Terra Inc0gnita
Forum Terra Inc0gnita

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
 Statystyki    Regulamin

D&D raz jeszcze
Idź do strony 1, 2  Następny

Forum Terra Inc0gnita Strona Główna -> Nowe systemy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Elf
Demoni Władca

PostWysłany: 08-08-2003 8:29    Temat postu: D&D raz jeszcze Odpowiedz z cytatem

Raz jeszcze wracam do problemu uruchomienia gry w d&d. Mam tylko taką wątpliwość i pytanie.
Z tego co widzę raczej wszyscy chcą 3edycje. Więc tu moje pytanie: czy do trzeciej edycji na sztywno jest przyisany ten świat?(Kalamar czy jakoś tak- wybaczcie profance) Czy Forgoten Realms odszedł w niepamięć? Czy to tylko mechanika nowa, a można dalej istnieć w Forgotten?

Kruk
Demoni Władca

PostWysłany: 08-08-2003 14:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co kojarze to mechanika sobie a swiaty sobie. Znaczy sie nie ma problemu by z nowa mechanika dedekow prowadzic Forgoten Realms, Grayhawk, czy np. Ravenloft [ albo ktorykolwiek z swiatow do dedekow].

Elf
Demoni Władca

PostWysłany: 08-08-2003 16:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie nie wiem czemu takie mylne wrażenie moje było że to tylko Kalamar. Trochę nie podobają mi się modyfikacje ras w tej edycji, ale to już pewnie rzecz upodobania.

rast_alin
Demon

PostWysłany: 09-11-2003 20:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fakt nie podoba mi sie też taki bardzo mały wzrost elfów np...

Wszyscy kombinuja ze DnD to to jest powiązany z jakims swiatem (bez urazy elf) jedni ze z Forgoten drudzy GreyHawk itd. a tu zonk peewnie dlatego że jesto to pierwszy sys. wydany bez swiata.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  

Buzz
Demoni Władca

PostWysłany: 19-11-2003 19:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja jakoś DnD kojarze z Dragonlance. Pewnie przez te wszystkie książki. Nic wielkiego, ale w zasadzie żadko się zdarza dobrze napisana powieść rozgrywająca się w świecie znanym z rpg (wyjątkiem niech będzie władca Pierścieni Język , no ale tu było na odwrót), a w tym wypadku naprawdę fajnie się czyta te wszystkie książki.

Uderzajac pierwszy, uderzasz ostatni

Kiedy jesz, jedz. Kiedy czytasz, czytaj. Kiedy czytasz przy jedzeniu, czytaj przy jedzeniu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  

Toudi
Pomniejszy Demon

PostWysłany: 19-12-2003 15:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli ktoś czytał pordęcznik gracza to ma prawo ise zastanawiać do jakieog świata to jest. BO przecież w podręcziku są jacyś "dziwni" bogowie czy cuś... Wizard of the Coast przyjął, że domyślnym światem jest (chyba) GreyHawk i phb jest robiony ciut pod Greyhawk (np bogowie)

ale tak naprawdę to phb jest uniwersalny do każdego światu. zmienia się tylko jedna zasadnicza rzecz: Bogowie i ich domeny.
Wystarczy otworzyć Forgotten Realms Campagn Setting by zobaczyć bogów i ich domeny. i by zacząć grę w Dnd.

Podobne wrażenie może robić Monster Manual 1 i 2.
Jest to po prostu spis stworów i ich statystyk ze wszystkich światów fantasy niemalże. (jest raczej bardzo uniwersalny i do zastosowania z niemalze każdym światem dnd) ale nikt nie każe stosować wszystkich z nich w danym świecie.

Również kosmologia przededstawiona w Manual of The Planes jest chyba czysto Greyhawkowa jednakz ewydaje mi isę ż eopisane tam poszcególne plany moga tak samo wyglądać np w Forgottenach itp.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  

Elf
Demoni Władca

PostWysłany: 23-02-2004 18:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Manual of the Planes jest do Planescape'a, swiata znanego choćby z gry Torment.

Elf
Demoni Władca

PostWysłany: 25-08-2004 14:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Propozycję mam taką, co by stworzc wreszcie dział d&d.
Teraz pytanie - czy robimy karty oddzielnie dla światów, czy dajemy uniwersalną z podręcznika. Ja osobiscie chce prowadzic Zapomniane Krainy.
Jestem za uniwersalną, ale pytam co by nie było.
3 edycja rzecz jasna. NIe chce mi sie wnikac juz w szczegóły czy 3,5 czy co innego. Pytanie czy są jeszcze chetni do prowadzenia i współpracy?

XaRaF
Demoni Władca

PostWysłany: 25-08-2004 15:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jest jakaś różnica między kartą postaci do Forgotten Realms a Greyhawk ??
coś mi się zdaje, że nie ma żadnej, różnica pojawia się jedynie przy różnych profesjach np. psionic

hmm... prowadzenie... wstrzymam się do Gasnących Słońc
za to gracza masz/macie już jednego jak najbardziej Big Grin

pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  

Elf
Demoni Władca

PostWysłany: 26-08-2004 13:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem wiem, skrót myslowy - chodzi mi o logo całej akcji. Bo czy w zależnosci od świata dać logo forgotten, grayhawka czy planescape, czy zrobic jedną z tym logo d&d 3 edycji.

GreK
Demoni Władca

PostWysłany: 26-08-2004 16:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczerze mowiac, a wstyd sie przyznac, to nie wiem o czym mowicie.

Ja korzystam z AD&D 2nd ed.

Pojecia "forgotten" (forgotten realms?), "greyhawk" czy "planescape" chociaz obily sie o uszy, sa mi obce.

Ktos mnie moze oswiecic? Confused

Bojo
Site Demon

PostWysłany: 26-08-2004 16:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GreK napisał:
Ja korzystam z AD&D 2nd ed.

Pojecia "forgotten" (forgotten realms?), "greyhawk" czy "planescape" chociaz obily sie o uszy, sa mi obce.

To sa poprostu światy do AD&D i nie ma znaczenia do której edycji świat to świat Uśmiech
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  

Elf
Demoni Władca

PostWysłany: 26-08-2004 17:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zauważyłeś zapewne ze w podręczniku 2 edycji nie ma zadnego opisu dotyczącego świata. Są to po prostu zasady gry. W bestiariuszu przy niektórych potworach np: gitzerai, baatezu, sa adnotacje, ze to potwory ze świata Planescape.
I teraz: Zapomniane Krainy, Dragonlance, Greyhawk czy Planescape, to możliwe do wyboru światy systemu d&d. Po prostu zamiast wymyślać na poczekaniu lokacje, miasta, struktury społeczne, korzysta sie z gotowych światów.
W Warhammerze sprawa jest prosta - jeden świat w jednym podręczniku z zasadami, mapa, opisy miast itd.

GreK
Demoni Władca

PostWysłany: 26-08-2004 18:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok, lapie... Big Grin A tak mi wlasnie czegos brakowalo... Gram sobie gram... i tak mysle co tutaj brakuje... a tu Świata nie ma! Eek!

BTW, jak juz jestesmy przy temacie. Ktory swiat do D&D uwazacie za najlepszy? I jak sie maja te swiaty do tego Warhammerowego?

I ciagnac temat. Co myslicie o ksiazce Bogowie i Polbogowie do D&D, warto kupic?

Elf
Demoni Władca

PostWysłany: 26-08-2004 19:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najstarszym swiatem ad&djest Greyhawk. On sie teraz cieszy dużą popularnoscią, ale podobno jest trochę przestarzały - cokolwiek to znaczy, ale taką opinię słyszałam. Jednak jeśli cieszy sie popularnoscią to chyba jest ciekawy.

Forgotten Realms czy jak kto woli po polskiemu Zapomniane Krainy jest cudnym (z deka heroicznym) światem, osobiście ten prowadze, bo najbardziej do mnie przemawia po lekturach R.A Salvatore tudzież serii Krain (Głębin, Magii, Podmroku i Chwały). Na pewno znasz ten świat z gier komputerowych.
Konwencja Krain znana też jest jako heroic fantasy, a to dlatego, że zakłada się grę dobrymi postaciami, które nieustannie będą przemierzać Krainy z misją tępienia plugastwa wszelakiego. Może upraszczam, ale chodzi o to, by dobro zwycieżało zło, a nie odwrotnie.
Postacie to klasyczni bohaterowie (herosi) - piękni, mądrzy itd.
W 3 edycji zauwazam jednak zmianę na rzecz chaosu w świecie, co sprawia, ze robi sie mniej heroicznie.

Planescape to świat w sprzedaży niedostępny, posiadam w pdfach werja ang. Świat bardzo ciekawy, z ciekawą koncepcją rzeczywistosci. Świat składa się ze sfer, które przekracza sie za pomoca portali. Skomplikowane to trochę, gdyż świat nie przypomina zadnego znanego fantasy. Pojawiają sie nowe rasy:gitzerai, abishai, diabelstwo, sukkuby.

DragonLance tez niedostepny, za to ksiazki pojawiają sie z tego cyklu co jakiś czas. Heroic fantasy z dużą iloscią smoków na świecie.

Co do podręcznika - nie wiem co to za cudo, ale podejrzewam ze to jakies rozszerzenie do tego świata z ppodręcznika. Ja kupiłam jeden podręcznik do świata Krain, w którym jest wszystko. Mankament to oczywiscie cena, ale za to ślicznie wygląda:)

Forum Terra Inc0gnita Strona Główna -> Nowe systemy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: