Terra Inc0gnita
Forum Terra Inc0gnita

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
 Statystyki    Regulamin

Wybór postaci
Idź do strony 1, 2  Następny

Forum Terra Inc0gnita Strona Główna -> Świat Mroku
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
darek
Pomniejszy Demon

PostWysłany: 08-03-2004 16:31    Temat postu: Wybór postaci Odpowiedz z cytatem

Cześć wszystkim
Jestem laikiem jeżeli chodzi o rpg.
Jednak od czegoś czeba zacząć i niebawem zaczynam grać w wampira. Proszę doradzcie mi jaką postać mam sobie wybrac. Jaki klan.
Ludzie z którymi bedę grał już byli na kilku sesjach a ja jestem kompletnym nowicjuszem. Nie chciałbym aby moja postać od razu miała kłopoty i ginęła, ale nie chcę być nosferatu, czy gangrelem, które żyją w ukryciach i jakimś buszu. Coż miałbym sobie wybrać?
Nie wiem czy to ważne, ale akcja będzie dotyczyć XIIw.
Pomocy i z góry dzięki za propozycje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  

Bojo
Site Demon

PostWysłany: 08-03-2004 20:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj
Hmm wampir jest dość "cieżkim" systemem na początek ale oczywiście nie ma się co łamać Wink
Słabo znam się na wampirku, myślę, że Panthera może wyczerpać temat Uśmiech
Przede wszystkim musisz zastanowić się kim chcesz grać, jaki typ postaci chcesz odgrywać. Jakie sesje będziecie grać, na czym będą polegać. Spokojnie przemyśl wszystko najlepiej usiądź sobie spokojnie z MG i pogadajcie, aż dojdziecie do jakiegoś porozumienia
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  

Kruk
Demoni Władca

PostWysłany: 08-03-2004 20:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to moze zaczac od poczatku czyli nie od tworzenia postaci wampira tylko od stworzenia czlowieka.
Calej jego historii, upodoban, charakteru, umiejetnosci itd. Zastanowic sie nad tym co robil w zyciu, co robi teraz, jak na nie zarabia, kim jest, jakie odebral wychowanie, jakie ma poglady. A dopiero wtedy mozesz sprobowac do takiego szkieletu dopasowac sobie klan.

Pomocne moga byc tez pytania zawarte w podstawce w W: DA sa na 107 stronie rowniez w Maskaradzie mozna je znalesc. Dotyczna one jednak kreacji wampira.

Tomiszon
Demon Pospolity

PostWysłany: 16-04-2004 16:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ave

Jeśli tworzysz sobie postać, najlepiej najpierw pomyśl dokładnie jaka ona ma być, a później dobierz sobie klany które najlepiej do twojej wizji pasują. pomyśl, czy chcesz być zabijaką, chodzącym po miastach i mordującym dla pieniędzy i krwi, szlachcicem wysokiego rodu, wpływowym na dużym obszarze, czy wampirem, który za wszelką cenę chce zachować swoje ludzkie oblicze i dostąpić zbawienia. kiedy będziesz miał dokładny obraz postaci, po prostu poczytaj w podręczniku który klan najbardziej ci odpowiada, i wybierz sobie te cechy, które będą ci najbardziej przydatne.

Falastur
Wielki Demon

PostWysłany: 21-04-2004 12:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Klan wg. mnie nie jest najwazniejsza rzecza w Wampirku. Dla mnie duzo wazniejsze sa "inne cechy" dodatkowe(np. niewinny wyglad, dobre trawienie, poziom szlachectwa itd.) Nad klanem duzo nie trzeba sie zastanawiac.. na poczatek odradzam gre assamitami i tremere. Moja propozycja dla ciebie to Brujah, Ventru albo Lasomobra. 3 ciekawe i w miare nie skomplikowane... Big Grin

ci co snia podczas dnia znaja wiele rzeczy, które umykaja tym co snia tylko noca;
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  

Kruk
Demoni Władca

PostWysłany: 21-04-2004 12:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do klany trzeba jednak pamietać by na początku zapytać MG - czy gramy Camarilla czy Sabatem i jakie sam MG dopuszcza klany [ tak mi sie skojarzyly a'propo tych Lasombrytow].

Co do nie skomplikowanosci. Hmm, nie. Wybrać należy klan, który nam odpowiada a nie taki, którym sie "latwiej gra" bo jest malo "skomplikowany". Zreszta czy są mało skomplikowane to już zalerzy od tego jak sie go zagra IMO.

Nathaniel
Pomniejszy Demon

PostWysłany: 25-05-2004 23:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Falastur moim zdaniem to Lasombra nie sa tacy znowu prosci.
Zabijaka to moze byc nawet i Tremere czy Ventrue, klan przeciez okresla tylko kim byl ojciec i jakie wtlaczal zasady naszemu biednemu bohaterowi. Zawsze zreszta moze sie zdazyc ze jakis np. Brujah nie zgadza sie z pogladami ojca i sila rzeczy postanawia pomagac starszyznie we wszelkich jej dzialaniach. Ma on przez to nadzieje iz dostarcza mu oni wiecej wiedzy o samej naturze wampira niz ojciec, ktory mogl byc mlodszy i mniej doswiadczony w tej dziedzinie niz przyslowiowa"starszyzna". A sam zgadzam sie z Tomiszonem. Wymysl kim chcesz aby byla twoja postac i dopasuj do tego klan. Zazwyczaj przeciez podczas wybierania przez ojca potomka ma miejsce dopasowanie zachowania czlowieka do pogladow klanu, badz najlepszemu po temu kandydatowi np na Brujaha czesto wezma jakiegos ulicznika badz czlowieka o hyh duzej sile fizycznej aby mogl robic za bojowke Uśmiech Uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  

Kruk
Demoni Władca

PostWysłany: 26-05-2004 10:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

re Nathaniel

Nie klan nie okresla tylko kim byl ojciec, klan okresla to kim ty jestes - a dokladniej na jakiej podstawie wybiera cie ojciec. Bo jesli tatus cie przemieni i a ty mijasz sie z powolaniem to obawiam sie, ze taki wampir idzie do piachu. Bo po co komu cos takiego na glowie - napewno nie starszemu, zeby nianczyc kogos, kto mu w oogle nie jest potrzebny. Moze zostac jeszcze pariasem.

Natomiast na poczatek bardzo nie polecam grania postaciami, ktore przemienione przez Ventrue maja mentalnosc np Brujaha.

aachi
Wielki Demon

PostWysłany: 26-05-2004 14:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Głos mojego nielubianego byłego MG...
"Nie możesz mieć informatyki na 5 i grać Gangrelem..."
A ja się pytam dlaczego?

Dla mnie tylko Nosferatu i Tremere nie mogą bardzo odbiegać od normy, ale reszta klanów... czemu nie? Jakoś nie znalazłem w podręczniku przeciwskazań, a za to w niektórych miejscach zachęte.
A za mijanie sie wampirka z powolaniem do piachu sie nie idzie. Uśmiech
Kruk napisał:

Natomiast na poczatek bardzo nie polecam grania postaciami, ktore przemienione przez Ventrue maja mentalnosc np Brujaha.

Czemu nie? To chyba w Podręczniku Gracza czytałem, że w klanie Brujah można spotkać także naukowców i innych chuderlawych myślicieli.... A może mi się tylko przewidziało.... Big Grin

[/quote]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  

Kruk
Demoni Władca

PostWysłany: 26-05-2004 19:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czemu nie? To chyba w Podręczniku Gracza czytałem, że w klanie Brujah można spotkać także naukowców i innych chuderlawych myślicieli.... A może mi się tylko przewidziało....

Mozna o tym przeczytac w Mrocznych Wiekach gdzie klan wygladal calkiem inaczej albo nawiazac do "True Brujah". Ale obstawiam, ze mowimy o Wampirze: Maskaradzie wiec nie bardzo, sa to chuderlawi naukowcy.
Kiedys czytalam drugo edycyjny Players Guide i nie przypominam sobie tam wzmianki o Brujah w takim ujeciu. Ale sprawdze.

Zreszta wszytsko mozna*, tylko nie wiem jaki mialo by to sens.

*Wszytsko, na co pozwoli dany MG.

aachi
Wielki Demon

PostWysłany: 26-05-2004 21:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kruk napisał:

Zreszta wszystko mozna*, tylko nie wiem jaki mialo by to sens.

Jedyny i najważniejszy: Dobra zabawa Zgoda Big Grin
Powrót do góry

Kruk
Demoni Władca

PostWysłany: 26-05-2004 21:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok. to w takim razie wywalmy klany, skoro nie zamierzamy grac wedle tych zasad.
Granie Brujahem doktorkiem, przystojnym nosferem i zdrowym na umysle malkavem nie do konca mnie pociaga. Bo po co im przyklejac te nazyw "malkav" czy" brujah" skoro w sumie nimi nie sa.

aachi
Wielki Demon

PostWysłany: 26-05-2004 23:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ależ nikt nie mówi tutaj o wyrzucaniu podręcznika, bo to rzeczywiście byłoby bez sensu.
Jednak głupie jest trzymanie się szablonów, bo tak naprawde to każdy jest inny. A u niektórych to: jak Brujah to odrazu musi być punk, Ventrue - mafiozo albo biznesmen, Toreador - zboczony malarz, Malkavian - troszke niebezpieczny klaun.

Brujah doktor? A co szkodzi... Dr. Jekyl and Mr Hide.... Albo sławny Frankeinstain...
Przystojny Nosfer... Tu jest problem, bo nikt by mu nie uwierzył, że jest Nosferem Uśmiech Ale wspominałem że Nosferatu i Tremere jednak od normy za bardzo odbiegać nie mogą, bo klan ich odrzuci....
A zdrowy na umysle Malkawian - Oczywiście, czemu nie... zarówno jemu jak i innym może się tak WYDAWAĆ! A dobry psychiatra u każdego znajdzie jakieś skrzywienie, u Ciebie Kruku też..... Big Grin

Szablonowe pojmowanie klanów w wampirze strasznie spłyca grę... To tak jakby uważać, że wszyscy Polacy to pijacy, Włosi to mafiozi, Projektanci Mody jak jeden mąż są pedałami, a każdy wariat gada sam do siebie....
Powrót do góry

Kruk
Demoni Władca

PostWysłany: 26-05-2004 23:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie o to chodzilo, ale nie wazne. Szablony sa po to by sie nimi kierowac, a nie kazdy odwracac jak sie komu podoba. Bo wyjdzie niestrawna papka. Albo Swiat Mroku wedle danego MG a nie wedle WW.

I nie dobry psychiatra ale student pierwszego roku psychologi. Oni znajduja u siebie 80% omawianych schorzen wiec u innych tez nie powinni miec problemu. Co innego dobry psychiatra - ci zajmuja sie powaznymi chorobami i na szczescie jeszcze nie znajduja ich u 100% spoleczenstwa.

ps. Co ma Brujah do Frankenstaina nie wiem szczerze mowiac. Co ma normalny czlowiek do Malkava tez nie wiem i powtarzam normlany, zwykly czlowiek a nie "normlany' z ukrytymi schorzeniami. I faktycznie nawet Nosfer moze byc piekny ale do tego potrzebuje maski tysiaca twarzy inaczej moze okazac sie, ze jest Ventrem lub Ravnosem czy tez Toreadoorem. Itd.

ps2. Poza tym owszem zdarzajasie takie przypadki ale to wyjatki potwierdzajace regule i jako takie wyjatki nie polecalabym zaczynac gry od nich. Bo to tylko utrudnianie sobie zycia.

aachi
Wielki Demon

PostWysłany: 27-05-2004 0:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzeczywiście masz rację Big Grin

ps. ide spać Uśmiech
Powrót do góry

Forum Terra Inc0gnita Strona Główna -> Świat Mroku Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: