Terra Inc0gnita
Forum Terra Inc0gnita

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
 Statystyki    Regulamin

System autorski Terra Inc0gnita
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny

Forum Terra Inc0gnita Strona Główna -> Nowe systemy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rast_alin
Demon

PostWysłany: 02-01-2003 11:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i chba 3klasy to maks nie bo mag kapłan wojownik łucznik złodziej to lekka rzesada. A i może postacie nie będące magami/kapłanami muszą wybrać czy chcą mieć dar:) może być wesoło jak ktos będzie grał złodziejiem i mu sie objawi świeceniem jego pdczas roboty kieszonkowej Big Grin

Dar - posiadanie magii w sobie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  

Errdil
Demon

PostWysłany: 02-01-2003 16:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mógłbym się zająć mechaniką, tylko nie wiem czy sam podołam Frown . Zaznaczam, że zupełnie nie znam się na systemie d20 (przynajmniej obecnie). Do tej pory myslałem nad trzema wariantami:
1. zapożyczyć z Anariona(taki pbem), oparty wyłącznie na k10 (wa
riant prosy)
2. zrobic cos podobnego do wiedzmina. Wartość cechy okresla iloma kostkami k6 sie rzuca, poziom umiejętności którą sie wykorzystuje zmniejsza test trudności (wariant średnio skomplikowany)
3. zapożyczyć z Earthdawna, wykorzystany pełen komplet kosci od k4 do k100 włącznie(wariant skomplikowany, dużo rzucania kostkami)

Co o tym sądzicie?? Big Grin

Draki
Demoni Władca

PostWysłany: 02-01-2003 17:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem dzisiaj sen...
... w którym krasnoludy jeździły na deskach i nosiły workowe spodnie, a gobliny ostrzyżone na łyso skutecznie wykorzystywały tulipanki Big Grin.

Mówiąc na serio, jak daleko odchodzimy od stereotypów? I w którą strone idziemy? Możemy stworzyć system "śmiechacza", ale to raczej nie nadaje się do dłuższego grania, tym bardziej że historyjka wyszła dość poważna.

I tu dochodzimy do sedna, dark czy heroic... Mechanika dostosowana jest przecież do świata.

Do tego co pisał rast_alin:
Jeśli dark to jasne, rozpisujemy zwykłe zawody - śmieciarze, szczurołapy, skrybii, itp i normalny podział na klasy.
Przy heroic skupiłbym się na zrobieniu 'ścieżek' którymi podążają postacie, opisać powiedzmy 8 - 12, w tym wypadku jakość nie ilość. Drugi przypadkek elimnuje podział na jakieś dalsze grupy, jest zwyczajnie zbędny.

Do Errdila:
Jestem za wariantem 3. Do heroic pasuje według mnie jak ulał, może do takich prawdziwych sesji ciemniejszego klimatu za dużo zabawy z rzucaniem, ale po pewnym czasie wchodzi w krew i już się tego nie czuje.

Do któregoś z mistrzów forum:
Możliwe jest zrobienie tego wątku od razu z głównej strony forum jako kolejny system? Pomysł się przecież przyjął, a jak się rozwinie to prowadzone będzie kilka dyskusji: o mechanice, świecie rasach... Wtedy taka forma stanie się czytelniejsza.

Errdil
Demon

PostWysłany: 02-01-2003 21:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

więc robimy heroica!! Big Grin Big Grin Big Grin
i niziołki na smokach!! Big Grin

Draki
Demoni Władca

PostWysłany: 02-01-2003 21:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też jestem za heroikiem!
Od dawna chciałem zagrać w coś takiego, poprowadzić naprawde potężnego bohatera, od którego zależy istnienie wszechświata.

No to panowie, z rozmachem. Chyba że ma ktoś coś przeciwko?

Errdil
Demon

PostWysłany: 02-01-2003 21:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a niech tylko spróbuje być przeciwko to jak go pikaczem poszczuje.... Big Grin Język2 Big Grin

Draki
Demoni Władca

PostWysłany: 02-01-2003 21:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Schowaj tego pikacza bo Ci się baterie skończą... Big Grin

Każdy ma prawo się wypowiedzieć, nie bójcie się - Errdil tak tylko straszy. Ma po prostu słabość do hobbitów na smokach Wink.

Errdil
Demon

PostWysłany: 02-01-2003 21:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

noooooo Big Grin
z tym [color=yellow]pikaczem[/color] to żartowałem. On nie gryzie bo jest pluszowy Big Grin

Falastur
Wielki Demon

PostWysłany: 02-01-2003 22:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm ja bym zrezygnowal z niziolakow, ewentualnie dodalbym je w jakims dodatku ale nie koniecznie... po co nam niziolki, przeciez jak zahaczysz noga to zabijesz jeszcze przeypadkiem i co bedzie? Big Grin Big Grin Big Grin

ci co snia podczas dnia znaja wiele rzeczy, które umykaja tym co snia tylko noca;
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  

Errdil
Demon

PostWysłany: 02-01-2003 22:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W takim razie zakładam Ligę Ochrony Superfajnych Debeściastych I W Ogóle Najlepszych Niziołków Na Jeszcze Fajniejszych Kolorowych Smokach. Język2 ( w skrócie LOSDIWONNNJFS) Big Grin Big Grin Big Grin
Mam nadzieję że mnie poprzesz rast_alin

a co sądzicie o zaproponowanej mechanice??

aachi
Wielki Demon

PostWysłany: 02-01-2003 23:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja uważam, że system nie powinien być ani dark, ani heroic (mi osobiście obydwa typy już zbrzydły).... Proponuje poprostu Fantasy.... Co do zawodów i ścieżek... to proponuje odłożyć to na półeczke, a następnie zrobić burze mózgów i wymyśleć coś orginalnego... Choć prawde powiedziawszy ja narazie nic ciekawego nie wymyśliłem.
Powrót do góry

rast_alin
Demon

PostWysłany: 03-01-2003 12:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hobbity musza byc jak nie ma hobbitow to poco całe artefakty (np.: solniczka chaosu Big Grin ) ale tak poważnie to można by pomysleć poco elfy, krasonludy i demony, przecież ludzie i tak sie sami powyżynaja.

Akórat ie rozumiem powodu dla którego nie mogło by byc hobbitów to nie są takie cieniasy (jak ktos spotkał hobbita złodzieja/iluzjoniste to wie)
Powrót do góry

Draki
Demoni Władca

PostWysłany: 03-01-2003 14:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie uważam że ścieżki są dość oryginalnym pomysłem. Nie mam na myśli nic w stylu profesji czy zawodu, niech ona odzwierciedla filozofie życiową bohatera. Taki kodeks postępowania od którego w pewnym stopniu zależy oczywiście rozwój. Można zamiast 'ścieżka' użyć słowa 'powołanie', ale mi tak nie pasuje...

Niziołki niech zostaną... Ktoś musi się przyjaźnić z tymi smokami Big Grin.

Eh... Robienie systemów poprostu Fantasy (IMHO) jest nieciekawym wyjściem. Powstaje takie cóś, nie wiadomo czy straszne czy wspaniałe. Zlewa się wszystko, tworząc szarą breje zwykłego dnia. A czy nie po to gramy w RPG by na chwilek kilka poczuć się w innym świecie?

Zresztą myśle że trzeba będzie pójść na kompromis, nigdy nie uzyskamy idealnej wizji systemu, takiej którą każdy się zachwyci.

I jakoś ominięty został temat mechaniki, wypowiedzcie się...

rast_alin
Demon

PostWysłany: 03-01-2003 16:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ścieżki coś w stylu:

Ścieżka mądrości
Ścieżka walki
Ścieżka ducha
Ścieżka władzy
Ścieżka potęgi
Ścieżka bogadztwa

nawet ciekawy pomysł. Mysle że można by zrobic system oparty na k20 i k100
Powrót do góry

Draki
Demoni Władca

PostWysłany: 03-01-2003 16:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie coś takiego Fairy

Co z rasami? Poza paczką standard (elf, krasnolud, człowiek, niziołek) jeszcze proponuje coś latającego i może właśnie wcześniej wspomnianego przez kogoś (bodajże rast_alina) golemida.

Ale czy dajemy także stworzenia wypaczone przez magię, czyli złe (goblinki, orki i reszta)?

Forum Terra Inc0gnita Strona Główna -> Nowe systemy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

Skocz do: