Terra Inc0gnita
Forum Terra Inc0gnita

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
 Statystyki    Regulamin

Poszukiwany Mentor!!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6

Forum Terra Inc0gnita Strona Główna -> Świat Mroku
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Falastur
Wielki Demon

PostWysłany: 08-01-2004 16:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tsar_ napisał:

Specjalnie dla Ciebie dziś w domku przejrze podręcznik do Maskarady i Mrocznych wieków, może być ?

Bede niezmiernie wdzieczny... Big Grin

ci co snia podczas dnia znaja wiele rzeczy, które umykaja tym co snia tylko noca;
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  

Kruk
Demoni Władca

PostWysłany: 08-01-2004 20:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
eśli dobrze pamiętam (bo do podręcznika nie mam teraz dostępu) na początku był tam dział prawda/fałsz co do mitów o wampirach (np. wampir nie może przekraczać płynącej wody, wchodzić do domu bez zaproszenia itp.) i możliwe że było tam o srebrze, więc kogoś kto ma dostęp do podręcznika proszę o sprawdzenie.

Nie. Nie ma nic o srebrze. Moze dlatego, ze to w mitach o Wilkolakach czesciej sie ono pojawia, wiec niekt nie czul potrzeby wyjasniania tego zagadnienia.

I nie wiem ile raz mozna to mowci i skoro ktos nadla nie wierzy. To chyba przeczytanie podrecznika od deski do deski pomoze mu. Bo inaczje i tak nie uwierzy nikomu. No chyba, ze to tylko ja tak malo wiarygodna osoba jestem. Coz...
Ja koncze temat bo mi sie znudzilo pisac 10 razy to samo skoro i tak jak widac zainteresowany temu nie wierzy.

Co do dekapitacji, to zawsze byla to sprawa problemowa. Bo jest wiele za i przeciw. Ja obstawiam, ze mechanicznie mozna obciac glowe Wampirowi i moze on to przezyc. Natomiast czy sie na to godzimy na sesji to juz sprwa miedzy MG a graczami albo tylko MG. Uśmiech

tsar_
Pomniejszy Demon

PostWysłany: 09-01-2004 0:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kruk napisał:
I nie wiem ile raz mozna to mowci i skoro ktos nadla nie wierzy. To chyba przeczytanie podrecznika od deski do deski pomoze mu. Bo inaczje i tak nie uwierzy nikomu. No chyba, ze to tylko ja tak malo wiarygodna osoba jestem. Coz...

Co do dekapitacji, to zawsze byla to sprawa problemowa. Bo jest wiele za i przeciw. Ja obstawiam, ze mechanicznie mozna obciac glowe Wampirowi i moze on to przezyc. Natomiast czy sie na to godzimy na sesji to juz sprwa miedzy MG a graczami albo tylko MG. Uśmiech

HOWGH Kruk powiedziała, a wszystkim proponuje zaopatrzenie się w podręczniki, nie dość, że będzie się łątwiej grało to jeszcze wesprzemy naszych wydawców kochanych. To tylko kilka piw mniej w miesiącu !!

Nie rozumiem kompletnie i jestem zszokowany tym, że ktoś ma podręcznik w domu i nie chce mu się sprawdzić ?!?!?! Moi drodzy bądźmy ludzmi dorosłymi.

Tomiszon: tak jak Kruk powiedziała rzeczywiście obrażenia głowy są dyskusyjne, jeżeli jednak mamy się wesprzeć li tylko mechaniką wtedy proponuje akapity "Otateczna śmierć" (str 216 wamp rev) "Obrażenia zabójcze (str 217 wamp rev) Obrażenia poważne (str 218 wamp rev).
Pokrótce, Wampir umiera tylko i wyłącznie w momencie kiedy doprowadzony do stanu zmaltretowanego bądź letargu otrzyma jeszcze jedno obrażenie POWAŻNE (z tą krwią co pisałem ostatnio coś mi się popinkoliło i przepraszam bardzo za dezinformację)
Obrażenia poważne to ogień, promienie słoneczne, kły i pazury istot nadnaturalnych. Powiedziane jest również że niektóre z obrażeń zabójczych mogą zadawać poważne rany i tu cytat: "wampir posiekany na kawałki lub któremu odcięto głowę, umiera Śmiercią Ostateczną, chociaż nie tak szybko jak śmiertelny".
A co to do cholery ma znaczyć ? Ja nie mam pojęcia i nie potrafię tego osądzić, od tego mam więc zasadę wyższą, która mówi: wampir po doprowadzeniu do stanu zmasakrowanego lub letargu musi otrzymać jeszcze jedno obrażenie poważne aby umrzeć. Amen.

Tak naprawdę wszystko zależy od umowy z MG i dobrze jeżeli razem z nim potrafimy tworzyć ciekawą opowieść. Natomiast kiedy musimy bronić się przed morderczym mistrzem gry pamiętajmy że wampira zabić nie tak łatwo, i nie działa na niego srebro, nawet w mrocznych wiekach.

Pozdrawiam cieplutko *evil grin*
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  

Falastur
Wielki Demon

PostWysłany: 09-01-2004 0:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fakt w maskaradzie nie ma wzmianki o dzialaniu srebra na wampiry. Jutro bede mial dostep do mrocznych wiekow(bo zostaly wydane pozniej) wiec sprawdze 4 razy...bo to napewno tam bylo...gdybym nie byl pewnien to bym dawno spasowal.

ci co snia podczas dnia znaja wiele rzeczy, które umykaja tym co snia tylko noca;
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  

Kruk
Demoni Władca

PostWysłany: 09-01-2004 1:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ta a potem wampiry wyleczyly sie z tej przypadlosci....
Nie mowiac juz o tym, ze Mroczne Wieki sa podrecznikiem starszym od W:Maskarady revised.

tsar_
Pomniejszy Demon

PostWysłany: 09-01-2004 10:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kruk napisał:
Nie mowiac juz o tym, ze Mroczne Wieki sa podrecznikiem starszym od W:Maskarady revised.

A to moja droga akurat nieprawda, Mroczne Wieki powstały przed wersją Revised. Zauważ, że nawet mechanikę mają jeszcze drugoedycyjną. Nie wiem naprawdę czy powstał jakiś Wampir Mroczne Wieki Revised choć było słychać o czymś takim choć jeśli znów się nie mylę nie wiem czy nie miało to dotyczyć okresu późniejszego już na granicy powstania Camarilli. Ale może znowu coś koloryzuję jak z tą krwią ?Uśmiech

Pozdrowionka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  

Kruk
Demoni Władca

PostWysłany: 09-01-2004 12:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

re Tsar Wink

Cytat:
A to moja droga akurat nieprawda, Mroczne Wieki powstały przed wersją Revised.

Dlatego tez napisalam, ze:
Cytat:

Czyli, ze Mrocznie Wieki byly najpierw [ sa starsze] niz W:M revised.
Co oznacza, ze zgadzamy sie w tej kwestii Uśmiech

aachi
Wielki Demon

PostWysłany: 09-01-2004 12:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tsar_ napisał:
Kruk napisał:

A to moja droga akurat nieprawda, Mroczne Wieki powstały przed wersją Revised. Zauważ, że nawet mechanikę mają jeszcze drugoedycyjną. Nie wiem naprawdę czy powstał jakiś Wampir Mroczne Wieki Revised....

Uśmiech Uśmiech Uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  

Tomiszon
Demon Pospolity

PostWysłany: 09-01-2004 18:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Re>up
Uśmiech

Cytat:
"wampir posiekany na kawałki lub któremu odcięto głowę, umiera Śmiercią Ostateczną, chociaż nie tak szybko jak śmiertelny".
A co to do cholery ma znaczyć ?

wydaje mnie się, że ten wampir zachowa przez kilka/kilkanaście sekund resztki świadomości, ewentualnie próbując regenerować swoje ciało, zaś ootem odpłynie do Zaświatów i przeżyje wieczność w potępieniu i tak dalej. i teoria, że wampir musi zostać zmasakrowany i otrzymać jeszcze jedno powżne obrażenie mi sie nie podoba. bo czy wampir pocięty na cztery kawałki, np. głowa, tors i nogi może jakoś żyć? chyba że uznamy to za stan poniżej zmasakrowanego, i to byłoby najlepiej.

ja też uważam, że do momentu sprawdzenia przez Falastura w podręczniku do MW powinniśmy darować sobie dyskusję o srebrze, bo właściwie niewiele z tego wynika.

Andre
Demoni Władca

PostWysłany: 12-01-2004 12:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popieram Tomiszona. Pomysł ciecia wampira na kawałki (w szczególności głowy), który to zabieg miałby on przeżyć, jest dla mnie śmieszny. Wszystko jak zwykle zależy od MG, ale ja bym się nie bawił w zastanawianie, czy wampir bez głowy jest 'zmasakrowany' czy 'poobijany', tylko bym postawił na nim krzyżyk. Inna sprawa, że istnieje dyscyplina (tzimitzi? nie wiem), w której wampir może się regenerować choćby z prochów, ale to jest wyjatek i nic więcej. Ci, którzy twierdzą, że wampir bez głowy 'żyje' nadal, niech mi odpowiedzą: czy to ciało zregeneruje głowę, czy głowa ciało? Uśmiech

Pomysł, że srebro zadaje wampirom obrażenia, skwituję tak: Roll Eyes

pozdro
Andre
zabrali mu gacie, płaszcz oraz buty.

NvJ
Powrót do góry

Falastur
Wielki Demon

PostWysłany: 12-01-2004 17:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co de srebra przyznam sie ze nie moge tego odnalezc Frown No coz zwracam honory.... ale najpiekniejsza byla satysfakcja kiedy spojrzalo sie na mine (mojego) MG ktory tez tego nie mogl znalezc.. Big Grin

sorka za klopot.... temat dla mnie zamkniety Batman

Powrót do góry

Andre
Demoni Władca

PostWysłany: 28-01-2004 13:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja też mam nadzieję, że zamknę temat, bo w ramach wizyty u kumpla sprawdziłem ucinanie głowy:
"Ciśnienie głębiny morskiej, eksplozja, pewne wampirze choroby i dekapitacja są kolejnymi sposobami na jego [tzn. wampira] unicestwienie."
W dziale Ostateczna śmierć, str. 199, podręcznik do Mrocznych Wieków, 2 edycja
zabrali mu gacie, płaszcz oraz buty.

NvJ
Powrót do góry

Tomiszon
Demon Pospolity

PostWysłany: 28-02-2004 20:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ave
nie chciałem robić osobnego tematu, żeby nie robić bałaganu.
potrzebuję polskiej wersji podręcznika VtM: Revised, ale nigdzie nie mogłem znaleźć. czy ktoś wie skąd można go ściągnąć? niestety nie mam teraz dostępu do wersji papierowej :/
p.s. prawdopodobnie komuś będzie się chciało napisać, że skoro nie znalazłem, to nie potrafię szukać. prosiłbym żeby w takim razie, jeśli mu się chce, napisał mi na PM jak należy szukać, bo sam dobrze wiem że nie umiem.

tabar
Wielki Demon

PostWysłany: 11-05-2004 17:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
Moj pierwszy post jest malo blyskotliwy, ale szukam MG, ktory przyjalby jednego gracza do prowadzenia. Interesuje mnie Lublin i najchetniej Dark Ages.

Pzdr
Tabar
Powrót do góry

Forum Terra Inc0gnita Strona Główna -> Świat Mroku Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strona 6 z 6

Skocz do: