Terra Inc0gnita
Forum Terra Inc0gnita

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
 Statystyki    Regulamin

Srebrne Marchie

Forum Terra Inc0gnita Strona Główna -> D&D
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Buzz
Demoni Władca

PostWysłany: 13-08-2005 16:08    Temat postu: Srebrne Marchie Odpowiedz z cytatem

Wczoraj w empiku natknąłem się na dodatek do FR, "Srebrne Marchie". Generalnie bardzo mnie on interesuje, nie tylko z przyczyn umiejscowienia mojej postaci, lecz ot tak, po prostu. Może ktoś już go przeglądał albo czytał? Warto go kupić, czy jest raczej do niczego?

Uderzajac pierwszy, uderzasz ostatni

Kiedy jesz, jedz. Kiedy czytasz, czytaj. Kiedy czytasz przy jedzeniu, czytaj przy jedzeniu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  

Elf
Demoni Władca

PostWysłany: 13-08-2005 18:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Posiadam ten dodatek od dłuższej chwili, oczywiście jeszcze w wersji angielskiej, ale to jeden z moich ulubionych podręczników.

Ksiązka dostarcza wielu ciekawych informacji zarówno geograficznych, jak i z historii Marchii, aktualnej polityki, struktur społecznych itd.
Trzy rozdziały poświecono sprawom organizacji życia w Marchiach - jest coś o ekonomii, prawie, armii, porządku, jest o układach politycznych, stowarzyszeniach, konfliktach itd.
W ramkach zamieszczono opisy znanych bohaterów Północy.
Oczywiscie nie mogło zabraknąć smaczków w stylu zapowiedzi intryg, opisów lokacji do zbadania, możliwych przygód do przeprowadzenia. Na końcu podręcznika znajdziesz zresztą cztery przygody do rozegrania na terenie Północy.

Co do geografii regionu zauroczyła mnie ilość opisanych miejsc - zaznaczonych na bardziej szczegółowej mapie (niż w podręczniku), zarówno wielkich miast Północy jak: Silverymoon, Sundabar, czy Cytadela Adbar, jak i przesmyków górskich, wąwozów, lasów, brodów.

Jeden z rodziałów poświecony jest ekologii rejonów północnych, nie tylko z wymienieniem typowych przedstawicieli flory i fauny i możliwych spotkań z potworami, ale o warunkach klimatycznych i pogodzie.

Aha - na koniec kilka klas prestiżowych: niezrównany łucznik, orczy zwiadowca, zabójca gigantów i inne.

Jak tylko znajde czas to wpadne do empiku skonfrontować polskie wydanie tego podręcznika.
Mam tylko jedną uwagę - za drogo to jak za 200 stron papieru.

Buzz
Demoni Władca

PostWysłany: 15-08-2005 22:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To fakt, że jest to droga rzecz, ale po takiej rekomendacji jak tylko będę miał wolne parę złotych, to sobie go sprawie.
Dzięki za odpowiedź.

Kiedy jesz, jedz. Kiedy czytasz, czytaj. Kiedy czytasz przy jedzeniu, czytaj przy jedzeniu.
Powrót do góry

okapi
Pomniejszy Demon

PostWysłany: 26-08-2005 7:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jak tylko znajde czas to wpadne do empiku skonfrontować polskie wydanie tego podręcznika.
Mam tylko jedną uwagę - za drogo to jak za 200 stron papieru.

a jle zapłaciłeś za wersje angielska penie z 1,5 raz wiecej. ceny śa umiarkowane. jak na produkt niszowy.

Elf
Demoni Władca

PostWysłany: 26-08-2005 11:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak na polskie realia to jest stanowczo zbyt duża cena - zwłaszcza że to tylko jeden z naprawdę wielu dodatków.
I nie ma tu nic do rzeczy przeznaczenie produktu (niszowosc jak to nazwałeś), bo warunki dyktują wydawnictwa a nie autorzy.
A nie ma sie co oszukiwac - popyt jak na nisze jest spory, więc ceny mogłyby być niższe.
No i jeszcze jedna kwestia - to ze wersja angielska kosztuje w przeliczeniu dla nas więcej, nie oznacza, że dla Amerykanina ta cena jest jakimś obciażeniem. Pewnie dla nich jest właśnie umiarkowana.

Bojo
Site Demon

PostWysłany: 26-08-2005 20:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

okapi napisał:
a jle zapłaciłeś ...

Ja tylko w kwestii formalnej powinno być: "a ile zapłaciłaś ..."
Chyba, że pytanie kierowałeś do mnie bo ja głównie kupuje podręczniki dla Elf Wink
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  

Elf
Demoni Władca

PostWysłany: 26-08-2005 20:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Bojo... bo ja głównie kupuje podręczniki dla Elf Wink[/quote]

bo my mamy taki mroczny układ - Bojo kupuje mi podręczniki ale to ja jestem Mistrzem Podziemi
tu moze rozlec sie demoniczny przejmujący dreszczem zaśmiech Big Grin

Buzz
Demoni Władca

PostWysłany: 01-10-2005 14:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki mojej ukochanej lepszej połówce 2 dni temu (imieniny Michała Uśmiech ) stałem się szczęśliwym posiadaczem tego podręcznika. Ech te Srebrne Marchie użekły mnie już w podręczniku głównym, a teraz są tak dokładnie opisane. uuuufffff

A tak poważnie, to dopiero zaczynam przeglądać - czytać ten dodatek, ale wydaje mi się bardzo fajny.

Powrót do góry

Forum Terra Inc0gnita Strona Główna -> D&D Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: