Terra Inc0gnita
Forum Terra Inc0gnita

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
 Statystyki    Regulamin

System autorski TerraInc0gnita - drugie podejście
Idź do strony 1, 2  Następny

Forum Terra Inc0gnita Strona Główna -> System TerraInc0gnita
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aachi
Wielki Demon

PostWysłany: 27-04-2006 23:40    Temat postu: System autorski TerraInc0gnita - drugie podejście Odpowiedz z cytatem

Niektórzy pewnie pamiętają, że w czasach większego ruchu na forum, powstała koncepcja wymyślenia i napisania nowego systemu RPG. Przystąpiło wtedy do tego 7 osobowe grono i po kilku burzliwych dyskusjach, skleciło pierwsze założenia... Niestety na tym też zakończyło się tworzenie systemu.

Chciałbym reaktywować ten pomysł i jeszcze raz przystąpić do boskiego dzieła stworzenia systemu TerraInc0gnita. Od dawna kolebie mi się w głowie kilka pomysłów (do starego projektu systemu, też starałem się je przemycić), i za nic w świecie nie chcą odejść w zapomnienie. Wydaje mi się, że odzyskam spokój dopiero gdy przeleje je na papier (lub hdd, bo papier wychodzi z użycia).

Co o tym myślicie? Bylibyście zainteresowani? Jeśli będzie jakiś odzew (oj, żeby był bo nigdy nie zaznam spokoju) to przedstawię moją ogólną wizję co i jak... Ocenicie wtedy czy ma to jakiś sens...

To jak robimy wspólnie system RPG? Uśmiech

Ps. Na zachętę dwóm pierwszym osobom, które zgłoszą się do uczestnictwa w projekcie, stawiam na terrakonie po PIWKU Pifko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  

Elf
Demoni Władca

PostWysłany: 28-04-2006 8:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja z flanki moge wspomóc projekt i mam nadzieję ze utrzymamy konwencję czasów jesieni średniowiecznej.
Jeśli dodamy do tego trochę magii i alchemii, wymyślimy paru bogów i konecznie kilka stworów i potworów to zrobimy całkiem fajny klimat fantastyczny Uśmiech
Czasem moge tez zrobic pare szkiców.
Moge się podjąć koordynacji merytorycznej tworzenia systemu (jelsi będzie wzorowany na śreniowieczu), spisania jego kosmogonii (jak już ją obmyślimy), a nawet realizacji strony wizualnej, ale nie podejmuję się prac nad mechaniką Big Grin

tabar
Wielki Demon

PostWysłany: 28-04-2006 8:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

Ja tez chetnie moge wspomoc. Takze w sprawach mechaniki (troche nowych systemow polskich pomyslow dalo dobre podstawy do naprawde fajnej mechaniki walki) oraz najchetniej w w tworzeniu jakis postaci, bo tworzenie historii to to co najbardziej lubie. Ale od innych spraw sie nie bede wzbranial. Nawet gdzies mam opowiadanko, ktore stworzylem w mlodosci mogloby sie osadzic w tym klimacie.
pzdr
Tabar
Powrót do góry

aachi
Wielki Demon

PostWysłany: 28-04-2006 8:36    Temat postu: Piwka rozdane... Odpowiedz z cytatem

Hehe Uśmiech
Piwka rozdane....
A tak wogóle to dzięki wielkie za odzew Uśmiech Widze, że projekt ma szanse zaistnieć i stworzymy coś fajnego. Oczywiście cały czas poszukujemy chętnych, do teamu Big Grin
Powrót do góry

tabar
Wielki Demon

PostWysłany: 28-04-2006 9:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jako nie spozywajacy piwa przekazuje nagroda na jakis szczytny cel Big Grin
pzdr
Tabar
Powrót do góry

fallen
Demon

PostWysłany: 28-04-2006 10:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tez moge cos dorzucic od siebie. Projekt magicznego sklepu w roszczepionej wiezy jest nadal aktualny i spisany Uśmiech

W sumie to moge zajac sie wlasnie tym, magicznymi gratami i ich historia oraz rozpowszechnianiem. Ale ambitne, wiem Jezyk

aachi
Wielki Demon

PostWysłany: 28-04-2006 10:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każda pomoc się przyda i dla każdego znajdzie się coś do zrobienia Uśmiech Więc dzięki, że postanowiłaś do nas dołączyć Uśmiech
pozdrawiam

Ps. Tabar, no jak nie piwko to soczek może... coca-cola... Coś znajdziemy Uśmiech
Powrót do góry

Elf
Demoni Władca

PostWysłany: 28-04-2006 11:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Magia w świecie musi być, a przedmioty magiczne tym bardziej:)

Musimy zrobic odgórne ustalenia - typ świata, rasy, model społeczeństwa, magia, bogowie - czyli zaczynamy od początku.

aachi
Wielki Demon

PostWysłany: 28-04-2006 13:49    Temat postu: Założenia bardzo ogólne - system TerraInc0gnita... Odpowiedz z cytatem

Pokuszę się o przedstawienie kilku podstawowych założeń dotyczących przyszłego systemu.

System oczywiście fantasy (broń biała, magia, mityczne rasy itp.). Pytanie tylko czy dark, heroic, czy jeszcze inne ustrojstwo. Ja osobiście byłbym za zbalansowaniem pomiędzy obydwoma, co by każdy znalazł coś dla siebie.

Jeśli chodzi o mechanikę, proponuję tworzyć ją od razu z myślą o zastosowaniu jej w grze PBEM (jako, że w końcu TI PBSitem jest). Znaczy to mniej więcej tyle, że mechanika powinna być łatwa i przy niewielkiej liczbie rzutów kośćmi powinna dawać rozwiązanie problematycznych sytuacji (np. walka). Bo prawdziwym cierpieniem jest (zgodnie np. z mechaniką Świata mroku), rzucić 8 kośćmi za trafienie, później 6 za unik i tak przez kolejnych 5 tur co by rozstrzygnąć walkę... O ile w realu lubię porzucać, na TI nadmiernego rzucania nie cierpię.
Oczywiście, równolegle można tworzyć też mechanikę na potrzeby typowego RPG, jednak najpierw powinniśmy skupić się na PBEM-owej.

Tworząc nasz system unikajmy powielania schematów z innych systemów (rasy z erthdawna, profesje z KC, a magię z D&D-ków i system gotowy). Oczywiście bez sensu jest także wywarzanie otwartych drzwi... Jeśli ktoś wcześniej rzeczywiście wymyślił bardzo dobre rozwiązania, to śmiało powinniśmy z nich korzystać, czy to jeśli chodzi o mechanikę, czy o świat. Zresztą czasami nie da rady wymyślić niczego nowego, bo już dawno to zostało wymyślone.

Realizm i logika - o ile jest to możliwe w systemie fantasy Język2 . Jednak bardzo zależy mi na tym, aby świat jednak trzymał się "kupy". Miasto ludzi, bez dostępu do bieżącej czystej wody i nie zaopatrywane zewsząd w żarcie, nie osiągnie liczebności 700 tyś. To po prostu nie do wykonania. Przy ustalaniu cennika, powinniśmy wziąć pod uwagę chociaż podstawowe prawa ekonomii (nie jak w młotku 1ed). I maszerujący w słońcu żołnierz, co godzinę musi wypić minimum litr wody (czyli dziennie 400 osobowemu oddziałkowi trzeba dostarczyć przynajmniej 4 tyś litrów czystej pitnej wody, a co to się dzieje gdy na wojnę wyrusza armia kulkudziesięciotysięczna).
To takie moje małe zboczenie - reality fantasy Jezyk

No i na razie to chyba tyle. Wszystko powyższe to takie moje ogólne przemyślenia (propozycje nawet bym powiedział)... System tworzy cały team i nie mam zamiaru niczego forsować na siłę. Ważne, żebyśmy się dobrze bawili i zrobili coś fajnego. Nie? Uśmiech

Aha i sprawy formalne (czyt. ogłoszenia parafialne).
Primo: Poproszę, Boja o utworzenie nowego podforum, gdzie będziemy mogli prowadzić zaciekłe dyskusje Uśmiech

Secundo: Zgodnie z tym co Elf powiedziała powyżej... Bierzmy się do roboty, świat czeka na wymyślenie Big Grin
Powrót do góry

tabar
Wielki Demon

PostWysłany: 28-04-2006 14:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No coz odnosnie mechaniki walki o ktorej mowilem.... troche ciezkawo bedzie z dostosowaniem jej do PBEM :/ mialem tutaj na mysli ewolucje tego co sie pojawilo w Dzikich Polach, Neuroshimie i Monastyrze. BTW uwazam ze monastyr ma najdoskonalsza mechanike walki z jaka sie spotkalem, ednak jeszcz emozna na tym gruncie namieszac. Szkoda, ze nie dark Wink bo to lubie najabrdziej, jednak z drugiej strony lubie czasem wyglup w heroic takz emoze i cos posredniego sie uda..

Kolejne pytanie czy wprowadzamy bron palna, tytaj sporo fajnych rzecyz mozna by zaczerpnac z Arcanum.

Co do ras to chyba ludzie, elfy, krasnoludy i jakies niziolko-gnumy sa kanonem Big Grin

pzdr
Tabar

PS co do plynu to sie dogadamy Big Grin
Powrót do góry

Bojo
Site Demon

PostWysłany: 28-04-2006 17:08    Temat postu: Re: Założenia bardzo ogólne - system TerraInc0gnita... Odpowiedz z cytatem

aachi napisał:
Aha i sprawy formalne (czyt. ogłoszenia parafialne).
Primo: Poproszę, Boja o utworzenie nowego podforum, gdzie będziemy mogli prowadzić zaciekłe dyskusje Uśmiech

Jako, że odzew jest zakładam forum do tego projektu i przenosze ten temat Uśmiech

Oczywiście w miarę moich skromnych możliwosci też coś od siebie dodam w tym przedsięwzięciu.

Proszę aachiego o pozakładanie odpowiednich tematów do tworzenia systemu
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  

aachi
Wielki Demon

PostWysłany: 28-04-2006 17:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Bojo, za szybką reakcję Big Grin

I czas na ogłoszenie:
Utworzyłem regulamin.... Chodzi w nim o to, aby utrzymać względny porządek w podforum.

A sam obecnie rozmyślam nad światem.
Powrót do góry

Buzz
Demoni Władca

PostWysłany: 05-05-2006 1:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z chęcią przyłączam się do tworzenia systemu i udziału we wszelkiego rodzaju burzach muzgów. Tylko jak mnie nazwał Andre, jestem Podpalaczem Stepów, więc nie wiem co z tego wyjdzie.

Od razu przyszedł mi do głowy jeden pomysł. A może by tak zrezygnować z innych ras i zostawić tylko ludzi. Ludzi, którzy tworzą jakieś pańśtwa, czy księstwa, zakony i inne takie. Przecież do szczęścia wcale nie są potrzebne ani elfy i krasnoludy ani gobliny i inne kotołaki.

Uderzajac pierwszy, uderzasz ostatni

Kiedy jesz, jedz. Kiedy czytasz, czytaj. Kiedy czytasz przy jedzeniu, czytaj przy jedzeniu.
Powrót do góry

aachi
Wielki Demon

PostWysłany: 05-05-2006 2:07    Temat postu: Szufla Buzz :D Odpowiedz z cytatem

Ach jak fajnie, że grono tworzących system coraz bardziej się rozrasta Zgoda
Jak zobaczyłem, że Buzz przegląda to podforum, to stwierdziłem, że zamiast iść spać, lepiej poczekam i zobaczę czy jakiegoś posta nie wysmaży Big Grin
No i wysmażył nawet dwa Big Grin

Ale, że oczka już mi się kleją, to już nic więcej nie dodaje i czmycham Uśmiech

Ps. Cały czas czekamy na innych chętnych, którzy chcieliby przyłączyć się do projektu.
Powrót do góry

Bojo
Site Demon

PostWysłany: 05-05-2006 10:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Buzz napisał:
Od razu przyszedł mi do głowy jeden pomysł. A może by tak zrezygnować z innych ras i zostawić tylko ludzi. Ludzi, którzy tworzą jakieś pańśtwa, czy księstwa, zakony i inne takie. Przecież do szczęścia wcale nie są potrzebne ani elfy i krasnoludy ani gobliny i inne kotołaki.

Czyli co taki wiek węgla i pary? Hmm pomysł ciekawy sam w sobie ale ja jednak jestem za tym aby nasz system sterował bardziej w stronę klasycznego fantasy.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  

Forum Terra Inc0gnita Strona Główna -> System TerraInc0gnita Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: