Terra Inc0gnita
Forum Terra Inc0gnita

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
 Statystyki    Regulamin

BURZA MÓZGÓW - ŚWIAT OGÓLNIE
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Forum Terra Inc0gnita Strona Główna -> System TerraInc0gnita
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aachi
Wielki Demon

PostWysłany: 10-05-2006 1:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poprzednio napisałem tylko na jeden punkt, teraz wypowiem się na pozostałe.

2) Mapa. Znany jeden kontynent, podobny do Europy. Nie kształtem: chodzi mi bardziej o istnienie morza śródlądowego, kilka dużych wysp (jak W.Brytania) i strefę klimatyczną. Do tego na południu dodać jakąś pustynię dla urozmaicenia... i fiordy Uśmiech

3) Podział administracyjny. Pogląd jak Bojo i Elf.
Dużo i różnorodnie, pozostałości po upadku wielkiego cesarstwa (jakaś katastrofa?). Część państewek ludzkich, część elfich, goblińskich itd.... Część terenów w ogóle zapomnianych, lub nieznanych.
Hanza to ciekawy pomysł. Też jestem za.

4) Magia. Popularna, jednak duża część wiedzy magicznej została zapomniana, w wyniku upadku cywilizacji.

5) Politeizm. Duża ilość bogów. Niezaprzeczalne istnienie bogów (dają o sobie znać).

6) Cywilizacja. Tuż po upadku Uśmiech Rozpad cesarstwa spowodował, że większość terenów zdziczała. Nieliczne księstwa utrzymały jednak względny spokój, i posiadają naukę i kulturę na dość wysokim poziomie. Jak dla mnie bez prochu i drukarni. Raczej antyk.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  

Elf
Demoni Władca

PostWysłany: 10-05-2006 20:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do mapy, to jeden kontynent dobrze znany i wyspy chyba wystarczy, a reszta może stac sie prawdziwym terra incognita, jak kiedyś Ameryka.
W końcu posiadanie na planecie nieznanego lądu prowokuje do wypraw i odkryć.

Przy druku się nie upieram, po prostu na poczatku pomyślałam, że gdyby cywilizacja stałana jakimś poziomie to druk pasowałby do kultury miata. Jednak patrząc z perspektywy zróżnicowaneog poziomu techniki po upadku większego systemu, wynalazek druku nie ma większego sensu.
Może zwykła umiejętnośc czytania i pisania nabierze większego poważania.

Andre
Demoni Władca

PostWysłany: 25-05-2006 15:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z góry przepraszam że wypowiadam się wyrywkowo i czasami nie w odpowiednich miejscach, ale w mojej obecnej sytuacji geopolitycznej Wink nawet nie jestem w stanie przeczytać wszystkiego, co jest tu napisane...a napisało się tu sporo... Eek!
ja chciałem poruszyc kwestię ras wrogiej
uważam, że im mniej obcych ras tym lepiej, ale jeżeli są sami ludzie, to jest trochę przynudnawo
jedna (dosłownie jedna) wroga rasa, zagrażająca ludzkości, może być osnową dobrych przygód i intryg, dodawać smaczku i w razie potrzeby jednoczyć ludzkość
a jeśli juz taka ma być, to nie wodniacy, bo musi to być rasa, z którą można walczyć i którą można zobaczyć; ile razy chciałoby się zwalczać bohaterom intrygi wodniakó, spotykanych w portowych miastach i napadających na biednych rybaków... toż to parodia by się w końcu zrobiła...
już znacnzie lepiej stworzyć wrogie imperium orków czy mroczny las rojący się od równie mroczych potężnych elfów, dążących do zagłady ludzkości... przeszkadza to, ze elfy tu i tu miały mankamenty? to nie problem, tworząc ten świat można wypakować trzysetletnie elfy w kosmos jak trzeba będzie...
pozdrawiam i kiedyś się jeszczę odezwę
andre-lancelot
zabrali mu gacie, płaszcz oraz buty.

NvJ
Powrót do góry

aachi
Wielki Demon

PostWysłany: 26-05-2006 7:11    Temat postu: Poziom technologiczny świata - ogólnie... System Terra ... Odpowiedz z cytatem

No wodniacy nie bardzo nadają się do bycia najważniejszym wrogiem w grze, ale jak Elf zauważyła, mogą znaleźć sobie pomocników na lądzie... w tym także ludzi. Wtedy walka nie odbywała się tylko na płaszczyźnie rybak-wodniak, ale raczej cywilizacja-terroryści.
Ja uważam, że oprócz wodniaków potrzebny jest jeszcze inny wróg ludzkości. Uśmiech

Ze spraw ogólnych pozostał do przedyskutowania poziom techniczny cywilizacji. Było kilka ogólnych stwierdzeń, ale teraz przydałoby się troszkę dokładniej przedstawić swoje propozycje.

Ja np. uważam że wystarczający jest dorobek cesarstwa rzymskiego. Cement, drogi, akwedukty, administracja, armia, handel... to wszystko działało bez problemu. Jeśli chodzi o szkolnictwo i metody naukowe, to byłbym za bardziej rozwiniętymi i zaawansowanymi niż w cesarstwie rzymskim. Wszystkie szkoły byłyby prywatne, często jednak szkoły elementarne opłacane by były przez lokalnych władców lub bogaczy i można do nich uczęszczać za darmo. W świecie kilka ośrodków naukowych (uniwersytety, biblioteki)... Mógłby być druk. Z prochu myślę, że zrezygnujemy...

No, ale jeśli świat miałby być po upadku wielkiego imperium, to zrobić duże zróżnicowanie technologiczne między poszczególnymi państwami (terenami). Wysoki poziom technologiczny pozostałby tylko w kilku państwach, które za wszelką cenę starają się zachować jak największy dorobek naukowo-kulturowy upadłego imperium. Inne tereny byłyby coraz bardziej dzikie... nawet takie gdzie jest kompletny brak infrastruktury i bardzo szczątkowa administracja. Niektóre kultury i rasy, tworzą swój własny dorobek naukowy, możliwy do użycia tylko u nich (tak jak zazwyczaj elfy nic na rolnictwie się nie znają, ale inne sposoby na żarcie mają).

No i właśnie: co z tym rozpadem imperium? Wszyscy zgadzają się na to, aby obecne państwa i świat to pozostałości po imperium?

No właśnie... historia też by się przydała. Tworzę nowy wątek.
Powrót do góry

Andre
Demoni Władca

PostWysłany: 26-05-2006 19:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja marze (sam avanturiona bym tak przerobil gdybym mogl) o wczesnym sredniowieczu... to dopiero byloby mroczne... szkol trzeba by szukac ze swieczka w reku (wyksztalceni kaplani dopiero byliby w cenie), rozne zroznicowane plemiona (i te wojny, wszedzie wojny Uśmiech ), wieksze miasta rownie rzadkie (i tym piekniej i fajniej do nich trafic), chlopi agresywni i zadni krwi (marzenie... Wink )... ok, nazwijmy to - niegoscinni Wink , silne wiezy rodowe i plemienne, patriarchat, wszedzie puszcze (pelne ewentualnie patroli wrogiej nam rasy orkow lub mrocznych elfow), zadnych porzadnych drog... piekne...to byloby cos... Język2

NvJ
Powrót do góry

aachi
Wielki Demon

PostWysłany: 26-05-2006 19:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Andre... no właśnie prawie identycznie ja to widzę... ten wysoki poziom trzymany byłby tylko w krajach które prawie wogóle nie ucierpiały w trakcie rozpadu. W historii Europy odpowiednikiem tych krajów można chyba nazwać cesarstwo Bizantyjskie (nie wiem czy dobrze mówie, sprawdze później).

Tyle się o wysokim poziomie rozpisałem, bo uznałem, że najistotniejsze będzie opisanie maksymalnego możliwego do uzyskania zaawansowania technicznego. W dalszej części tworzenia systemu, dla każdego kraju ustali się osobny poziom... i jak gdzieś już wspominałem, duuużo będzie dzikich terenów i ziem niczyich.
Big Grin
Powrót do góry

Andre
Demoni Władca

PostWysłany: 26-05-2006 19:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i pieknie - odniesienia do historii "naszej" cywilizacji byc powinny, zeby bylo wiadomo, czego sie trzymac... byle malo bylo tych pozostalosci po cywilizacji Big Grin ave europa barbaricum! (czy jakos tak Wink )
andre-lancelot

NvJ
Powrót do góry

tabar
Wielki Demon

PostWysłany: 26-05-2006 21:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W takim razie moje szkokco wiginsko panstwo bedzi eapsowalo, tyle ze hmm.. myslalem ze jednakpsuniemy sie nieco w sredniowiecze. Tzn rozumiem ze nie plytowek i rycerzy itd?
pzdr
Tabar
Gdyby mama miała fiuta, to by była ojcem, hej"
KNŻ
Powrót do góry

Andre
Demoni Władca

PostWysłany: 06-06-2006 14:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Troszkę pomieszania czasów jest wskazane moim zdaniem; ja nawet wprowadziłbym płytówki - bo jak pięknie bohater się w takiej prezentuje... ale tylko możnowładcom i książętom; cała reszta - kolczuga wystarczy

NvJ
Powrót do góry

Buzz
Demoni Władca

PostWysłany: 08-06-2006 18:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bojo napisał:
Buzz napisał:
U krasnoludów mamy matriarchat i żadne inne rozwiązanie nie wchodzi w rachubę.

Rozwiń temat bo nie bardzo rozumiem. Czyli, że u Krasnoludów rządzą kobiety Pytanie Pytanie Pytanie

OK. To nie był błąd - wiem czym jest mat- i patriarchat. Dwa słowa wyjaśnienia odnośnie mojego posta:

U Krasnoludów nie mamy matriarchatu w żadnym ze znanych mi systemów. Podobnie Elfy nie są samotnikami łączącymi się w pary w okresie lęgowym, a gnomy nie...

To były tylko propozycje jak by można było urozmaić te rasy. Proponowałem by były psychicznie podobne do ludzi (zawsze miałem problem zrozumieć i wczuć się w Elfa), a podstawowymi różnicami (poza cechami fizycznymi) byłby tym społeczny jaki dana rasa by tworzyła. Dzięki temu byłoby ciekawiej, a zarazem w miarę łatwo można by odgrywać istoty nie-ludzkie. Oto mi mniej więcej chodziło, gdy pisałem o matriarchacie u Krasnoludów.

Poprawiłem bbcode, jeden z cytatów nie był domknięty Uśmiech //AACHI

Uderzajac pierwszy, uderzasz ostatni

Kiedy jesz, jedz. Kiedy czytasz, czytaj. Kiedy czytasz przy jedzeniu, czytaj przy jedzeniu.
Powrót do góry

Forum Terra Inc0gnita Strona Główna -> System TerraInc0gnita Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: