Terra Inc0gnita
Forum Terra Inc0gnita

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
 Statystyki    Regulamin

Terrakon 2006 LARP
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Forum Terra Inc0gnita Strona Główna -> Konwenty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Jakiego LARPa preferujesz
1. Konwecja Chandlerowsko-Sincitowska z "walkami"??
100%
 100%  [ 3 ]
2. Konwencja fantasy z walkami "kostkowymi"
0%
 0%  [ 0 ]
3. Odpusczamy LARPowanie
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 3

Autor Wiadomość
tabar
Wielki Demon

PostWysłany: 23-05-2006 17:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Elf napisał:
Nie, no bez ściemy - konwent w terenie ma obfitować w gry, gry i jeszcze raz gry i to kazdego typu.
Nawet karcianki i planszówki jesli ktoś będzie miał ochotę.

Tzn kto sciemnia?
2 osoby chca grac, 2 pomgac prowadzic, 2 nie chca brac udzialu w LARPie. Ja cos poprowadze w zamian jesli larp nie dojdzie do skutku.
pzdr
Tabar
Gdyby mama miała fiuta, to by była ojcem, hej"
KNŻ
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  

Bojo
Site Demon

PostWysłany: 25-05-2006 10:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tabar napisał:
Tzn kto sciemnia?

Raczje do fallen.
Ale raczej nimi nie ma się co przejmować jak wiecie pisali teraz maturę więc ich mózgi teraz odpoczywają po ciężkiej pracy, jak dojdą do siebie to może coś z sensem napiszą Wink
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  

Andre
Demoni Władca

PostWysłany: 25-05-2006 14:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej
jestem za rozwiązaniem pierwszym, konwencja ok, wiatrówki i nawet zrywanie pasków - jestem jak najbardziej za
andre-lancelot
zabrali mu gacie, płaszcz oraz buty.

NvJ
Powrót do góry

tabar
Wielki Demon

PostWysłany: 25-05-2006 14:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Czyli 5 glosow na sincity, i rozumiem Andre ze chcesz wziasc aktywny udzial w grze?
pzdr
Tabar
KNŻ
Powrót do góry

Andre
Demoni Władca

PostWysłany: 25-05-2006 14:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ba, oczywiście, jak najbardziej
zabrali mu gacie, płaszcz oraz buty.

NvJ
Powrót do góry

tabar
Wielki Demon

PostWysłany: 25-06-2006 22:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

Mam nadzieje, ze zagramy.
W zwiazku z sytuacja, ktora opisalem w watku lista obecnosci. W tym tygodniu postaram sie przygotowac postacie.
Postac bedzie opisana cechami.

Sila (okresla obrazenia zadane w walce wrecz)
Zycie (jak ciezko postac zabic)
Atak (jak dobrze walczy wrecz)
Obrona (jak dobrze unika atakow)
Posiadana bron (jakosc posiadanej broni i co za tym idzie bonus do obrazen)

Do rozdsyponowania jest 30pkt minimum to 1, maksimow nie ma dla cech. Na bron mozna wydac od 0 do 5 pkt. Tutaj czekam na sugestie, jesli bediz eich brak, ja poslugujac sie wiedza na temat broni i literatura specjalistyczna okresle co kto bedzie mial w zaleznosci od punktow.
dla opisania zalozen podam tylko ze dla broni bialej 1 pkt to noz, a dla broni palnej 1 pkt pistolet kalibru 9mm lub rewolwerowy odpowiednik. 0 to brak broni.
Dla osob ktore chca czekam takze na sugestie odnosnie wygladu imienia itd. Wyglad wbrew pozorom bedzie wazny boiwem na karcie planuje aby znalazl rysunek postaci w skali 1m=10cm.

Zasady rozstrzygania walk sa proste walka wrecz porownanie wartosci Ataku postaci atakujacej z Obrona postaci broniacej sie, jesli ten pierwszy jest wyzszy cios trafia i od zycia odejmowana jest wartosc sily atakujacego + bonus za bron. jesli wartosci sa rowne roztrzyga sila, jesli dalej sa rowne rozstrzyga rzut k10.
Walki strzeleckie roztrzyga wiatrowka, strzelamy do rysunku na karcie postaci z odleglosci dostosowanej do sytuacji zaistanialej w grze.
Ja sam przygotuje 5 postaci meskich i 5 kobiecych, z ktorych bedzie mozna wybrac, jesli nie zdazymy wspolnie stowrzyc postaci przed moim wyjazdem.
Jesli ktos nie ogladal SinCity, dobrze byloby zeby obejrzal, wtedy latwiej bedzi ezorzumiec konwencje w jakiej zamierzam osadzic LARP.
Opisy postaci, i rozdsyponowanie pkt prosze przyslac na PM lub na maila kolgen@o2.pl, lub na GG 3733647.

pzdr
Tabar
KNŻ
Powrót do góry

tabar
Wielki Demon

PostWysłany: 28-06-2006 22:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej hej nikt nie chce zagrac postacia swoich marzen?? Nie wierze ludziska dajcie sobie i mi sznase zanim znikne z cywilizowanego swiata :d na ok 2 tygodnie. diabel i przyjemnosc rpg, moim skromnym zdaniem tkwi w szczegolach, zadbajmy o te szczegoly, jesli nie chce wam sie rozdysponowywac pkt, to chciaz dajcie pomysly na postacie, jakimi chcecie grac Uśmiech W koncu tworzenie postaci to najprzyjemniejszy elemnt tej zabawy Wink Przynajmniej wteyd jest pewnosc, ze MG nie ubije postaci Big Grin
pzdr
Tabar
KNŻ
Powrót do góry

Buzz
Demoni Władca

PostWysłany: 29-06-2006 17:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja już mam pomysł postaci i mniej więcej w głowie rozdysponowane punkty, jednak jutro mam ostatni egzamin i tak jakoś nie mogę się zebrać do napisania tego wszystko. Chyba rozumiesz... Ale w weekend raczej się za to wezmę (chyba, że będę zbyt szczęścliwy lub zbyt smutny, by odejść od jakiejś butelczyny po skończeniu sesji).

Uderzajac pierwszy, uderzasz ostatni

Kiedy jesz, jedz. Kiedy czytasz, czytaj. Kiedy czytasz przy jedzeniu, czytaj przy jedzeniu.
Powrót do góry

XaRaF
Demoni Władca

PostWysłany: 29-06-2006 18:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nadrabiam zaległości bo do konwentu coraz bliżej Uśmiech

LARP może być ciekawy, z chęcią będę w nim uczestniczył. Konwencja może być wedle opcji pierwszej ale jak już Bojo zauważył walka na paski może być kłopotliwa o ile tych walk będzie dużo. Zwłaszcza z NPC'ami. Jeśli tych walk przewidujesz niewiele, a nawet sytuacji mogących doprowadzić do konfliktu to sądzę, że można przy tym rozwiązaniu pozostać typu: opcja dla chętnych. Zawsze jest kwestia sytuacji w jakiej walka się może odbywać, bo albo wystarczy rzut kostkami albo znacznie ciekawiej będzie wyglądać próba zrywania pasków przez dwie postacie otoczone kręgiem reszty graczy vide Fight Club Uśmiech
Jestem również za wiatrówką, KBKS ostatni raz w rękach miałem ładnych kilka lat temu, z wiatrówki też dawno nie korzystałem, mimo że w rodzinie mam jedną na stanie Uśmiech Dobrze będzie poćwiczyć celność i to nawet niekoniecznie w ramach rozwiązywania kwestii pojedynków.

Co do postaci, podobnie jak Buzz, zabiorę się za nią w weekend, chyba że jeszcze jutro po pracy, lub w jej trakcie, znajdę chwilkę i coś opracuję.

Elf napisał:
Nawet karcianki i planszówki jesli ktoś będzie miał ochotę.

Z planszówkami u mnie kiepsko, znajomy posiada ich znacznie więcej ale kwestia pożyczenia w teren nie wchodzi w rachubę gdy taki Doom, Settlers Of Catan, Dungeonkeeper czy Jaskinia Trolla zawiera multum kart i żetonów, które w warunkach terenowych mogą ulec uszkodzeniu lub zgubieniu.

Co do kart na pewno wezmę Jungle Speed, tylko potrzebny będzie kawałek równego terenu i miejsce by móc siedzieć w kręgu. Chyba nie macie nic przeciwko zabawie wymagającej sporej koordynacji oko-ręka, refleksu i umiejętności rozróżnianiu szczegółów? Uśmiech

pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  

Buzz
Demoni Władca

PostWysłany: 30-06-2006 13:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Settlers of Cattan to świetna gra. Na prawdę urzekła mnie i od pierwszego wejrzenia się zakochałem. A ponoć to tylko na filmach. W tej chwili dysponuję tylko kolegą z tą grą, więc też jej na pewno nie pożyczę w teren (podobnie jak Xaraf). Jeśli jednak przed konwentem wpadnie parę luźnych złotych (a jest na to szansa) to kupię tą grę i na pewno wezmę. Przy niej na prawdę człowiek nie może zasnąć.

Kiedy jesz, jedz. Kiedy czytasz, czytaj. Kiedy czytasz przy jedzeniu, czytaj przy jedzeniu.
Powrót do góry

Elf
Demoni Władca

PostWysłany: 30-06-2006 13:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A my ostatnio graliśmy w Munchkina - karcianka polegająca na pakowaniu swojego bohatera do granic absurdu (ale przecież dzięki trzeciej ręce można nieść więcej pierścieni magicznych, a będac wielorasowcem ma się bonusy z kazdej rasy:) )
Oczywiście to gra drużynowa, ale wygrywa osobnik, który jako pierwszy osiągnie 10 poziom, oczywiście dzięki pokonywaniu potworów.
Drużyna drużyną, ale jak juz ktoś wystaje ponad, to trzeba go przyhamować, czyli wspomóc potwory.
I tak w grze można pomagac albo drużynie albo potworom, w zależności od okoliczności:)
Gra się super, niestety karcianka jest tylko po angielsku. A szkoda, bo znając polskie zadziwiające tłumaczenia znane z serii gier d&d byłaby kupa śmiechu:)

Buzz
Demoni Władca

PostWysłany: 30-06-2006 13:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do karcianek to większość jest niestety po angielsku. Trzeba się chyba przyzwyczaić i nauczyć tego języka. Z drugiej strony jak patrzę czasem na polskie tłumaczenia to się cieszę, że L5R jest po angielsku.

Co do mojej sesji CP2020. Każdy jeśli ma ochotę może stworzyć sobie sam postać - jakąkolwiek, najwyżej ją lekko zmodyfikuję, żeby pasowała do sesji. Dla tych, którzy nie będą mieli swoich postaci (brak czasu, chęci, znajomości CP2020) będę miał stworzone postacie do wyboru.

Elf - widzę, że oboje jesteśmy w tej chwili na ti. Zapraszam do rozmowy na gg (zmienił mi się numer, aktualny to: 9502295).

Powrót do góry

tabar
Wielki Demon

PostWysłany: 03-07-2006 9:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam witam,

icagle czekam na postacie, z mojej strony jest gotowych 9 postaci 5 meskich i 4 zenskie w wiekszosci znane z filmu i komiksow. Jednak ja osobisci ema pierdolca na punkcie tworzneia postaci, wiec ciagle (do jutra) czekam na wasze.
pzdr
Tabar
KNŻ
Powrót do góry

tabar
Wielki Demon

PostWysłany: 05-07-2006 21:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A kto umarl ten nie zyje, a kto nie przyslal postaci bedzie gral defoltowa Wink
Jesli LARP sie odbedzie, jutro rano wyruszamy, trzymajcie kcuuki za nasz powrot.
Zyczymy wam dobrej drogi na konwent i szybkie znalezienia wlasciwiego miejsca.

pzdr
Tabar
KNŻ
Powrót do góry

aachi
Wielki Demon

PostWysłany: 12-07-2006 1:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cóż będę musiał zagrać postacią od Tabara. Tak to jest jak lenistwo, brak zorganizowania i nawał pracy przeplatają się ze sobą... Piętno dla mnie za me wady.

Ps. Powodzenia na wyprawie i udanego powrotu życzę... Uśmiech
Powrót do góry

Forum Terra Inc0gnita Strona Główna -> Konwenty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: