia?
w strone zewa czy wh czy tez moze cis innego?
Powrót do góry

Forum Terra Inc0gnita Strona Główna -> Nowe systemy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: