Terra Inc0gnita
Forum Terra Inc0gnita

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
 Statystyki    Regulamin

Moze cos sie ruszy jak wprowdzimy jakis nowy system.
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny

Forum Terra Inc0gnita Strona Główna -> Nowe systemy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
coatFreak
Site Demon

PostWysłany: 03-04-2002 15:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja obserwacja jest dosc smutna, ale co tam.
Wydaje mi sie, ze TI przezywa drobny kryzys, nie wiem jak jest on powazny, ale mam nadzieje, ze nie spowoduje zamkniecia servisu.
No nic w ramach rozruszania moze bysmy dodali jakis system?
Tylko takie male zastrzezenie, ze potrzebni by byli od razu MG do tego systemu, zeby nie byl on martwy.
Pan TiGeR zaproponowal jeden ciekawy system i na dniach bedzie on dostepn, ale co jeszcze, najlepiej cos co by ludzie chceli prowadzic (chyba warhammer jest dobrym przykladem takiego systemu) i w co ludzie beda chcileli grac.
Co wy na to powiecie?
No juz mi sie wypowiadac ;c)

pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  

Chalek
Demoni Władca

PostWysłany: 03-04-2002 15:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do "umierania TI" to wyrazilem swoja opinie na ten temat w innym miejscu (Luzne rozmowy). TI nie umiera!!!

Co do nowego systemu, to jestem za! to zawsze rozrusza troche ludzi, moze sprowokuje do dyskusji na forum, publikowania jakiejs pomocy itd. Dobrze, ze zaznaczyles, ze musza byc od razu do tego mistrzowie, bo robienie systemu, ktorego nie bedzie mial kto prowadzic jest nieco bez sensu. Ja sam, z powodow znanych zainteresowanym, na razie wstrzymuje sie od podejmowania sie nowych wyzwan na TI, ale jak tylko moja sytuacja internetowa sie unormuje to mozliwe, ze cos bede kombinowal nad nowym systemem, ktory bym poprowadzil na TI.

Tak swoja droga to dziwie sie, ze nie ma jeszcze na TI Gasnacych Slonc. POdodbno to popularny, dobry system, duzo jest dodatkow po polsku, jest wspierany przez wydawce itd. ZE swiata mroku jest tylko Wamp(ir), a co z reszta? Nie jestem znawca swiata mroku, ale o ile wiem, to jest jeszcze kilka systemow (wiem, kilka juz nie wychodzi). A moze Deadlands? Tez wyszlo po polsku i jest chyba popularny? No ale ja sobie moge proponowac, ale to wszystko i tak zalezy od tego czy znajda sie ludzie, ktorzy znaja te systemy i beda chcialy sie w to bawic na TI. Bede kibicowal kazdemu takiemu przedsiewzieciu.

Chalek
Demoni Władca

PostWysłany: 03-04-2002 15:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A! No i jeszcze podobno niezly Earthdawn jest (nie wiem, nie gralem).

ungrim
Demon

PostWysłany: 03-04-2002 15:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ano z gasnacymi sloncami to jest tak ze doozo tego wydali a owszem
i wszyscy gracze [no dopra niech bedzie wiekszosc] to zapalency grajacy w ten systemik
malo jest ludzi ktorzy graja w GS ot tak jak w warhammera i tym podobne
co do swiata mroku to poza wilkolakiem jest podobnie
mamy tu przedstawicielstwo najbardziej znanych i granych systemow
oczywiscie napewno sie znajda ludzie ktorzy beda chcieli poprowadzic cos innego
tak samo jak i gracze
ja niestety wiecej gracyz narazei nie udzwigne:) wiec nie mam co polecac, to juz prywatne zdanie mg, jesli jednak ktos bedzie potrzebowal pomocy czy tam rady:) to jestem na gg
troche tych systemow juz przerobilem [wiekszosc wydanych w polsce] wiec moze cos sie wyknuje

pozdro
ungrim
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  

Bojo
Site Demon

PostWysłany: 03-04-2002 19:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem za nowym systemem (takim pachnacym jeszcze drukarnia, nowoscia i tuszem)
Jestem za MG do nowego systedmu.
Jestem za tym, ze TI nie umiera.

Hi hi hi trzy razy TAK
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  

boomeros
Demoni Władca

PostWysłany: 03-04-2002 22:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ktos tam kiedys cos pobakiwal na temat wiedzmina...

i co?
skonczylo sie na planach? :sad:
Powrót do góry

Chalek
Demoni Władca

PostWysłany: 04-04-2002 8:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wlasnie co z tym Wiedzminem?

ungrim
Demon

PostWysłany: 04-04-2002 13:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie wiedzmin to dobry pomysl... tylko na mechanice GURPS-owej:)

ungrim
Powrót do góry

Chalek
Demoni Władca

PostWysłany: 04-04-2002 14:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

On 2002-04-04 14:55, ungrim napisał:
W sumie wiedzmin to dobry pomysl... tylko na mechanice GURPS-owej:)

W sumie mechanika GURPS-owa to dobry pomysl...tylko po co ten wiedzmin :wink:

ungrim
Demon

PostWysłany: 04-04-2002 14:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe no ja sie tylko wupowiadam co do mechaniki wiedzmina, jesli juz ktos chce wprowadzic ten system.
Straszna jest, no ale moz to ja mam spaczony gust:)
GURPS ogoolnie jest fajnym pomysalem, szczegoolnie ze robi sie jedna karte i mozna prowadzic wiele rzeczy po malych modyfikacjach.
Tylko jeszcze MG trzeba:))

ungrim
Powrót do góry

Chalek
Demoni Władca

PostWysłany: 04-04-2002 15:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

On 2002-04-04 15:51, ungrim napisał:
hehe no ja sie tylko wupowiadam co do mechaniki wiedzmina, jesli juz ktos chce wprowadzic ten system.
Straszna jest, no ale moz to ja mam spaczony gust:)

No, ja tez nie wypowiadam co do mechaniki Wiedzmina, bo jej po prostu nie znam. A swiata wiedzmina nie lubie i jush. Kwestia gustu, a o gustach sie nie dyskutuje jak mawiali starozytni...
Cytat:

GURPS ogoolnie jest fajnym pomysalem, szczegoolnie ze robi sie jedna karte i mozna prowadzic wiele rzeczy po malych modyfikacjach.
Tylko jeszcze MG trzeba:))

GURPS to mooj ooloobiony system, prowadze go od daawna w roznych swiatach. Jednak nie podjabym sie prowadzenia go na TI, bo GURPS to w sumie sama mechanika gry, trzeba to prowadzic w jakims swiecie. Poniewaz dla mnie prowadzenie na TI jest praktycznie bezsystemowe i opiera sie na opisie, a nie na statystykach sam system nie w sumie znaczenie. Wniosek: wprowadzanie GURPSa mija sie z celem. I tak bym tego GURPSa prowadzil w swiecie Warhammera. Tak to wyglada.
Moim zdaniem adaptowac na TI nalezy systemy, ktore maja jakies fajne, oryginalne swiaty. (dlatego pewnie jest WFRP, Zew C, Vampir, Cyberpunk) Bo w gruncie rzeczy to tu chodzi o swiat a nie o mechanike.

boomeros
Demoni Władca

PostWysłany: 04-04-2002 16:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a wlasciwie to na czym ten gurps polega?
ale tak w skrucie :smile:
Powrót do góry

ungrim
Demon

PostWysłany: 04-04-2002 18:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no ale to o tyle fajny pomysl ze mechanike raz od czasu mozna wykorzystac, chodzby i po to zeby grajacemu zwizualizowac postac.
A mozna wykozystac np typowy pomysl wrzucenia postaci w obcy swiat, niech go poznaje razem z gra:)

ungrim

P.S. W skroocie GURPS to sama mechanika tak zrobiona by mozna ja przystosowac do kazdego wymyslonego przez siebie swiata i do dziesiatek wydanych podrecznikowo
Powrót do góry

boomeros
Demoni Władca

PostWysłany: 04-04-2002 19:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to cos jak mielismy w presie chalku?
Powrót do góry

Chalek
Demoni Władca

PostWysłany: 05-04-2002 8:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

On 2002-04-04 20:15, boomeros napisał:
to cos jak mielismy w presie chalku?

Niezupelnie. GURPS to uniwersalny system rpg, w zasadzie sama mechanika. Do tego trzeba miec swiat. Oczywiscie moznaby zagrac w gurpsa w swiecie prestarium, nie ma problemu. Gurps ma ta zalete, ze jest dosc elastyczny, uniwersalny i moim zdaniem dosc realistyczny (oczywiscie mozna na ten temat dyskutowac). Poza tym wyszlo do niego ponad 150 podrecznikow rozwijajacych zasady, sprzet, opisujacych tez swiaty, magie, no wszystko po prostu. Wygodne jest to, ze uczysz sie jednej mechaniki i mozesz grac w wielu swiatach, od epoki lodowcowej do startreka poprzez wszystko co jest miedzy nimi. Na marginensie dodam, ze nawet przeciwnicy gurpsa chwala w nim magie, ktora jest na prawde pomyslana z glowa i jest bardzo duzo czarow.

Forum Terra Inc0gnita Strona Główna -> Nowe systemy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 1 z 7

Skocz do: