Terra Inc0gnita
Forum Terra Inc0gnita

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
 Statystyki    Regulamin

Terrakon 2006 LARP
Idź do strony 1, 2  Następny

Forum Terra Inc0gnita Strona Główna -> Konwenty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Jakiego LARPa preferujesz
1. Konwecja Chandlerowsko-Sincitowska z "walkami"??
100%
 100%  [ 3 ]
2. Konwencja fantasy z walkami "kostkowymi"
0%
 0%  [ 0 ]
3. Odpusczamy LARPowanie
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 3

Autor Wiadomość
tabar
Wielki Demon

PostWysłany: 08-05-2006 20:45    Temat postu: Terrakon 2006 LARP Odpowiedz z cytatem

Witam,

Takze w mej glowie stanely dwie koncepcje LARPa, jest jeszcze trzecia nazwijmy to przygoda surrealistyczno-zulerska, ale raczej chyba odpuszcze ja.

Najpierw w kwestii formalnej LARP, bedzie raczej mini LARpem - rozszerzonym klasycznym rpgiem, zwlaszcza jesli wybierzecie opcje 2. Poprostu raczej mija sie z celem wyslanie kogos jako NPC, aby czekal az druzyna sie pojwi w jakims miejscu (a moze sie nie pojawic) i byl z dala od zabawy. Jesli bedzie bralo w zabawie ok 10. to prosze o zgalszanie chetnych do pomocy w prowadzeniu jako postacie konieczne do scenariusza i MG pomagajacy prowadzic. A teraz do sedna sprawy.

Opcja 1
Klimat jak z Chandlera polaczonego z Sin-City, wiec przyprawiony nieco humorem i estetyka (lub jak kto woli brakiem estetyki) Rodriqueza i Tarantino.
Walki i owszem sa walki.
a) jesli postacie maja bron palna - wlaka rozstrzygana jest przez strzelanie Big Grin z wiatrowki Big Grin spokojnie nie do siebie nawzajem, ale do konturow postaci wydrukowanych i zawieszonych w bezpiecznym miejscu z odleglosci 20 krokow (moich). Obrazenia sa obliczane wg systemu uwzgledniajacego rodzaj broni i miejsce trafienia, ew. szczegol systemu przedsatawie pozniej. Pierwszenstwo strzalu ustalane byloby za pomoca stasu nicjatywa i modyfikowane na biezaco w zaleznosci od sytuacji np.: zajscie od tylu.
b) walki wrecz - rozstrzygane sa poprzez metoda znana z LARPow, to jest zrywanie plastra przyklejonego na ramieniu, calosc odbywa sie w kwadracie 2mx2m, jesli ktos ucieknie poza zalicza trafienie. UWAGA chodzi o zerwanie plastra, nie mozna "przeciwnika" popychac, uderzac, odtracac rak itp. mozna tylko probowac zerwac plaster przeciwnika i robic uniki. Wszelkie akcje ofensywane = zaliczenia trafienia na krozysc oponenta. Tutaj dopuszczam ze obaj gracze zunaja to za przypadek i trafieni nie bedzie. Obraznie sa obliczane wg paramtru postaci odpowiadajcego sile i ew. parametru broni bialej.
Calosc gry odbywalaby sie w promieniu ok 50m od obozowiska.

Opcja 2
Realia fantazy. walki roztrzygane przy pomocy kosci i stasow wg systemu opisanego pozniej (jesli t aopcja zwyciezy), maksylmalnie prostego i realnego. Larpowosc polegala by na realnym roziwazywaniu zagadek logiczno-manualno-zrecznosciowych (z tym ostatnim bez przesady), a nie ich opisywaniu i calkowicie realnych rozmowach z NPCami, czy tez moze lepiej postaciami ze scenariusza. Calosc odbywalaby sie sie w promieniu ok 100-200m od obozowiska.

Sytsem tworznia do wybranej przez opcji opisze po zaqkonczeniu ankiety i wteyd bezie mozna do mnie podsylac postacie.

Ew. chetnych do pomocy wprowadzeniu (UWAGA nie znaczy to biernego udzialu w grze, czasami moze nawet aktywniejszego niz "druzyna") prosze o zglaszanie sie od teraz.

pzdr
Tabar

PS Czekam na komentarze. LARP jest tylko opcja, zawsze mozan z tego zrezygnowac i ew. zamienic na klasyczna sesje w systemach, ktore wymienilem w glownym watku.

Calosc odbywalaby
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  

Bojo
Site Demon

PostWysłany: 08-05-2006 21:07    Temat postu: Re: Terrakon 2006 LARP Odpowiedz z cytatem

Na razie nie głosowałem bo nie ma opcji dla mnie Uśmiech
Jestem przeciwny walki na paski bo… nie będzie BN’ów i to tyle wszystkie walki trzeba by rozgrywać z MG a tego chyba nie chcesz Wink
Z wiatrówką pomysł niezły ale dał bym sobie spokój bo ciężko będzie odzwierciedlić dobrego solo przez osobę która nigdy nie strzelała z wiatrówki.
Ja jestem za fantasy z siedzeniem i rozmową, częściowym odgrywaniem pewnych scen a rozstrzyganie walki to albo MG podejmie decyzję albo sam rzuci kostką Uśmiech
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  

tabar
Wielki Demon

PostWysłany: 08-05-2006 21:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coz solosow by nie bylobo to nie CP Uśmiech, a jesli nikt nie bedzie wierzyl w swe US Wink to nie bedzie postaci ze spluwami. Po drugie jesli siedzimy to przy 10 i wiecej osobach grajacych, jesli bede jedynym MG i nie bede mial BNow do pomcy to raczej bedzie malo LARPa w LARPie + czesc ludzi raczej moze byc rozczarowana, bo w pewnym momencie akcja zacznie przechodzic obok nich. Sorki ale wprowadzanie na sile lementow typow musi byc cos do otworzenia bo w druzynie jest zlodziej, raczej uwazam za roziwazanie na sile, a przy 10 postaciach to chyab trzebaby bylo zawrzec mozliwosci dla kazdej profesji. Takze jesli LARP to niech cos bedzie Living i Action. Inaczej to optuje za klasycznym rpgiem z rozbudowanymi rekwizytami.
poprostu jesli am to byc pierwszy LARP na Terrakonie niehc bedzie jak najlepszy na nasze mozliwosci. Jesli nawet 2 sosoby na 10 czy wiecej bede rozczarowane i wyrobia sobie mniemanie, ze "LARP sucks" to raczej szkoda psuc zabawy.
Wiadomo klasyczny RPG zlazey wylacznie od odgrywania Wink LARP zaklada takze elementy realne. Nie mowi eo tym, ze dalbym komus klodke to otwarcia skoro jest zlodziejm. Poprostu zkladam, ze jesli ja jestem w stanie cos wykonac dwoma rekami to i gracze tez bede w stanie. Calosc polega na tym ze normalnie gracz mowi napelniam butelke woda, w LARPie musi ja napelnic relanie, znalezc naczynie znalezc wode.
Jesli zostajemy przy gadanym graniu to chyab lepiej juz zagrac w system znany, lubiany, badz aki ktory chcemy poznac.
pzdr
Tabar
Powrót do góry

Elf
Demoni Władca

PostWysłany: 09-05-2006 8:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koncepcja larpa jest jak najbardziej słuszna i możliwa do realizacji i na pewno jakos technicznie to wszystko rozwiazesz zeby 12 grajacych osób miało zajęcie:)
Ja głosowałam za opcją gry w nowej konwencji - jak to ujałeś sincitowskiej Uśmiech
głównie dlatego, że sama zaplanowałam klasyczną sesję z rekwizytami jak w zeszłym roku, poza tym na pewno ktos poprowadzi młotka, a realia avanturiona, którego na pewno poprowadzi Andre też mieszcza się w konwencji fantasy, tak wieć fantasy jest juz dużo.To także musisz wziac pod uwagę.
Chodzi przeciez o dobra zabawe, a myślę, ze wszyscy sa otwarci na nowe doznania.

Ostatecznie zawsze pozostaje sesja Cthulhu którą można zakończyć mrocznym rytuałem na 12 osób Uśmiech

aachi
Wielki Demon

PostWysłany: 10-05-2006 0:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Punkt 1 pasuje mi najbardziej, i tak też głosuję. Rozstrzyganie walk typu "a": bo lubię strzelać z wiatrówki, a rzadko mam okazję Big Grin A tak poważnie, to paski taśmy mi nie bardzo pasują (primo kontakt fizyczny, secundo musi być sędzia przy każdej walce, a tego się chyba nie da zrealizować). Więc, albo wiatrówka Uśmiech, albo kostki (uważam, że uczciwość u nas jest na dość dobrym poziomie, sędziego nie trzeba do patrzenia na rzuty).

Zrobienie jednak LARP-a, to bardzo duże wyzwanie. Ja bym się tego nie podjął. I zastanawiam się, czy nie za szybko zgłosiłeś ten pomysł.
Nie wątpię w to, że byłbyś w stanie go zorganizować i poprowadzić, ale czy wszyscy będą się dobrze bawić (czyt. czy wszyscy będą w centrum uwagi).
Powrót do góry

tabar
Wielki Demon

PostWysłany: 10-05-2006 19:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oczywiscie vox populi vox dei Uśmiech, jesli chcecie zastapic paski kostkami, a zostawic strzelanie ja sie dostosuje. Uśmiech
Coz w LARPie chyba nawet bardziej niz w p&p jakos zabawy zalezy od samego gracza. W sumie nawet nie musi przebijac sie ja robie to !! tyko moze to zrobic. Z drugiej strony MG ma mniejsze szanse aktywowania gracza, no nie moze go popychac sytuacjami wymyslonymi na biezaco.

Coz Jak juz mowilem jesli chcecie LARPA doleze wszelkich staran aby byl mozliwie najlepszy, z wasza pomoca. Jesli sa obawy odpuscimy. Najwazniejsza jest dobra zabawa kazdego uczestnika.
Jesli ktos ma obawy przed jakim kolwiek dzialaniem fizyczny odpuszczamy i przechodzimy na kosci. Wiatrowke zalatwie z gwintowana lufa i jesli nie podczas LARPa to mozemy urzadzic turniej kurkowy poza LARPem.

Moim clem byla utatrakcyjnienie rozrywki. Chce sprobowac dla kazdego gracza zrobic ow wydruk postaci i wtedy mialby ew. pamiatke gdzie dostal kulke Uśmiech

Skoro do tej pory wszycy ide w strone tej konwencji od razu dodam, ze wpadlem na pewien pomysl, aby dla poszczegolnych postaci zabawa nie konczyla sie za szybko. Kto sobie przypomni pewna scene z Benicio del Toro w Sin City pewnie odgadnie o co chodzi Wink (super zagral, z reszta nie tylko w Sin City; polecam The Way of the Gun po polsku Desperaci Język2 ). Czekam na premiere filmu gdzie gra Che Guevare Zastrzelę

Pzdr
Tabar
Gdyby mama miała fiuta, to by była ojcem, hej"
KNŻ
Powrót do góry

aachi
Wielki Demon

PostWysłany: 14-05-2006 1:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na trzynastu uczestników zagłosowały tylko 3 osoby + Bojo który powstrzymał się od głosu... Lichutko panowie szlachta Język2
Powrót do góry

Elf
Demoni Władca

PostWysłany: 14-05-2006 8:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

właśnie.. lichutko...
A zuwazyliście że od daaawna nikt nowy nie powiedzial słowa na forum?

A co do walki, to zawsze można pozostać przy jedynym, niezawodnym sposobie: kamień-nożyce-papier

tabar
Wielki Demon

PostWysłany: 14-05-2006 10:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Elf napisał:
właśnie.. lichutko...
A zuwazyliście że od daaawna nikt nowy nie powiedzial słowa na forum?

A co do walki, to zawsze można pozostać przy jedynym, niezawodnym sposobie: kamień-nożyce-papier

Ano glosow malo dlatego caly czas sie zastanawiam czy larp dojdzie do skutku. Z drugiej strony sie nie dziwie, bo nawet w skromnym gronie zawsze bedzie czesc organizujaca i czesc wylacznie uczestnicaca Big Grin Ankiete zapodalem zeby nie robic ludziom rozrywki na sile, na ktora nikt nie ma ochoty i rozczaruje wszystkich.

Co walk rozstrzyganych przez nozyce-papier-kamien to wcale nie powiem zeby byl niezawodny. moze najlatwiejszy i wymagajacy namniej zachodu. Ale zawodny bo graczom nie daje zadnej satysfakcji, to jaka postac stworzyl gracz nie ma zadneo wplywu na wynik, gracz nic nie robi poza bezsesnwonym mchaniem reka. Wyborazmy sobie, ze ktos gra trollem i pokonuje go w walce nizolek. Czyli wszyskie psoatcie sa rowne,a decyduje tylko szczescie.
Wybacz Elfie, ale ogolnie uwazam, ze jest to najbardziej bezsensowny pomysl roztrzygania walk jaki pojawil sie na konwentach i chyba, zeby go wykorzystac to trzeba by tworzyc do kazdej walki narracje dopasowana do wyniku. Rownie dobrze mozna ciagnac karty z talii i kto wyciagnie wyzsza wygrywa, badz grac w marynarza, albo rzucac jedna kostka dziesiatka. Osobiscie nauczony wlasnym dosiwadczeniem w graniu kalsycznym, MUDowym itdpreferuje te systemy , w ktorych gracz i to jaka postac odgrywa mialo jak najwiekszy wplyw na wynik walki.

Oczywisicei jednak gdyby wiekszosc chiala rozstrzygac walki metoda paier-nocyce-kamien to ja sie dostosuje. Najwzniejsze jest nie to zeby zagrac tylko to zebys ie dobrze bawic Big Grin

O ile LARP dojdzie do skutku.
pzdr
Tabar
KNŻ
Powrót do góry

Buzz
Demoni Władca

PostWysłany: 16-05-2006 13:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmnn. Tak jakoś chciałem zagłosować, ale nie mogę. Jestem za sin city. Wiatrówka niezła, paski mniej, ale jakieś rozwiązanie musi być, więc nie sprzeciwiam się. Czemu nie mogę zagłosować?

A LARPa chcę koniecznie.

Uderzajac pierwszy, uderzasz ostatni

Kiedy jesz, jedz. Kiedy czytasz, czytaj. Kiedy czytasz przy jedzeniu, czytaj przy jedzeniu.
Powrót do góry

tabar
Wielki Demon

PostWysłany: 16-05-2006 17:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo czas sie skonczyl, ale nie martw sie glos uznany w ten sposob.
pzdr
Tabar
KNŻ
Powrót do góry

tabar
Wielki Demon

PostWysłany: 23-05-2006 10:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

Ok 2 miesiece do Terrakonu, a tutaj wlasciwie na LARP mam ok 2 graczy, ktorzy sie wypowiedzieli. Prosilbym innych uczestnikow o swoje wypowiedzi jak sobie wyobrazaja, zebym mial czas przygotowac zabawe, ktora bedzie satysfakcjonujaca dla wszystkich. Inaczej raczej chyba zrezygnujemy z LARPa.
pzdr
Tabar
KNŻ
Powrót do góry

fallen
Demon

PostWysłany: 23-05-2006 11:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zeby nie bylo, ze nic nie mowimy, to powiemy Jezyk Osobiscie uwazam, ze larp chyba by mnie nie bawil, ale to pewnie dlatego, iz nigdy nie bralam w takiej zabawie udzialu. Dai tez nie bardzo przepada za czyms takim.

Ale chetnie popatrzymy Jezyk

tabar
Wielki Demon

PostWysłany: 23-05-2006 12:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Big Grin umysl scisly bawi to co juz sie zna Big Grin
Widac teraz mlodziez nie ma pedu do zdobywania nowych wrazen Wink
Czyli jak narazie 2:2. A zeby popatrzec to lepiej isc chyba do teatru Wink
pzdr
Tabar
KNŻ
Powrót do góry

Elf
Demoni Władca

PostWysłany: 23-05-2006 16:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie, no bez ściemy - konwent w terenie ma obfitować w gry, gry i jeszcze raz gry i to kazdego typu.
Nawet karcianki i planszówki jesli ktoś będzie miał ochotę.

Forum Terra Inc0gnita Strona Główna -> Konwenty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: