Terra Inc0gnita
Forum Terra Inc0gnita

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
 Statystyki    Regulamin

Avanturion
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 12, 13, 14  Następny

Forum Terra Inc0gnita Strona Główna -> Avanturion
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aachi
Wielki Demon

PostWysłany: 10-12-2003 18:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ponawiam prośbe Andre i prosze o nie oftopicowanie w temacie o "mechanice Avanturiona". Ja osobiście szukam tam konkretnych informacji na temat mechaniki i nie mam zamiaru w przyszłości (!) przebijać się przez kupe postów nie dotyczących tematu.
Uwagę tą kieruje jak narazie do pana Buzza, który niepotrzebnie wtrącił swoje uwagi na temat materiałów luksusowych, nie wnosząc nic swoją wypowiedzią. Bo o ile Elf zadała konkretne (!) pytanie, a Kruk starała się w miare możliwości na nie odpowiedzieć, to Buzz poinformował nas, że jego nic nie dziwi i że towar luksusowy jest żadkością. Jak by nikt o tym nie wiedział...
Nie napisałem tego na priv, ponieważ prośbe kieruje do wszystkich użytkowników forum.
I jeszcze raz: Nie oftopikujmy w temacie o mechanice!!

A i uprzedzam możliwe pytanie w przyszłości: Nie nie zawsze jestem taki czepialski.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  

Buzz
Demoni Władca

PostWysłany: 10-12-2003 18:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie masz rację Aachi. Powinienem teraz przeprosić i obiecać poprawę. hmnn. Obiecuję poprawę. Kiedyś rzeczywiście ktoś może się wkurzyć szukając odpowiedzi na konkretne pytania i natknie się na coś takiego. OK.

Uderzajac pierwszy, uderzasz ostatni

Kiedy jesz, jedz. Kiedy czytasz, czytaj. Kiedy czytasz przy jedzeniu, czytaj przy jedzeniu.
Powrót do góry

Elf
Demoni Władca

PostWysłany: 11-12-2003 13:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kazdy moze miec uwagi co do pytań i swoje możliwe odpowiedzi, niemniej jednak jesli pytamy o cos z mechaniki świata, który poznajemy (i który wcale nie musi sie pokrywac z rzeczywistoscią historyczną), oczekujemy ze odpowie na nie Andre.
Zgadza sie?

Andre
Demoni Władca

PostWysłany: 11-12-2003 19:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A Bojo przeczytałeś może to, co było na początku albo uwagę aachiego???
Niniejszym wykasowuję zbędne uwagi z odnośnego pliku.

Andre

ps. co z moją prośbą o wysłanie wypisów, Bojo?
ps2. jeśli pytanie
Cytat:
Zgadza się?
było do mnie, to zgadza się
zabrali mu gacie, płaszcz oraz buty.

NvJ

Ostatnio zmieniony przez Andre dnia 11-12-2003 19:19, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry

Bojo
Site Demon

PostWysłany: 11-12-2003 19:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Andre napisał:
Dla upartych powtarzam - nie można kontaktować się z innymi graczami bez mojego pośrednictwa.

Tak trzymać, bąć twardy bo "władcy" wejdą Ci na głowę Uśmiech

Andre napisał:
Od Bojo w mechanice...
A Bojo przeczytałeś może to, co było na początku albo uwagę aachiego???
Niniejszym wykasowuję zbędne uwagi z odnośnego pliku.

Tak i już się poprawiłem Wink

Andre napisał:
ps. co z moją prośbą o wysłanie wypisów?

Nie bardzo rozumiem
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  

Andre
Demoni Władca

PostWysłany: 17-12-2003 15:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem, ze zawalam terminy i przepraszam za to. Może zresztą powinienem określić z góry, ze wysyłać nie bedę na początku tygodnia, a w jego środku (środa-czwartek), bo weekendy jak zawsze są czymś zajęte, a to imprezą, a to zajęciami, a to sesją... Ale nadal naciskam, aby odpowiedzi graczy były w poniedziałek, bo wasze opóźnienia=moje opóźnienia.
Jutro pod wieczór będzie następny rzut dla wszystkich. Mam nadzieję, że dostanę wasze odpowiedzi do poniedziałku dzięki czemu będę mógł do wigilii wysłać kolejną turę, abyście mieli co robić w święta i czas wolny.

Ogólna uwaga - jeśli ktoś nie wie, co mógłby zrobić swoim państwem (choćby też dlatego, że nic się nie dzieje, nie ma kasy itd), brak mu pomysłów na cokolwiek - to nic strasznego i nie ma problemu, jednak musi wysłać mi krótki mail z informacją, że nic nie robi (ale nadal gra).

NvJ
Powrót do góry

Andre
Demoni Władca

PostWysłany: 18-12-2003 18:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nastąpiła zmiana w inwestycjach. Maksymalny poziom inwestycji wynosi obecnie 20000s (20t). Oczywiście nie oznacza to żadnego zmniejszenia poziomu istniejących już inwestycji przekraczających tą kwotę - po prostu nie można już ich zwiększać, a w razie strat uzupełniać.

NvJ

Ostatnio zmieniony przez Andre dnia 24-12-2003 15:55, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Buzz
Demoni Władca

PostWysłany: 22-12-2003 23:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czym spowodowane jest ograniczenie inwestycji do 2 talentów? Nie chcę tym negować twojego ograniczenia, ale chciałbym wiedzieć jak to wyjaśniasz fabularnie.

Kiedy jesz, jedz. Kiedy czytasz, czytaj. Kiedy czytasz przy jedzeniu, czytaj przy jedzeniu.
Powrót do góry

Buzz
Demoni Władca

PostWysłany: 22-12-2003 23:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zauważyłem Andre, że zdarza ci się popełnić pewien błąd (tak mi się wydaje) wynikający z przelicznika 1t=10.000s. Otóż zdarza ci się potraktować 1t jako 1.000s. Tak też było w przypadku opisania moich inwestycji w handel morski - ilość zainwestowanych pieniędzy podałeś po zaniżonym kursie talenta, natomiast przewidywane dochody już były podane bez tego błędu.

Powrót do góry

Andre
Demoni Władca

PostWysłany: 24-12-2003 15:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hem, wyjasnic fabularnie? O kurde, tu mnie masz... Szczerze mowiac kierowalem sie obawa przed nadmiernym przeinwestowaniem w postaci bezustannego zwiekszania i zwiekszania inwestycji do horrendalnych liczb. Byloby to po prostu przegiecie. Tak po prawdzie, to po kilku latach istnienia avanturiona cos takiego jak inwestycje po prostu bym zlikwidowal, bo czegos takiego nie bylo w sredniowieczu (juz pomijajac wyprawy odkrywcze etc poznego sredniowiecza, bo i tu mozna polemizowac). Wladca=Panstwo samodzielnie nie rozpoczynalo zadnych przedsiewziec nastawionych na zysk. Ale przeciez nie powiem nagle - chlopaki, likwiduje wam inwestycje, bo mam teraz inne zdanie. Wiec zostaly, ale postanowilem je ograniczyc. Mam nadzieje, ze mi wybaczycie Płacz Płacz Płacz Płacz Płacz Płacz
I dzieki za zwrocenie uwagi na talenty a solidy. tyle, ze 1t=1000s. powyzej popelnilem blad i jak slysze, takze w innych miejscach. zwroce na to uwage
a na koniec

POZDROWIENIA SWIATECZNE I ZYCZENIA WYMARZONYCH PREZENTOW ORAZ BLISKOSCI OSOB, NA KTORYCH NAM ZALEZY, A TAKZE NIEZAPOMNIANEGO SYLWESTRA dla wszystkich uzytkownikow TI
zyczy Andre

NvJ
Powrót do góry

Andre
Demoni Władca

PostWysłany: 07-01-2004 16:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Padł mi monitor tydzień temu, co oznacza, że będzie kilkudniowa zwłoka z Avkiem.
Kto wie, może dałoby się wykombinować jakiegoś normalnego fabularnego Avka PBEM, RPG bez dodatku s? Któż wie...
Andre

NvJ
Powrót do góry

Buzz
Demoni Władca

PostWysłany: 21-01-2004 19:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ehhh
Coś się niestety przedłuża przerwa w Avanturionie. Szkoda. Tyle planów już się porobiło i trzeba czekać. A niedługo sesja się zaczyna. ehhh.

No to sobie ponarzekałem. A tak poważnie Andre, to daj znać kiedy można się spodziewać w znowienie gry.

Pozdrowionka

Powrót do góry

Andre
Demoni Władca

PostWysłany: 28-01-2004 13:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

właśnie wysłałem do wszystkich następny rzut; fakt, że trochę czasu mi to zabrało, ale jak słusznie zauważyłeś, 'sesja się zbliża' - w chwili obecnej już jest i od kilku dni szefowie udowadniają mi, że nie jestem wcale tak bystry, jak mi się wydawało... Frown
generalnie, jak da się od razu zauważyć, brak plików Bohater i Wywiad. nie miałem po prostu już czasu na ich aktualizację, więc ten jeden miesiąc musicie sobie bez tego poradzić; za miesiąc czasu gry jest już październik (wypłata!) i wtedy dostaniecie full information
a że macie mnóstwo planów to cieszy, to cieszy bardzo, acz sytuacja w cesarstwie w ciągu ostatniego miesiąca zrobiła się bardzo napięta, o czym niektórzy już wiedzą, a reszta dowie się za miesiąc...
pozdrowienia i powodzenia na sesji
Andre

NvJ
Powrót do góry

Buzz
Demoni Władca

PostWysłany: 01-02-2004 20:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ha. Był rzut i jest już odpowiedź. Oby nam szło coraz szybciej.

Powrót do góry

Andre
Demoni Władca

PostWysłany: 26-02-2004 18:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Remus poinformował mnie, że istnieje zdezorientowanie odnośnie przyczyn nieoficjalnego zawieszenia Avanturiona. Wyjaśniam, że chodzi o egzaminy, które jeszcze mam i mieć będę do przyszłego piątku (jak dobrze pójdzie). Jednak postanowiłem popracować nad Avkiem między moim jutrzejszym i poniedziałkowym egzamem (niedziela powinna wystarczyć na naukę Wink ) więc w poniedziałek powinien pojawić się następny rzut i gra wróci do normalnego trybu. Tym optymistycznym akcentem kończąc...

NvJ
Powrót do góry

Forum Terra Inc0gnita Strona Główna -> Avanturion Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 12, 13, 14  Następny
Strona 3 z 14

Skocz do: