Terra Inc0gnita
Forum Terra Inc0gnita

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
 Statystyki    Regulamin

Avanturion
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Następny

Forum Terra Inc0gnita Strona Główna -> Avanturion
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aachi
Wielki Demon

PostWysłany: 25-10-2006 22:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ja odpisałem co nieco, ale dopiero teraz spostrzegłem, że obecnie chyba rozgrywamy październik-listopad w jednej turze i wszystkich możliwości nie wykorzystałem Uśmiech

bluee napisał:
no to zalążki projektu juz mamy Uśmiech ja tez teraz czasu nie mam bo jednak magisterka rządzi mną Uśmiech)) ale to sie zmieni jak u ciebie Uśmiech

To jak? Bierzemy się do roboty? Niestety szefem projektu nie mogę zostać, bo czasu na to mi nie starczy. Ale potrzebne fragmenty programu mogę pisać i podsyłać Uśmiech Ty byś to musiał do kupy składać. Uśmiech

Aha... Nie wiem czy już było podobne pytanie (może nawet ja je zadawałem), ale jak już ta sesja Avka zakończy się, to można liczyć na restart? Teraz gdy człowiek wie, co i jak, dużo lepiej by mu się grało Uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  

Andre
Demoni Władca

PostWysłany: 26-10-2006 10:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aachi napisał:
To jak? Bierzemy się do roboty? Niestety szefem projektu nie mogę zostać, bo czasu na to mi nie starczy. Ale potrzebne fragmenty programu mogę pisać i podsyłać Uśmiech Ty byś to musiał do kupy składać. Uśmiech

Trzeba poczekać na bluee. Jeszcze się nie odezwał po przerwie, ale będę wszystkich ścigał w przyszłym tygodniu Wink

aachi napisał:
Aha... Nie wiem czy już było podobne pytanie (może nawet ja je zadawałem), ale jak już ta sesja Avka zakończy się, to można liczyć na restart? Teraz gdy człowiek wie, co i jak, dużo lepiej by mu się grało Uśmiech

Coś będzie na pewno. Jak Avek padnie, zorganizuję coś na tych samych zasadach, ale w mniejszej skali.
Powrót do góry

tabar
Wielki Demon

PostWysłany: 26-10-2006 12:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
Kiedys bylo takie pisemko Zloty Smok, z reszt anawet udane IMO.
W jednym z numerow byla pierwsza czesc gry Strategus. Sam miedy smialem ochote zapronowac wam cos takiego. Tam chodzi o rozgrywke (przynajmniej na poczatku) na poziomie taktycznym a nie strategicznym. Chyba ze Andre w pojeciu skali chodzilo o mniejsza ilosc raczy?? Big Grin
pzdr
Tabar
Gdyby mama miała fiuta, to by była ojcem, hej"
KNŻ
Powrót do góry

Remus
Wielki Demon

PostWysłany: 26-10-2006 13:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co wam się tak spieszy do zmiany systemu? Jak dla mnie Avek wchodzi w najciekawszą fazę, jak zapewne uważają też inni gracze Południa. Na razie pogońmy koleżanki i kolegów którzy jeszcze się nie odezwali. Andre, zapuść jakiegoś newsa na zachętę! Wink
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  

aachi
Wielki Demon

PostWysłany: 27-10-2006 0:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nikomu się nie śpieszy... Po prostu upewniam się, że nadal pogram jak już razem z Sihhani i Dollev wykończymy Domitiana Uśmiech

Andre napisał:
Coś będzie na pewno. Jak Avek padnie, zorganizuję coś na tych samych zasadach, ale w mniejszej skali.

W mniejszej? Ja jednak myślę, że w większej Uśmiech Silnik nowego TI powstaje (może i powoli, ale skutecznie), a mam zamiar dodać do niego także system Avanturion... Jeśli uda się dodatkowo stworzyć program do rozgrywania bitew... cała żmudna robota będzie wykonywana przez komputer, a Tobie i graczom pozostanie tylko knucie Uśmiech
Powrót do góry

Andre
Demoni Władca

PostWysłany: 27-10-2006 15:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aachi napisał:
Silnik nowego TI powstaje (może i powoli, ale skutecznie), a mam zamiar dodać do niego także system Avanturion...

O, to w sumie coś nowego... :-) Chętnie bym się dowiedział, na czym polegają te prace i jaki ma być efekt końcowy... :-) Odezwę się na pm, ale nie teraz, bo już muszę uciekać Uśmiech

A pisząc o mniejszej skali miałem na myśli mniej hrabstw i mniej państw - co by mniej roboty papierkowej było... Ale zasady pozostałyby takie same, tylko świat by się zmienił mniej lub bardziej.
Powrót do góry

aachi
Wielki Demon

PostWysłany: 16-11-2006 22:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To może zaktualizujesz listę graczy którzy przesłali turki? Wiadomo będzie kogo trzeba naciskać, aby przyśpieszyć nadejście nowej.
Powrót do góry

Andre
Demoni Władca

PostWysłany: 17-11-2006 17:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zdążyłem już zapomnieć o tej liście ;-)
zaktualizowana
tam gdzie nawias to ustaliliśmy ze ta ture sobie odpuscimy
Powrót do góry

Andre
Demoni Władca

PostWysłany: 21-12-2006 14:19    Temat postu: Zmiany Odpowiedz z cytatem

Każda nieco dłuższa przerwa przynosi zmiany w mechanice. Wiem, że jest to irytujące, a skąd moja tendencja do ciągłego poprawiania to już pytanie retoryczne. Niektóre spośród zmian są konieczne, sensowne, niektóre kosmetyczne, inne - i te są bardziej irytujące dla was - czynią grę z mojego punktu widzenia przyjemniejszą lub łatwiejszą. Ostatnia zmiana dotycząca magów szczególnie zirytowała Remusa Wink ale jego uwagi okazały się bardzo celne, w pewnym sensie uratowały sytuację i za nie dziękuję.
Generalnie lubię myśleć, że te wszystkie zmiany zmierzają do wykreowania... hmmm. zajebistej mechaniki Avanturiona 2ed Wink
Mam nadzieję (acz nie liczę na to, bo staje się to powoli tylko plotką Wink ), że do czasu wystartowania drugiej edycji (sporo to jednak czasu) uda się stworzyć panel avanturiona na ti oraz usprawnić przeprowadzanie bitew.

A zmian przez te pół roku się trochę nazbierało.

W bitwach:

- zmienione nazewnictwo (na samym początku)
- silniejsze oddziały łuczników (atak dystansowy = 4, ale za to tylko 1 strzał); dotyczy to też łuczników konnych (nomadzi, maranna etc.)
- nieco zmienione zasady ruchu, co docelowo ma zwiększyć mobilność = przydatność oddziałów jazdy
- wojownicy krasnoludów mają teraz znacznie większego powera niż wcześniej
- kasztele są obecnie silniejsze - mam też zamiar w mechanice zmniejszyć cenę utrzymania fortyfikacji, ponieważ w toku gry okazało się, że fortyfikacje, a już w szczególności kasztele, są nieprzydatne
- magia - magów docelowo ma być mniej, a przy tym są już znacznie drożsi - jednak w zamian są silniejsi niż poprzednio, poza tym każdy już gracz ma możliwość łączenia magów w kręgi
- szkolenie wojsk wydłużone do 4 msc.

Wkróte prześlę wam również plik mechaniki, tutaj jednak zmian będzie więcej (co wcale nie znaczy, że będą poważne), poza tym włączę kilka zasad które trzymałem w innych plikach.

Układ tur jest następujący:

MARZEC
KWIECIEń
MAJ
CZERWIEC
LIPIEC
SIERPIEń
WRZESIEń
PAźDZIERNIK
brak akcji w okresie LISTOPAD-LUTY

czyli tur jest osiem, a obecna tura jest ostatnia przed marcem następnego roku - weźcie to pod uwagę w planowaniu akcji.
Powrót do góry

bluee
Demon

PostWysłany: 07-01-2007 16:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej hej Uśmiech
po długiej nieobecności odzywam się...

drżyj cesarstwo bo litości mej nie doznasz !

wracając do rozgrywania walki na kompie - proponuje delphi .net bo łatwo panel wykonac.. reszta to obliczenia

mysle ze warto zaczac od czegos prostego - nawet jesli andre nie bedzie z tego od razu korzystał to będziemy powoli powoli wszystko dodawac az nadejdzie ten piękny dzień odciążenia naszego mg..

czekam na odpowiedzi Uśmiech

Andre
Demoni Władca

PostWysłany: 02-02-2007 10:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też odzywam się po dłuższej nieobecności, spowodowanej sprawami rodzinnymi. :-(

Wszelkie inicjatywy popieram i oczywiście deklaruję nieograniczoną pomoc, ale jako laikowi trzeba mi wytłumaczyć dużymi literami co jak i gdzie.
Mam w domu nowy komputerek na którym praca nad avanturionem jest czystą przyjemnością, więc powinno być lepiej.
zabrali mu gacie, płaszcz oraz buty.

NvJ
Powrót do góry

bluee
Demon

PostWysłany: 02-02-2007 17:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Andre mam nadzieję że z rodziną wszystko okey Uśmiech

a teraz zacznę tłumaczenie.

Jeśli chodzi o rozgrywanie bitew to widze to następująco:
1. Następuje uruchomienie programu
2. Andre wpisujesz dane wojsk ze sobą walczących (np. z lewej wojska cesarstwa dowodzone przez X (takie to a takie statystyki) z takimi to a takimi siłami; z prawej wojska łączone - głównodowodzący to ten i ten, takie to a takie siły)
3. Kto ma zły dzień, kto ma dzis szczęście, a kto rozwolnienie czyli: dodatkowe współczynniki mające wpływ na losy bitwy
4. Rozstawienie sił na planszy - plansza to np. kwadrat o 20polach szerokowści i 20 wysokości - każde wojsko ma jakies oznaczenie itp.. każda armia swój kolor.. Coś na styl HOMM Uśmiech
5. Przesuwanie jednostek itd.. czyli po prostu walka.. MG przesuwa jednostki komputer liczy wszystko inne..
6. W koncu dochodzi do jakiegos wyniku..

Tak myślę aby to zrobić - tzn zostawić Andre możliwość przesuwania po planszy jednostek..

Andre od ciebie musze dostać kilka rzeczy: np. a) czy to wogóle trafia w twój gust; b)jakie chciałbyś wpisywać statystyki c) rozwiń pomyśł do własnych wyobrażeń..

Niektóre dane mogą być zapisane wcześniej gdzieś w jakimś pliku - np dane o rządzących..

Teraz prosze o jakiś komentarz..

bluee
Demon

PostWysłany: 07-04-2007 15:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No moi mili wszystkim wam spokojnych, rodzinnych i uśmiechniętych świąt.. Tyjcie ile wlezie, bo przecież o to w świętach chodzi.. ;P Niech nie zabraknie zarówno szynki jak i jajka, piwa wódki i towarzystwa Uśmiech)

Buzz
Demoni Władca

PostWysłany: 10-04-2007 13:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tak swoją drogą - nowa turka Avka od zająca to byłby świetny prezent. Zającu: mimo tego, że święta minęły, czekamy czekamy czekamy.

Uderzajac pierwszy, uderzasz ostatni

Kiedy jesz, jedz. Kiedy czytasz, czytaj. Kiedy czytasz przy jedzeniu, czytaj przy jedzeniu.
Powrót do góry

Lord Zgon
Pomniejszy Demon

PostWysłany: 18-11-2007 14:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Siema Czy istnieje jeszcze możliwość dołączenia do rozgrywki??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  

Forum Terra Inc0gnita Strona Główna -> Avanturion Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Następny
Strona 13 z 14

Skocz do: