Terra Inc0gnita
Forum Terra Inc0gnita

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
 Statystyki    Regulamin

Biskupin - Festyn Archeologiczny

Forum Terra Inc0gnita Strona Główna -> Konwenty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
XaRaF
Demoni Władca

PostWysłany: 10-09-2004 8:17    Temat postu: Biskupin - Festyn Archeologiczny Odpowiedz z cytatem

"Celtowie - lud Europy"
X Festyn Archeologiczny w Biskupinie
18 - 26 wrzesień 2004

"Tegoroczny, jubileuszowy Festyn Archeologiczny w Biskupinie poświęcony będzie Celtom, ludowi który od ponad 2500 lat wyraźnie manifestuje swą obecność w kulturze cywilizacji Europy.
Pragniemy pokazać największe osiągnięcia Celtów w szczytowym okresie ich rozwoju, gdy przez ostatnie 5 stuleci przed Chrystusem dominowali nad rozległymi obszarami dzisiejszych Niemiec, Francji, Hiszpanii i Anglii, a ich wojownicze grupy dotarły do Anatolii. Nie zabraknie atrakcji oddających bogactwo celtyckiej tradycji - występy znanych zespołów (np. Carrantuohill, Comhlan, Pipe Band, Elphin i Setanta z Polski, Ceilidh Band i dudziarz ze Szkocji, być może tancerze z francuskiej Bretanii i hiszpańskiej Galicji), pokazy walk Celtów z Rzymianami (kohorta z UMCS w Lublinie), ceremonie ofiarne i pogrzeb wojownika, rekonstrukcje celtyckich strojów i domostw, rydwan i uzbrojenie, kuchnia celtycka i oczywiście rozliczne rzemiosła. Rośli mężczyźni w kraciastych spódniczkach będą rzucać palem, młotem, przeciągać linę i rywalizować w biegu z ciężarami.
Festyn jak zwykle wspomagany będzie przez wystawę w pawilonie muzealnym i "Gazetę Biskupińską", która w przystępnej formie przybliży blaski i cienie celtyckiego świata.
Wiele uwagi poświęcimy obliczu duchowemu kultury Celtów, jakże bogatemu zarówno w sferze religii z wyjątkową rolą Druidów (długowłosych kapłanów), niepowtarzalną architekturą i wystrojem świątyń oraz miejsc kultowych, jak i w sferze literatury i sztuki - do dziś popularnej wieloma motywami w otaczającej nas rzeczywistości."

program całej imprezy: http://www.biskupin.pl/festyn.php

Ceny jednorazowych biletów wstępu do muzeum:

Normalny: 6 zł
Ulgowy: 4 zł

Ceny jednorazowych biletów wstępu na festyn:

Normalny: 10 zł
Ulgowy: 8 zł (wycieczki powyżej 20 osób, dzieci, uczniowie szkół i studenci, emeryci i renciści, żołnierze zasadniczej służby wojskowej).
Rodzinny od osoby: 8 zł
Dla dzieci szkół integracyjnych i specjalnej troski - wstęp bezpłatny

Wiem, że odległości robią swoje, ale może akurat kogoś zainteresuje to wydarzenie i postanowi wybrać się na weekendową wycieczkę. Sam mam zamiar tam być, choć jeszcze nie wiem kiedy. Liczę, że uda mi się trafić na jeden z pokazów stałych: prezentacja zwyczajów katowskich. Jako uczeń medyka bardzo ciekawi mnie warsztat pracy tych panów a także ich metody ;]

pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  

Forum Terra Inc0gnita Strona Główna -> Konwenty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: