Terra Inc0gnita
Forum Terra Inc0gnita

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
 Statystyki    Regulamin

Avanturion
Idź do strony 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Następny

Forum Terra Inc0gnita Strona Główna -> Avanturion
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Andre
Demoni Władca

PostWysłany: 08-11-2003 17:11    Temat postu: Avanturion Odpowiedz z cytatem

Szukam do 4 graczy do systemu Avanturion sRPG tj. strategiczne RPG Cool, ktorym jest np. Birthright. Gra toczy sie od jakiegos czasu, wiec wybor panstw jest ograniczony do gora 4 krajow wlasnie. Uznalem, ze gra bedzie ciekawsza z wieksza liczba graczy, tym bardziej, ze nie jest to dla mnie zbyt wiele nowej pracy (w porownaniu z tym, co juz jest).
Szukam ludzi, ktorych ten typ gier interesuje (najczesciej sa to fani RPG i strategii), ale ktorzy sa zdecydowani, ze jesli im sie system spodoba to wchodza w interes i przestrzegaja zasad formalnych tj. np. odpowiedz na moje maile w terminie tygodnia. Jesli ktos bedzie zainteresowany, przesle mailem mapy, opis swiata i mechanike (jest tego duzo, ale choc pobiezna znajomosc jest wymagana) oraz podam jakie kraje sa do wyboru. Avanturion jest odpowiednio realistyczny i bardzo dobrze opisany, a ja na tyle racjonalny i z wystarczajaca wiedza, zeby gra stala na dosc wysokim poziomie. Jedynym problemem jest, ze jedna 'tura' trwa dosc dlugo, bo srednio 2 tygodnie.
Andre
zabrali mu gacie, płaszcz oraz buty.

NvJ
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  

Bojo
Site Demon

PostWysłany: 08-11-2003 20:38    Temat postu: Re: Avanturion Odpowiedz z cytatem

Fajnie to brzmi możesz opisać tego typu rozgrywkę na forum? Wiedzieć nie zaszkodzi Uśmiech
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  

rast_alin
Demon

PostWysłany: 09-11-2003 20:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe...nie powiem...chyba gdzies o tym słyszałem nawet miałemw cos tego stylu pograć...Powiedzmy że byl bym chętny...
Powrót do góry

aachi
Wielki Demon

PostWysłany: 10-11-2003 1:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy to cos w stylu red dragona??
W każdym razie przydałby się króciutki opisik. Bo szczerze przyznam, że dotej pory styczność z sRPG miałem bardzo niewielką.
Powrót do góry

Andre
Demoni Władca

PostWysłany: 13-11-2003 14:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak wygląda rozgrywka... hem, co mogę wam napisać. Ogólna sytuacja jest taka, jakiej możnaby się spodziewać, czyli niezbyt odkrywcza. W Cesarstwie Datzallar po śmierci cesarza (i po innych tajemniczych zgonach) wybuchła wojna domowa. Jest trzech pretendentów do tronu, ale cesarstwo posiadało wielu wielkich wasali - książat, namiestników, margrabiów, którzy korzystając z sytuacji próbują wyciągnąć jak najwięcej korzyści dla siebie, potęgując chaos. Każdy gracz kontroluje władcę jednego państwa. Władca jest opisany, ma cechy, rodzinę itd, takze państwo jest nieźle opisane, razem z historią, kulturą, gospodarką + opis każdego hrabstwa (każde państwo składa się z kilku lub nastu) od strony mechanicznej (np. poziom gospodarczy od 0 do 10), wojsko itd. Wszystko jest skomplikowane, ale da się opanować. Zaczynam od opisania jak wygląda sytuacja, co się dzieje na świecie itd. Gracz pisze co robi (wojsko, traktaty, intrygi, gospodarka i in.). Ja mu na to konsekwencje, co sie dzieje, kto chce mu zrobić krzywdę lub podać rękę, ewentualnie z rzadka wydarzenia losowe (np. władca musi rozstrzygnąć kłótnię między rodami możnych) które (jak wiele innych rzeczy) wpływają na jego odbiór przez poddanych (tu takie cechy jak sława honoru, sprawiedliwości, poparcie ludu, możnych...). Wszystko w konwencji świata fantasy. Forma PBEM. Av daje większą swobodę niż w większości gier tego typu, gdzie można wykonywać tylko pewne określone czynności. Tu teoretycznie (podkreślam) można robić wszystko - jak w RPG. Jeśli chodzi o Red Dragona, to trudno mi coś powiedzieć, bo się w to nie bawiłem. Na ile mogę ocenić z zewnątrz, to zdaje się, że zakres i swoboda jest u mnie znacznie wyższa (nie chwalący się), natomiast oprawa nie jest tak imponująca, liczba graczy mniejsza, z koalicjami kłopot, bo raczej nikt nie wie who is who, a nie tak łatwo stworzyć koalicję z państwem, z którym ma się sprzeczne interesy gospodarcze/polityczne/dynastyczne/jakiekolwiekbądź (dla przykładu, ludzcy mieszkańcy Fadani gardzą elfami i ich władca miałby kłopot, żeby nawiązać szerszą współpracę z elfimi państwami...). Zresztą, jak ktoś spróbuje, sam oceni. I tak to wygląda w skrócie. Szczególy do obgadania.
Andre

NvJ
Powrót do góry

aachi
Wielki Demon

PostWysłany: 13-11-2003 21:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo zachęcająco to wygląda. Uśmiech
No więc jestem zainteresowany, ale moje dotychczasowe doświadczenia z sRPG są praktycznie żadne (może pozatym, że sam kiedyś taką gierke chciałem stworzyć).
Jeśli spełniam warunki przyjęcia do Avanturiona, to moj mail to aachi@interia.pl
Powrót do góry

Elf
Demoni Władca

PostWysłany: 16-11-2003 20:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie się bardzo podoba pomysł, chociaż nie powiem żebym miała jakieś doświadczenie z srpg. Chętnie objełabym władzę w którymś z państw:) Ze swej strony mogę zaoferować logiczne myślenie i kobiecą przewrotność:)

Andre
Demoni Władca

PostWysłany: 17-11-2003 13:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok. Na razie dość. Zgłosiły się cztery osoby, 3 już dostały materiały, Elf dostanie jutro (niestety nie ma już możliwości grania elfami... Wink. Jeśli te osoby nie zdecydują się i będzie jeszcze wolne miejsce, napiszę.
Andre

NvJ
Powrót do góry

Andre
Demoni Władca

PostWysłany: 24-11-2003 11:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nadal pozostają wolne 2 miejsca. Jest to państwo magów Ładu (rola przewodniczącego Kręgu Porządku) oraz coś jak państwo hinduskie z władcami arabskimi. Jeśli ktoś będzie zainteresowany, niech napisze na mój mail.
Andre

NvJ
Powrót do góry

Remus
Wielki Demon

PostWysłany: 24-11-2003 14:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co prawda wysłałem już maila bezpośrednio do andieja, ale chciałbym zakomunikować że chętnie poprowadziłbym państwo Ładu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  

Buzz
Demoni Władca

PostWysłany: 24-11-2003 14:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Płacz Płacz Płacz Płacz

Ja też bym chciał. Baaaardzoooo!!!!!!

Grałem już kiedyś w tego typu grę i bardzo mi się podobało. Naprawdę jestem bardzo bardzo bardzo zainteresowany. Może znajdzie się miejsce dla jeszcze jednego. Naprawdę nie mam wielkich wymagań. Mogę mieć nawet jakieś malutkie nic nie znaczące państewko. Pliiis.

Jeśli nie ma jednak takiej możliwości to mam prośbę: prześlij mi materiały dotyczące twojej gry. Jeśli nie będę grał, to przynajmniej poczytam sobie jak to wszystko zorganizowałeś, bo sam myślę w przyszłości o poprowadzeniu takiej gry.

A mama zawsze mi mówiła: ostatnich psy gryzą. Miała rację.

Uderzajac pierwszy, uderzasz ostatni

Kiedy jesz, jedz. Kiedy czytasz, czytaj. Kiedy czytasz przy jedzeniu, czytaj przy jedzeniu.
Powrót do góry

Malthol
Pomniejszy Demon

PostWysłany: 25-11-2003 14:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobnie, jak Buzz, też chętnie poczytał bym "czym to sie je", więc prosiłbym o przesłanie wszelkich możliwych informacji na temat tejże gry.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  

Andre
Demoni Władca

PostWysłany: 26-11-2003 14:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaboga, Remus! andriej to tylko login, który mam od wielu lat. Czy ja się nie podpisuję zawsze per "Andre"? Boid Muszę pogadać z Bojem, żeby mi nick zmienił, bo jak mi ktoś napisze: cześć andriej003 to nerwy mi puszczą... Spoko, dobra, nie mam już pretensji. Materiały wyślę każdemu, kto tego chce, acz właśnie stworzyła mi sie nadwyżka graczy. Jednak nie wszystko jeszcze przekreślone, pomyślę.
Andre <----- Deal

NvJ
Powrót do góry

Buzz
Demoni Władca

PostWysłany: 26-11-2003 14:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajnie. Już nie mogę się doczekać tych materiałów. Tak swoją drogą, to uważam, że tego typu gry (tzn. rpg z bardzo rozwiniętą sferą ekonomii, gospodarki, polityki itd.) jest dużo ciekawszy niż tradycyjny rpg. Jakoś zawsze mnie pociągały takie gry i często grywaliśmy kampanie ukierunkowane właśnie w tą stronę.
Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na materiały.

Uderzajac pierwszy, uderzasz ostatni

Kiedy jesz, jedz. Kiedy czytasz, czytaj. Kiedy czytasz przy jedzeniu, czytaj przy jedzeniu.
Powrót do góry

Andre
Demoni Władca

PostWysłany: 27-11-2003 9:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedy byłem gdzieś na początku liceum dowiedziałem się o Birthrighcie i od razu idea mnie zafascynowała. Internet był dla mnie czymś obcym i słabo dostępnym, więc pytałem po znajomych i sklepach, ale nic. Potem dotarłem na studia i znowu mnie chwyciło. Z internetem nadal miałem kiepską styczność i nic nie znalazłem. Wtedy też postanowiłem stworzyć taką grę samodzielnie. Po dwóch latach pracy, pełnych przerw i zwątpień, powstał Avanturion sRPG (a chwilę później także i normalny Av RPG). Piszę to dlatego, żeby zaznaczyć, że tego typu gry zawsze mnie fascynowały. W Avanturionie jest obecnie ciężko z miejscami, jednak poszukującym entuazjastom (takim jak ja kiedyś) nie odmówię, jeśli jakaś możliwość gry pozostanie. Natomiast jeśli ktoś po prostu się nudzi i w coś tam by sobie pograł, więc co mu szkodzi spróbować, to niech sobie odpuści, bo formalnie przekroczyłem swój limit.

NvJ
Powrót do góry

Forum Terra Inc0gnita Strona Główna -> Avanturion Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Następny
Strona 1 z 14

Skocz do: