Terra Inc0gnita
Forum Terra Inc0gnita
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
 Statystyki    Regulamin

Avanturion 1ed - podsumowanie

 
       Forum Terra Inc0gnita Strona Główna -> Avanturion
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Andre
Demoni Władca


Dołączył: 19 Mar 2003
Posty: 1572
Skąd: Trójmiasto

PostWysłany: 18-04-2007 10:48    Temat postu: Avanturion 1ed - podsumowanie Odpowiedz z cytatem

Czas na trochę podsumowań i rozważań. Zapraszam też graczy do komentowania, co wam się żywnie podoba. Pozwolę sobie przy tym ujawnić kilka sekretów z gry.

Na początek kilka informacji, jak zakończyła się ostatnia tura gry. Mianowicie:
Dollev złożył hołd lenny Horasilowi, natomiast Horasil zaproponował Cesarstwu pokój, którego warunkiem było utrzymanie zależności Dollev od Horasilu. Domitian wyraził zgodę na te warunki i rozpoczął przygotowania do generalnej rozprawy z Północą. W maju nad rzeką Rodam miała się zebrać armia licząca, łącznie z posiłkami okręgów cesarskich Północy, dobre 50 tys. żołnierzy. Ten młot miał zmiażdżyć armie koalicji Północy i ruszyć na Astur. Natomiast na Południu cesarz pozostawiał spore siły blokujące Duhinów.

A teraz szybki przegląd stanu kolejnych krain geograficznych na koniec gry.

Północ

Sytuacja na Północy była w miarę stabilna poza gwałtownym początkiem.
Królestwo Nuntrasu na początku gry zhołdowalo Iorien i Addanil, a wobec wojny z Cesarstwem było raczej niechętne. Miało jednak nadzieję, że w przypadku zwycięstwa nad Domitianem dogada się z Haldirem i podbije północne okręgi Fadani zamieszkałe przez elfy.
Iorien miało dobre stosunki z sąsiadami i mordercze plany. Mordercze nawet dosłownie, specjalnie zmodyfikowani magią Życia zabójcy powoli zbliżali się do małżonki króla Nuntrasu, po której śmierci miejsce to zajęłaby księżna Eliander z Iorien (Elf). Jednocześnie z racji rozwijających się kontaktow wśród Westlingów Iorien szykowało się do wzięcia udziału w wojnie przeciw Saggark, zresztą kraken, nasłany przez księżną, narobił trochę szkód we flocie Saggark.
Z kolei drugie państwo elfie, Addanil, po niezwykle wyczerpującej, ale zwycięskiej wojnie na początku gry, przez bardzo długi czas musiało odbudowywać siły. Książę Cadis [Krzysiek) cały czas jednak knuł, aby zająć całą Marchię Północną (Voltane). Na koniec gry stan ekonomiczno-militarny Addanil był już na tyle dobry, że w ciągu roku miałaby miejsce kolejna inwazja na Voltane (co oznaczałoby dywersję na tyłach koalicji Północy).
Same Voltane zostało natomiast, mimo pomocy Maranna, zdruzgotane wojną z Addanil i sprzymierzonymi z nimi barbarzyńcami i nie zdołało się podnieść. Jednak utrzymywane silne przymierze z Maranna, udział w koalicji państw Północy i zawarcie związków małżeńskich z rodziną książęcą z Fadani i Asturu było naprawdę sporym sukcesem.
Maranna było w trudnej sytuacji. Książę Siergiej (Kazik), chociaż zdobył kilka hrabstw cesarstwa, poniósł spore straty w walkach z barbarzyńcami. Zapewniło to jednak trwały sojusz z Voltane. Barbarzyńcy zresztą, pod wodzą wojowniczego Kyryna, sprzymierzyły się później z Maranna przeciw cesarstwu. Jednak Maranna przegrało potem cztery kolejne bitwy z cesarstwem, co na jakiś czas wyłączyło samodzielne działania Maranna. Problemem tego kraju były również spory religijne - ksiażę chciał wprowadzić tolerancję religijną, na co jednak się w końcu nie odważył. Na koniec gry prowadzone były negocjacje z orkami, które, choć zmierzały do fiaska, zakończyłyby się zapewne w przyszłym roku inwazją orków na Maranna i hrabstwa cesarstwa na północ od Rodam.
Haldir miał licznie zmieniających się władców. Ostatnim panującym tam graczem był kanclerz Craig (Buzz), którego pomysłem było poprowadzenie dzięki swym nadzwyczajnym talentom dowódczym Haldiru do podboju Rann. Haldir był sprzymierzony z Saggark, któremu usiłował pomagać (z marnym skutkiem) w podboju Wysp Westlingów. Sprzymierzeńcem i zarazem rywalem kanclerza (potem jednocześnie wojewody) był książę Arcan (Bluee) z Fadani. Wspólnie walczyli o Rann i Gorhannus, obaj skrycie pragnąc zająć oba te terytoria dla siebie. Innym dzielonym planem było zebranie flot wszystkich wrogich cesarstwu państw i zniszczenie floty cesarskiej. Był to plan, który usiłował zresztą bezskutecznie wdrożyć również Samn, jednak nikomu od samego początku gry nie udało się zebrać w kupę sprzymierzeńców. Ostatnim państwem północy był Astur, rządzony przez księcia Torowana (pupilek Andre od pewnego momentu gry). Astur niesamowicie rozszerzył swoje terytoria na początku gry. Stracił kilka z nich w wyniku buntu, ale w ogólnym rozrachunku wyszedł bardzo na plus. Ponadto zawarte związki rodzinne z Voltane i Fadani dobrze rokowały na przyszłość. Torowan pragnął pewnego dnia podporządkować sobie Voltane, a przeciw Fadani wyciągnąć brata księcia Arcana, który przebywał na dworze Asturu od czasu przegrania wojny domowej, ale priorytetem było pokonanie Cesarstwa.

Centrum

Cesarstwo Datzallar, po wyczerpującej wojnie domowej między trzema pretendentami, na początku gry, zostało zjednoczone - niespodziewanie nawet dla MG - przez Domitiana, najlepszego dowódcę w całym Avanturionie. Na koniec gry Domitian stał w doskonałej sytuacji. Pokój z Horasilem i Dollev zabezpieczał panowanie Datzallar między rzekami Rodam a Noyene. Wasalami Cesarstwa było Falled, Marchia Wschodnia, Wartir i Wyspa Kupców. Duhini zostali rozbici i pogonieni, co na jakiś czas oznaczało pokój na południowej granicy. Samn został pokonany i upokorzony, Sotrac zostało zneutralizowane na najbliższe dwa lata poprzez rozejm. Barrhin był kupionym sprzymierzeńcem Datzallar. Na Północy natomiast zbierały się armie, aby zdeptać koalicję...
Marchia Wschodnia była szarym króliczkiem gry. Jej władca zneutralizowany został bardzo szybko poprzez porwanie jego syna przez wywiad Dollev. Później natomiast kraj został doszczętnie zrujnowany przez najazd i okupację części kraju przez nomadów ze stepów, pod wodza czarnoksiężnika Pomora. Na koniec gry dopiero trwała odbudowa marchii.
Dollev było od samego początku w trudnej sytuacji, może najtrudniejszej ze wszystkich państw. Już samo przetrwanie było sukcesem, a zawdzięczał je książę Neron (Tabar) ścisłemu sojuszowi z Horasilem i trzymaniem w szachu Marchii Wschodniej (poprzez zakładnika). Jednak ciągłe przepychanki z hrabstwa do hrabstwa z cesarstwem zniszczyło praktycznie całą armię Dollev, a w obliczu nadchodzącej ofensywy Domitiana złożenie hołdu Horasilowi było sensownym wyjściem.
Horasil, rządzony przez króla Habtora (Aachi) dzielnie walczył z Domitianem. Przepychanki na pograniczu Horasilu, Dollev i cesarstwa nie były jednak rozstrzygające dla żadnej ze stron, chociaż straty Horasilu nawet przy zwycięskich bitwach były zatrważające. Mimo to krasnoludy dobrze się trzymały, a król wymyślał nowatorskie rozwiązania, jak machiny wojenne na wzór Sotrac, oddziały partyzantów-komandosów i oddziały inżynierów. Na koniec gry Horasil zaproponował pokój Domitianowi, a warunkiem było utrzymanie Dollev jako wasala. Planem króla było jednak zerwanie porozumień, zdrada i następnie abdykacja, aby kolejny król rządził nieskalany.
Ostatnim państwem Centrum było Falled. Niewiele można tu powiedzieć. Falled było wiernym sprzymierzeńcem Datzallar, uczestnicząc w wojnach po jego stronie. Jego sytuacja była stabilna od początku gry.

Westlingowie

Barrhin prowadził aktywną, choć niestety niestabilną politykę (co wiązało się ze zmianą gracza). Jarl Barrhinu - Harald (Klakier) zhołdował po krótkiej wojnie Saggark, brał udział w wojnie Wartiru z Dorfanem - w międzyczasie zmieniając strony, gdy Wyspa Kupców wręczyła mu ładnie spreparowany list mówiący o zdradzie Dorfanu. Wojna ta była o tyle niepotrzebna, że zakończyła się stratami bez żadnych zysków. W późniejszym czasie Barrhin był krótko sprzymierzony z Samnem. Nieporozumienia między władcami tych państw zakończyły się zbliżeniem się do Domitiana (nie był jednak lojalnym i dobra oferta skusiłaby go do zdrady) i wzięciem udziału w inwazji Domitiana na Samn - co już przyniosło spore zyski Barrhinowi. Niemniej obiecane wieloletnie i wysokie daniny z Samnu były raczej mrzonką, bo Domitian miał zamiar je anulować po ustabilizowaniu sie sytuacji.
Saggark z kolei nie miało wielkiego pola do popisu. Jednak hołd wobec Barrhinu dawał Saggark naprawdę dobre gwarancje bezpieczeństwa. Jarl Niall (Alucard) usiłował podbić Wyspy Westlingów przy życzliwym stanowisku Haldiru. Częściowo mu się to udało, został jednak powstrzymany przegraną bitwą z Westlingami. Wkrótce przeciwstawić mu się zamierzała również księżna Eliander z Iorien.

Południe

Południe było jednym wielkim polem bitwy. Idąc od wschodu...
Głównymi rywalami i prowodyrami zamieszania byli książę Sejan z Samnu (kumpel podpisujący się enigmatyczną cyfrą 7) oraz Przewodniczący Iulius z Sotrac (Remus). Areną konfliktu było Galbridgen, zajęte na poczatku gry przez Samn, a które próbował zająć Sotrac. Z powodu Galbridgen Samn i Sotrac stoczyło kilka bitew, zwycięskich dla Samnu. Ponadto na całym Południu toczyła się między tymi państwami walka wywiadów. Samn doprowadził do znienawidzenia Sotrac przez Venna i wzrostu nieufności wobec tego kraju w Darthanie, Sihhani i Horasilu. Właściwie podobny efekt osiągnął też Sotrac...
Trudno mi opisywać wszystkie działania Samnu, bo było ich sporo. Książę Sejan usiłował sprzymierzyć się z Barrhinem, wniecać zamieszanie na Falled, zająć hrabstwa Cesarstwa, objąć tron Darthanu (po uprzednim zamordowaniu księcia i zwaleniu tego na Sotrac), sprzymierzyć się z Venna i Duhinami i przy tym zaszkodzić Sotrac. Długotrwale współpracował, choć bez większych rezultatów (odległość i wojna po obu stronach) z Dorfanem. Samn mógł osiągnąć naprawdę duży sukces, jeśli na współpracę zgodziłaby się księżna Venna. Jednak wywiad Sotrac nastawił ją wystarczająco niechętnie do tego pomysłu... Książę Sejan jednak i sam przedobrzył w pewnym momencie. Próba porwania patriarchy zakończyła się ekskomuniką. Na koniec Samn stanął w obliczu kryzysu finansowego i został - osamotniony - podbity przez Domitiana, wspomaganego przez Barrhin i Falled. Co więcej, w Galbridgen wybuchł bunt spowodowany skonfiskowaniem skarbu prowincji. Ksiaże Sejan stał się narzędziem Domitiana, mającym gwarantować neutralizację Sotrac i Darthanu, a jednocześnie tak zaangażowanym we własne problemy, że nie stanowiący już zagrożenia...
Równie wielkie zamieszanie powodował Przewodniczący Iulius z Sotrac. Mimo trudności ze strony Kręgu Ładu, osiągnął naprawdę wiele m.in. na polu wynalazków (kręgi magów, machiny wojenne i nie tylko), a jego szpiegowie włóczyli się po Venna, Darthanie i Galbridgen. Wielkim sukcesem było szybkie podbicie w sojuszu z Duhinami Marchii Południowej, a potem części Venna. Wszystkiego tego dokonał Przewodniczący przy małej armii i licznym pomysłom. Dokonałby więcej, gdyby nie to, że wywiad Samnu nastroił niechętnie do Sotrac właściwie wszystkie państwa, łącznie z jego nieoficjalnymi sprzymierzeńcami, Sihhani i Horasilem. Na koniec gry jednak Przewodniczący cudem uniknął śmierci (a właściwie powinien zejść z tego świata), straciwszy jednak turę na rekonwalescencję, z rąk zamachowca z Venna.
Darthan był potężnym państwem, sprzymierzonym z Samnem i Venna, choć nie biorącym w sumie czynnego udziału w polityce, z uwagi na biernego księcia Tiberiusa. Z tego powodu był polem popisu dla wywiadu Samnu, Sotrac i nieco Venna. Gdy książę Darthanu zakochał się w córkę księżnej Venna i potajemnie wziął z nią ślub, został zamordowany przez wywiad Samnu (książę Sejan jako daleki krewny miał pewne szanse na tron), co zwalono jednak na Sotrac. W efekcie w Darthanie wybuchła wojna domowa, w której jedno stronnictwo popierało księżną Venna jako regentkę, inne księcia Sejana, a jeszcze inne ani Venna (bo bękart) ani Sejana (bo ekskomunika).
Venna rządzone było przez księżną Iulię (Krzysia) spokrewnioną i pierwotnie sprzymierzoną z władcami Darthanu i Samnu. Venna również było miejscem popisu wywiadów Samnu i Sotrac, co w końcu zaowocowało wrogością wobec obu państw. Wszystko wyglądało nawet różowo, gdy córka księżnej spiknęła się z księciem Darthanu, lecz wtedy książę został zamordowany. Jednocześnie kapłan, który udzielił potajemnego ślubu obu młodym, został zamordowany przez wywiad Sotrac, a winę oczywiście zwalono na Samn... W konsekwencji nie wiadomo było, czy wnuk księżnej będzie bękartem czy nie, co utrudniło objęcie przez księżną władzy w Darthanie i eskalowało wojnę domową w tym kraju. Na koniec gry nagła inwazja Sotrac spowodowała utratę części Venna, a zapewne w ciągu najbliższych tur podbita zostałaby również reszta kraju.
Ciągła wojna toczyła się również na zachodnim krańcu Południa. Po początkowym okresie współpracy, Dorfan zaatakował Wartir w sojuszu z Barrhinem. Sytuacja szybko się jednak odwróciła dzięki interwencji wywiadu Wyspy Kupców. Niemniej władca Wartiru, książę Quintus (Axe) miał ciężkie życie, przegrywając bitwy z powodu niekompetencji dowódców. Mimo jednak klęsk i utraty części terytoriów, w perspektywie pewne było zwycięstwo Wartiru, był on bowiem wspomagany przez armię Wyspy Kupców i solidny kontyngent cesarski.
O Wyspie Kupców niewiele da się powiedzieć. Była wiernym wasalem cesarstwa, wspomagała Wartir przeciw Dorfanowi i tyle.
Na koniec kilka słów o Duhinach. Na początku gry wielkie prowincje Sorradu i Jandinu na dalekim południu rządzone były przez namiestników cesarskich. Wojna i zamieszanie spowodowane przez jednego z nich (dawnego gracza) ułatwiło inwazję Sihhani, które to państwo łatwo zajęło oba kraje. Sihhani zajęło również Przełęcz Tammara i część Marchii Południowej w przymierzu z Sotrac i Horasilem. Postępy wielkiej armii radży zostały jednak brutalnie zatrzymane przez Domitiana. Sihhani pozostało silnym wrogiem cesarza, jednak jego siła uderzeniowa została nieodwracalnie złamana.

I to by było na tyle...
Jeśli ktoś chce się czymś pochwalić lub o coś zapytać, walcie śmiało.
_________________
Tu leży William co trolla ustrzelił
lecz długo się faktem tym nie weselił.
Zginął na bagnach przez zwierzoludzi zakłuty
zabrali mu gacie, płaszcz oraz buty.

NvJ
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
 
Andre
Demoni Władca


Dołączył: 19 Mar 2003
Posty: 1572
Skąd: Trójmiasto

PostWysłany: 26-04-2007 8:25    Temat postu: Listy Odpowiedz z cytatem

W ramach podsumowania zamieszczam linki do listów, które różne osoby przesyłały sobie w czasie gry. Posegregowałem je mniej więcej chronologicznie, żeby można było zaobserwować rozwój gry. Umieściłem tu tylko listy, które są na podkładce graficznej, co by przyjemnie się oglądało, i opatrzyłem komentarzami. Warto je przejrzeć do końca, bo fajnie się to czyta.

1. List Elfa do króla Nuntrasu. Pierwszy z jej fenomenalnych podkładów do listów. Głównym wrogiem był jeszcze wtedy Claudius. Śmiem twierdzić, że gdyby to on wygrał wojnę domową, a nie Domitian, gracze nie mieliby tak trudnej przeprawy z Cesarstwem...

http://img265.imageshack.us/img265/2684/list01ke9.jpg


2. List Torowana z Asturu do Iorien. Na podkładzie również przygotowanym przez Elfa specjalnie dla Czarnego Księcia - mojego ulubionego BN-a. Jak da się wyczytać, to początki koalicji przeciw Domitianowi.

http://img74.imageshack.us/img74/5164/list02qf5.jpg


3. Proklamacja niepodłegości Fadani. Na podkładzie samodzielnie przygotowanym przez Druida, dawnego gracza Fadani.

http://img463.imageshack.us/img463/9077/list03yf8.jpg


4. List Remusa do Krysi. Na podkładzie przygotowanym przeze mnie dla BN-ów. Początek konfliktu między Venna a Sotrac.

http://img117.imageshack.us/img117/2281/list04ec8.png


5. List Druida do Asturu. Formowanie koalicji Północy.

http://img413.imageshack.us/img413/848/list05bj5.gif


6. List Elfa do Nuntrasu. Drugi podkład do listu Iorien - pasujący do rasy elfów, co nie?

http://img484.imageshack.us/img484/607/list06ih4.jpg


7. List Tabara do 7. Mowa o porwaniu młodszego syna księcia Samnu przez wywiad Dollev.

http://img482.imageshack.us/img482/5994/list07cd1.png


8. List 7 do Remusa. 7 nieco się wkurzył po ataku Sotrac na Galbridgen, będące we władaniu Samnu.

http://img490.imageshack.us/img490/9940/list08se3.png


9. List Buzza do Elfa. Przed bitwą z cesarstwem w trakcie ataku na Rann.

http://img126.imageshack.us/img126/6237/list09ie7.png


10. List bluee do Torowana z Asturu. Na bardzo fajnym podkładzie przygotowanym przez bluee. Jak widać, zaczyna się podgryzanie wewnątrz koalicji Północy - Rann miało należeć do Haldiru.

http://img475.imageshack.us/img475/7326/list10ef9.jpg


11. List bluee do Buzza. Dalszy ciąg prób montowania koalicyjnej floty, nie zakończona przed upadkiem Samnu.

http://img339.imageshack.us/img339/9946/list11zz1.jpg


12. List Elfa do króla Tohellina. Kolejny, śliczny podkład.

http://img475.imageshack.us/img475/6963/list12nk8.jpg


13. List z Wyspy Piratów wysłany do kilku różnych państw. Błędy w ortografii oczywiście celowe.

http://img258.imageshack.us/img258/527/list13qd6.png


14. List Elfa do Aachiego - nie wiem, czy zdążył dotrzeć. Śliczny podkład, mnie się niezwykle spodobał.

http://img403.imageshack.us/img403/7779/list14qr6.jpg


15. List Buzza do Domitiana. Ściśle tajny - jego treść niezbyt spodobałaby się sojusznikom ;-)

http://img401.imageshack.us/img401/6880/list15pg5.png


16. List Domitiana do Remusa. Propozycja rozejmu, zaakceptowana.

http://img20.imageshack.us/img20/1026/list16gt3.png


17. List Domitiana do Haldiru. Odpowiedź na list z nr 15.

http://img137.imageshack.us/img137/5819/list17jz8.png


18. List Domitiana do Krysi. W tle trwa wojna domowa w Darthanie, najazd Sotrac na Venna i Galbridgen. Prezent-niespodzianka dla Remusa ;-)

http://img137.imageshack.us/img137/1251/list18fr3.png

_________________
Tu leży William co trolla ustrzelił
lecz długo się faktem tym nie weselił.
Zginął na bagnach przez zwierzoludzi zakłuty
zabrali mu gacie, płaszcz oraz buty.

NvJ
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
 
Remus
Wielki Demon


Dołączył: 09 Paź 2003
Posty: 767


PostWysłany: 26-04-2007 13:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

List 18. Andre, nie doceniasz mnie - myślisz że nie spodziewałem się tego? Szczególnie po sromotnej klęsce i haniebnej kapitulacji Samnu? Wink I że nie miałem planu kontrakcji? Wink
_________________
Zdobyć serce kobiety jest stosunkowo prosto.
Zaczynamy od nacięcia wzdłuż linii mostka...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
 
Elf
Demoni Władca


Dołączył: 11 Gru 2002
Posty: 1028
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: 26-04-2007 19:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, działo się działo Big Grin
_________________
MISTRZ PODZIEMI
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
 
Remus
Wielki Demon


Dołączył: 09 Paź 2003
Posty: 767


PostWysłany: 29-04-2007 16:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Elfie, podziwiam Twoje zdolności i zapał, ja tam ograniczałem się do wyboru odpowiednio "starej" czcionki (brak zdolności graficznych też miał swój wkład Wink )
_________________
Zdobyć serce kobiety jest stosunkowo prosto.
Zaczynamy od nacięcia wzdłuż linii mostka...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
 
Buzz
Demoni Władca


Dołączył: 15 Wrz 2003
Posty: 1342
Skąd: Toruń

PostWysłany: 30-04-2007 13:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój list do Domitiana jest nie do odczytania - niestety, bo komentarz do niego oraz odpowiedź Cesarza do mnie stawia mnie w lekko niekorzystnym świetle, a ten list w cale nie był taki... ekhymn... zły. Andre - popraw link Uśmiech

A poza tym listy są fajne i dobrze wiedzieć Fadani nie było wcale takim super sojusznikiem - to taka nauka na przyszłość.
_________________
http://farmersi.pl/index.php?idp=160352

Uderzajac pierwszy, uderzasz ostatni

Kiedy jesz, jedz. Kiedy czytasz, czytaj. Kiedy czytasz przy jedzeniu, czytaj przy jedzeniu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
 
Andre
Demoni Władca


Dołączył: 19 Mar 2003
Posty: 1572
Skąd: Trójmiasto

PostWysłany: 03-05-2007 11:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Buzz, list jest całkiem do odczytania - kliknij na niego, żeby go powiększyć.
_________________
Tu leży William co trolla ustrzelił
lecz długo się faktem tym nie weselił.
Zginął na bagnach przez zwierzoludzi zakłuty
zabrali mu gacie, płaszcz oraz buty.

NvJ
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
 
Andre
Demoni Władca


Dołączył: 19 Mar 2003
Posty: 1572
Skąd: Trójmiasto

PostWysłany: 04-05-2007 12:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozwolę sobie dodać ciekawostkę, o której chyba wiedział tylko Aachi - grający Horasilem - w górach na wschód od Horasilu, za dżunglami, istniało drugie krasnoludzkie państwo - a właściwie państewko, kolonia Horasilu - o nazwie Esthil. Państewkiem rządził najmłodszy z synów Habtora IV, ojca Habtora V (Aachiego). Państewko było nieznane, ponieważ było... tajne :-)
_________________
Tu leży William co trolla ustrzelił
lecz długo się faktem tym nie weselił.
Zginął na bagnach przez zwierzoludzi zakłuty
zabrali mu gacie, płaszcz oraz buty.

NvJ
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
 
Remus
Wielki Demon


Dołączył: 09 Paź 2003
Posty: 767


PostWysłany: 04-05-2007 14:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A już zupełnie na marginesie, o czym wiedzieli tylko bogowie Chaosu, państewko to pogrążało się w dekadencji i rozpuście, jego przywódcy przyzywali demony w odrażających rytuałach, a jednocześnie, w sposób niepojęty dla zwykłych śmiertelników, mieszkańcy obwiniali o stan rzeczy kuzynów z zachodu, co w krótkim czasie doprowadzić miało do bratobójczej wojny z wykorzystaniem najbardziej nikczemnych i wymyślnych broni w historii Avanturionu...

Znamy to, znamy... Wink
_________________
Zdobyć serce kobiety jest stosunkowo prosto.
Zaczynamy od nacięcia wzdłuż linii mostka...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
 
Buzz
Demoni Władca


Dołączył: 15 Wrz 2003
Posty: 1342
Skąd: Toruń

PostWysłany: 07-05-2007 16:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe - nice Remus Uśmiech

Teraz list jest czytelny, ale wcześniej nie był - nie działał mi link.
_________________
http://farmersi.pl/index.php?idp=160352

Uderzajac pierwszy, uderzasz ostatni

Kiedy jesz, jedz. Kiedy czytasz, czytaj. Kiedy czytasz przy jedzeniu, czytaj przy jedzeniu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
 
bluee
Demon


Dołączył: 06 Lis 2005
Posty: 123
Skąd: Toruń

PostWysłany: 12-05-2007 21:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nono buzz.. sojusznik sojusznikiem.. ale to ty zacząłeś pertraktacje z cesarzem.. nono Jezyk

a ja chciałem tylko jeden maleńki okręg Anioł
_________________
I pamiętaj:
Droga do piekła wybrukowana jest dobrymi intencjami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
       Forum Terra Inc0gnita Strona Główna -> Avanturion Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietachModified by Bojo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group