Terra Inc0gnita
Forum Terra Inc0gnita

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
 Statystyki    Regulamin

Ars Magica
Idź do strony 1, 2  Następny

Forum Terra Inc0gnita Strona Główna -> Nowe systemy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
9willows
Pomniejszy Demon

PostWysłany: 23-09-2002 17:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałbym poprowadzić sagę w tym właśnie systemie, osadzoną gdzieś w Brytanii, dla co najmniej 2 graczy (co najwyzej 4) z których każdy prowadzilby kilka postaci: Maga, Towarzysza oraz kilku Grogów.

W tej chwili nie szukam jeszcze gotowych postaci a jedynie zainteresowanych grą osób. Przede wszystkim zależy mi dowiedzeniu się jak wiele wiecie o Ars Magica. Nie znaczy to że szukam jedynie osób doświadczonych - możliwe że brak znajomości systemu (o ile tylko nie idzie za nim brak chęci poznania go) będzie atutem.

Więcej informacji na privie - 9will@wp.pl

ps. nie chce prowadzic przez TI wiec problem z tworzeniem nowego systemu dla CF odpada.

[ Ta wiadomość została zmieniona przez: 9willows dnia 2002-09-23 19:01 ]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  

Bojo
Site Demon

PostWysłany: 23-09-2002 17:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda, ze nie przez TI :sad:

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  

9willows
Pomniejszy Demon

PostWysłany: 23-09-2002 21:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmm... dlaczego szkoda?

Rozwazalem kiedys przeniesienie swojego Wfrp'owego pbema na TI, gralem tu i prowadzilem i szczerze mowiac nie czulem zeby bylo tu latwiej niz przez email. IMO glowna zaleta TI jest skupianie graczy i forum gdzie mozna rozmawiac o pbemach.

Ostatnio ucieszylem sie z bramki email ale jakos nie za bardzo chciala dzialac w jedna (email->TI) strone a w druga byla ciut nie dopracowana. (CF dostal info)
Powrót do góry

coatFreak
Site Demon

PostWysłany: 23-09-2002 22:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do "bramki" i dzialania calego systemu to wiem, ze dziala tak sobie, ale obecnie i tak to wszystko przekodowuje, wiec moze bedzie mialo to wiekszy sens. Zobaczymy.
pozdraiwam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  

Chalek
Demoni Władca

PostWysłany: 25-09-2002 22:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jestem ciekwaw dlaczego nie odpowiada Ci granie przez Ti i czemu wolisz tradycyjnego pbema? mi kompletnie nie odpowiada granie przez maila, chciałbym poznać powody dla których Ty uważasz ten sposób za lepszy.

Bojo
Site Demon

PostWysłany: 26-09-2002 11:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Calkiem dobre pytanie. Moze jest cos co Ci sie nie podoba, moze dzieki temu da sie cos poprawic.

9willows
Pomniejszy Demon

PostWysłany: 30-09-2002 13:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przepraszam za opóźnienie w odpowiedzi - nieczęsto mam czas zaglądać na to forum - i tu od razu pierwszy powód - łączę się przez SDI dzielone w sieci osiedlowej z sześcioma osobami - czasami TI działa mi koszmarnie wolno.

Po drugie, dużą zaletą TI jest dostępność z każdego miejsca - wystaczy przeglądarka WWW. Niestety, dla mnie, jest to cecha zupełnie nieprzydatna. Lubię przed wysłaniem odpowiedzi przejrzeć swoje notatki o BN-ach itd. Te mam wyłącznie w domu.

Po trzecie wstyd się przyznać, ale bardzo podoba mi się funkcja sprawdzania pisowni - robię mnóstwo literówek - mój program do poczty oferuje tą funkcję - TI oczywiście nie.

Po czwarte prowadziłem pbem'a (to zabrzmi jakbym się chwalił) kiedy TI jeszcze nie było. Przyzwyczajenie robi swoje.

Po piątem w pbemach nie korzystam z mechaniki systemu w którym prowadzę (ok zdarzało mi się czasem) więc karta postaci oferowana przez TI nie jest mi potrzebna.

Po szóste, o ile doceniam, fakt że TI skupia wielu graczy i dzięki temu łatwiej ich znaleźć dołączając do TI (co wcale nie jest takie pewne - wiem że jeden z MG ogłaszających się tu ma z tym problem) to kilka razy miałem dowody na to, że gracz chętniej przyłączają się do pbemów posuadających własne strony - dzięki którym widać że trwają one już od jakiegoś czasu i nie są tylko chwilowym kaprysem (oczywiście MG na TI z powiedzmy 300 setkami wpisów i częstotliwością na prtzykład 1,5 dziennie powinien być równie wiarygodny, ale ja nie wiem czy jest)

Po siódme własna strona przydaje się też do umieszczania zapisu rozgrywki, czy dodatkowych informacji dla graczy - oczywiście można podpiąć link do własnej strony na TI - ale po co?

Po ósme chyba każdy MG chce żeby jego pbem był niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju. Oczywiście osiąga się to głównie poprzez charakter pisanych tur, spoosób rozgrywki itd, tyle, że to wszystko wpisane jest w jakieś ramy - i taką ramą może być albo TI albo coś co zrobię sam mając nad tym pełną kontrolę - sorry - wolę mieć kontrolę.

Po dziewiąte i ostatnie (przynajmniej na razie) miałem okazję prowadzić ZC na TI i muszę z przykrością przyznać, że po kilku tygodniach czekania, głosił się jeden gracz który (gracz, nie postać) stracił, mam wrażenie wiele punktów poczytalności. Kolejny knadydat jakoś podejrzanie szybko - jak na miłośnika ZC - zaczął grać u mnie w WFRP. Mówiąc krótko - nie mam najlepszych wspomnień (szczególnie że o ile pamiętam coś się wtedy działo z TI - kłopoty z serwerem albo coś)

Na koniec dodam tylko że nie mam nic przeciwko samej idei TI ani też nie krytykuję formy w jakiej działa serwis. Nie jestem też wrogiem luźnych zrzeszeń - dzięki ogłoszeniu na TI założyłem konto na urpg gdzie z dość dobrym skutkiem udało mi się znaleźć nowych graczy. Mój pbem, mimo że jego strona znajduje się na darmowym koncie wirtualnej polski jest (chyba nadal :smile: częścią ne.mud.pl, został zgłoszony na urpg, a jakiś czas temu proponowałem CF'owi dodanie mnie do listy MG prowadzących Warhammera (17 sierpnia).

Skoro już jestem przy tym, zadalem wtedy pytanie na które jak sądzę równie dobrze Wy będziecie mogli mi odpowiedzieć - W jaki sposób usunąć postać z listy grających?

Zasugerowałem też jedno rozwiązanie - możliwe że wymagające poważnych zmian kodu. IMHO byłoby wygodniej gdyby na MG-liście link wolne miejsca nie znikał od razu po zgłoszeniu postaci przez gracza, a raczej po zaakceptowaniu jej przez MG. Szczerze mówiąc nie mam pojęcia czy TI daje jakąkolwiek możliwość wybierania postaci przez MG czy też wymusza zasadę kto pierwszy ten lepszy.

pozdrawiam,
9willows
Powrót do góry

Kruk
Demoni Władca

PostWysłany: 30-09-2002 16:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ehm nie mozna bylo by po prostu napisac. Nie chce? Nie podoba mi sie?
Powrót do góry

Bojo
Site Demon

PostWysłany: 30-09-2002 19:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spoko Pantherko kazdy gra jak lubi a konstruktywne uwagi sa zawsze na miejscu :smile:

9willows
Pomniejszy Demon

PostWysłany: 30-09-2002 21:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kruk/Pantherka: mozna bylo :smile: tylko ze ktos spytal o powody - a swoja droga to chyba pierwsze forum na ktorym wypowiedzi sa zle widziane czyzbym mial 10 powod by nie prowadzic na TI?
Powrót do góry

Kruk
Demoni Władca

PostWysłany: 30-09-2002 22:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Milam cos jeszcze napisac ale sie powstrzymam.
Jesli ktos nie chce tu prowadzic to niech nie prowadzi. Btw Forum to nie miejsce gdzie sie prowadzi prawda? To co maja komentarze do prowadzenia?
Btw2 jesli nie chesz prowadzic na Ti.. bo jest takie "zle" dlaczego sie tutaj oglaszasz... to tak bo wredna jestem ale nie moglam sie powstrzymac od pytania. Po prostu ciekawi mnie to.

zegnam
Kruk
punkt 11 Kruk jezt zla.
punkt 12 ...;>
Powrót do góry

9willows
Pomniejszy Demon

PostWysłany: 01-10-2002 1:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdradzić Ci mały sekret Kruczku?

Ogłaszam się bo tu są ludzie którzy grają w pbem-y. Proste, nie? I obawiam się że nie wszyscy - chyba nawet niewielu jest to dla samej TI tylko właśnie po to, żeby grać - jeśli jest inaczej to współczuję prowadzącym MG.

9willows-który-uwielbia-się-kłócić-bez-sensu-Uśmiech

A teraz mniej wesoło:

"Milam cos jeszcze napisac ale sie powstrzymam."

nie powstrzymuj się słonko pokaż co jeszcze możesz wymyślić :smile:

"Jesli ktos nie chce tu prowadzic to niech nie prowadzi. Btw Forum to nie miejsce gdzie sie prowadzi prawda? To co maja komentarze do prowadzenia?"

Zostałem poproszony przez 2 użytkowników forum o wyrażenie swojej opinii - zrobiłem to. Uraziła cię długość odpowiedzi? Oczka rozbolały od czytania czy paluszek od przejwijania strony? Przykro mi, ale tak długo jak nie moderujesz tego forum masz razcej niewielkie prawo decydować o pojawiających się tu treściach.

A jeśli forum na stronie TI nie służy do komentarzy działania TI, prowadzenia i grania na TI i rozmów pomiędzy używtkownikami TI (jestem graczem i byłym MG), to może zapytajmy CF'a do czego.

"Btw2 jesli nie chesz prowadzic na Ti.. bo jest takie "zle" dlaczego sie tutaj oglaszasz... "

A co ma piernik do wiatraka? Czy jeśli dam ogłoszenie w wyborczej że chcę sprzedać samochód to muszę odpalić działkę naczelnemu???

"to tak bo wredna jestem ale nie moglam sie powstrzymac od pytania."

eee tam zaraz wredna... próbujesz być uszczypliwa i marnie Ci wychodzi, potrenuj, będą z Ciebie ludzie - za kilka lat, kiedy dorośniesz.

"Po prostu ciekawi mnie to."

a ja myślę że lubisz się czepiać (albo jesteś fanatyczką TI)

"zegnam
Kruk
punkt 11 Kruk jezt zla."

a na to Moja Droga to musisz sobie jeszcze zasłużyć.
na razie: punkt 11 Kruk jest zabawna.

punkt 12 ...;>
no właśnie - zabawna. (bawimy się dalej, co?)
Powrót do góry

Kruk
Demoni Władca

PostWysłany: 01-10-2002 9:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja zdradze ci sekret Ti jest po to zeby grac. Chyba nie ma innego zastosowania. A moze sie myle, moze przychodzimy tu by sie napic piwa;>?
Coz twoj pseud cynizm zaczyna byc obrazliwy wiesz?
wyobraz sobie ze przeczytalam twoja wypoiwedz tak z 2 razy i po prostu dla mnie mozna bylo to samo ujac w dokladnie jakis 5 do 10 zdaniach nie zas w dlurzszym elaboracie. Tylko wydaje mi sie ze ta krutsza wypowiedz byla by po prostu jasniejsza.
I po co Cfa mmieszac. Wiem, ze tu prowadizles ale nie prowadzisz...
Co do mojego dorastania to zaczynasz tutaj prywatne wycieczki a tego nie polecam. Bo to nie miejsce na prywatne uszczypliwosci. Moze wiec skonczysz bo to nie o moim braku doroslosci raczej swiadczy. Jesli chesz sie pobawic w jakies "obrazanie" polecam jednak mail. Bo to nie miejscena takie zabawy.
Dla mnie oglaszanie sie na Ti, ze prowadze ale nie tu bu tu mi sie ie podoba to podobnie jak dac ogloszenie w MiMe zeby ludzie kupowali Portal. INHO
I to by na tyle, teraz ja pokazalam ze lubi literki. I zakoncze ten temat. Bo sie smutny robi.

zegnam
Kruk.. nie "kruczek" jak sie niektorym wydaje.
Powrót do góry

9willows
Pomniejszy Demon

PostWysłany: 01-10-2002 12:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ty napisałaś że jesteś wredna - ok, nie wyszło Ci ale przynajmniej się starałaś, teraz odrobina wrednego zachowania z mojej strony i uciekasz z płaczem? To tyle jesli chodzi o "osobiste wycieczki".

Przynajmniej o te moje. Bo Ty oczywiście urządzasz sobie własne - i to jest w porządku? Wiesz chyba co mam na myśli? Piszesz, że forum nie jest miejscem na to czy na tamto - a czy jest miejscem na to by poddawać krytyce styl pisania dyskutanta? Widzisz, ja lubię pisać, nie stukam jednym palcem w klawiaturę (bynajmniej nie sugeruję że stuka ktoś inny - na przykład Ty) i raczej spodziewałbym się merytorycznej dyskusji a nie krytki w stylu "źle bo za długo".

Z porówaniem mojego ogłoszenia do reklamy Portala w MiM'ie chyba trochę się zagalopowałaś. Po pierwsze, cóż zdrożnego widzisz w zdrowej konkurencji? Po drugie podaj mi proszę cechy z mojego pierwszego postu które czynią z niego reklamę a nie informację - przypominam, że MiM zamieścił informację o pierwszym numerze Portala i upasł dużo później - myslisz że właśnie dlatego?

Po co mieszać CF'a? A choćby po to, żeby zwrócić Ci uwagę na jego ogłoszenie na stronie głównej - zapraszające graczy do pbema Altirion, który o ile wiem nie będzie rozgrywany przez TI. CF nie ma nic przeciwko takim ogłoszeniom - Ty masz?

I na koniec, czy Ty naprawdę sądzisz że ja jestem jakimś zagrożeniem dla TI? Chyba mnie przeceniasz. Albo nie doceniasz ludzi związanych z TI.

A tego fragmentu nie rozumiem: "INHO
I to by na tyle, teraz ja pokazalam ze lubi literki." Chodzi ci o to że robisz literówki? Każdy robi :wink:

"Kruk.. nie "kruczek" jak sie niektorym wydaje."

Ok - zapamiętam. Po prostu uwielbiam zdrabniać imiona i niektóre słowa. Poza tym kruczek (jak w powiedzeniu "kruczki prawne") nadaje Twojemu nickowi takie lekko zadziorne drugie znaczenie i to miałem na myśli - przepraszam - nie powtórzy się!

I przy okazji wrócę do tematu nie pisząc kolejnego posta jeśli pozwolisz. Gdyby CF wprowadził nowy świat - Ars Magicę - to, czy Ty, Kruku :smile: i pozostali, byliby skłonni zagrać?
Powrót do góry

Bojo
Site Demon

PostWysłany: 01-10-2002 13:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prosze o nie sprzeczanie sie bo zamkne temat i juz. :razz:
Koniec kropka.

Forum Terra Inc0gnita Strona Główna -> Nowe systemy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: