Terra Inc0gnita
Forum Terra Inc0gnita

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
 Statystyki    Regulamin

TerraKon 2007
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny

Forum Terra Inc0gnita Strona Główna -> Konwenty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Elf
Demoni Władca

PostWysłany: 21-06-2007 9:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli ktoś jeszcze nie wysłał ankiety dla Loamiji i Aachiego najwyższy czas to zrobić:)

Zaś co do dedeków, zakładam że gramy "starymi" postaciami, choć jeśli ktoś chce zmienić jeszcze ma szansę to zrobić.

Do tej pory drużynę tworzą:

aachi - elfi czarodziej
andre - półork barbarzyńca
bojo - krasnoludzki wojownik
buzz - człowiek zaklinacz
daimon - człowiek druid
fallen - człowiek łotrzyk
loamija - człowiek kapłan
tabar - człowiek paladyn
xaraf - elfi wojownik psioniczny

Buzz
Demoni Władca

PostWysłany: 21-06-2007 10:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to jak tak już sesje planujemy, to się deklaruję, że chętnie CP2020 poprowadzę. Fajnie by było, jakbyście sobie przemyśleli postacie, możecie sobie stworzyć z cechami i sprzętem. Jak mistrz gry jestem bardzo tolerancyjny - postacie mogą być wywalone w kosmos - czyli super doświadczone, super wyposażone, z super znajomościami itd. Jak ktoś ma zginąć i tak zginie, a na ulicach czasem pod jakąś gazetą może leżeć super claymore i będzie super bum Uśmiech

Uderzajac pierwszy, uderzasz ostatni

Kiedy jesz, jedz. Kiedy czytasz, czytaj. Kiedy czytasz przy jedzeniu, czytaj przy jedzeniu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  

aachi
Wielki Demon

PostWysłany: 21-06-2007 20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zastanawialiśmy się czy pisać odpowiedzi do ankiet, ale w końcu zdecydowaliśmy, że kilka słów wysłać można.
Dzięki wszystkim co przysłali nam odpowiedzi (Andre, Bluee, Bojo, Buzz, Daimon, Elf, Fallen) Uśmiech
Jak ktoś jeszcze chce wziąć udział w naszej przygodzie, to niech się zgłasza Uśmiech

Co do przygody w dedekach, to doślę jakąś historie, albo coś odnośnie mojej postaci. Miałem okazję zagrać w przygodę, jak i przejrzałem podręcznik opisujący świat Forgoten Realms... i jestem nim zachwycony Uśmiech Jest jakiś taki żywy, więc i ja postaram się swoją postać bardziej ożywić Uśmiech

Co do CP, to nadal jestem laikiem więc postać musisz mi Buzz zrobić sam... i później dokładnie wytłumaczyć kim jestem Uśmiech
Powrót do góry

Elf
Demoni Władca

PostWysłany: 23-06-2007 15:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aachi napisał:

Co do przygody w dedekach, to doślę jakąś historie, albo coś odnośnie mojej postaci. Miałem okazję zagrać w przygodę, jak i przejrzałem podręcznik opisujący świat Forgoten Realms... i jestem nim zachwycony Uśmiech Jest jakiś taki żywy, więc i ja postaram się swoją postać bardziej ożywić Uśmiech

Fajnie że nie tylko mnie podoba się świat Krain:) Nie tylko jest żywy, ale wielowymiarowy, co daje ogromne możliwości do gry. Tę iluzję żywości tworzy głównie szczegółowy opis świata, każdego regionu z historią i problemami, no i galeria postaci Krain znanych z książek i gier jak Drizzt czy Elminster.
Ostatnio odkryłam nawet, że Wizard co jakiś czas wypuszcza aneks do kalendarium mając na uwadze płynność czasu w grze. Taki aneks podsumowuje wydarzenia minionych lat i podsuwa zapowiedzi konfliktów na przyszłość, by można było wykorzystać je w kampaniach.
Jak dla mnie to świetny pomysł, szczególnie że te dodatki są naprawdę przemyślane i konsekwentnie tworzą wizję świata.

Co do historii - mile widziana i nawet dostaniesz jakiś specjalny bonus za nią.
Tu uwaga do wszystkich - piszcie historie postaci, a zostaniecie nagrodzeni:)

Bojo
Site Demon

PostWysłany: 24-06-2007 9:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałbym zasięgnąć waszej opinii w pewnej kwestii, otóż kwestia ta dotyczy dwóch wypadów:
1. Brodnica Golub-Dobrzyń około 75km tam i z powrotem
2. Brodnica Malbork około 250km tam i z powrotem

Nie ukrywam, że jadać 500km na północ miałbym chęć zobaczyć obydwa wymienione miejsca. O ile Golub-Dobrzyń jest dość blisko to Malbork jest kawał drogi.
Czy ktoś będzie chętny na taki wypad? I jeżeli będą chcieli pojechać wszyscy co robimy z obozem?

Wyjazd do Golubia powinniśmy załatwić szybko bo w kilka godzin. Z Malborkiem jest trochę inna sprawa ale myślę, że jeżeli wyjechalibyśmy około 7:00 rano to bylibyśmy przed 10:00 w Malborku tam kilka godzin i 17:00-18:00 jesteśmy w obozowisku gotowi na popołudniową sesję.

Co wy na to?
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  

fallen
Demon

PostWysłany: 25-06-2007 9:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wypad do Malborka to moim zdaniem kapitalny pomysł. Pozostaje jednak pytanie czy będzie na tyle samochodów aby wszystkich zabrać oraz co robimy z obozem?

I co z tym wyjazdem do Torunia?

Buzz
Demoni Władca

PostWysłany: 25-06-2007 10:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do Malborka - to ja widziałem i znam, choć nie na tyle, aby być przewodnikiem. Wystarczająco jednak, żeby zostać w obozie i poleżeć przy namiotach, jeśli będzie taka potrzeba Uśmiech - jeśli nie będzie, to chętnie też się przejadę po raz kolejny.

Co do Torunia, to wizyty tu są planowane indywidualnie. Z informacji jakimi dysponuje wynika, że w poniedziałek przyjeżdżają Loamija z Aachim, a Bojo's Company dopiero we wtorek. Jeśli coś źle napisałem, to mnie poprawcie. Co do innych wizyt w Toruniu to jeszcze nic nie wiem, ale chętnie ugoszczę chlebem i solą (tfu, piernikiem i solą) kogo trzeba.

Aachi, twoja postać jako jedyna zginęła rok temu, więc rzeczywiście powinieneś stworzyć nową. Reszta osób w gruncie rzeczy też może grać nowymi, albo może tymi sami - do wyboru.

Kiedy jesz, jedz. Kiedy czytasz, czytaj. Kiedy czytasz przy jedzeniu, czytaj przy jedzeniu.
Powrót do góry

bluee
Demon

PostWysłany: 25-06-2007 18:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to ja chyba potrzebuje jakiś odpowiedzi bo jak zwykle zakręciłem się znacznie..

1. Patrzę na datę a tak jak byk jest napisane 11-15 lipca, czyli od środy do niedzieli.. a tu jakieś niespodzianki w stylu odwiedzin Torunia w dni poprzedzające.. Rozumiem nie dotyczy to bezpośrednio konwentu? Z góry także przepraszam wszystkich przybywających, gdyż jako jeden z gospodarzy nie będę mógł was piernikiem i solą u boku Buzza witać.

2. Sprawa rozplanowania w czasie całości imprezy.. Termin obrony mojej pracy magisterskiej przypada na 09.07.07, czyli zaraz przed konwentem. Dlatego jasnym jest, że wcześniej niż jedenastego po południu gotowy do wyjazdu nie będę.. Zatem na konwencie pojawię się albo wieczorkiem w środę albo w czwartek koło południa.. Co mnie ominie?

3. Sprawa wyjazdu do Malborka i Golubia. Wpisuję się na listę chętnych jeśli wszystko w terminie pasować będzie. Dodam jeszcze, że jestem w posiadaniu własnego prywatnego karawanu (zwanego także samochodem rozmiar kombi). Można do niego załadować dużą masę ludzką wraz z bagażami. Proponuje zatem wycieczkę do tych miejscowości ustalić na czwartek – piątek lub piątek – sobotę..

Elf
Demoni Władca

PostWysłany: 25-06-2007 18:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzień oficjalnego otwarcia konwentu ustalony jest tradycyjnie na środę - żeby wszyscy zdążyli dotrzeć na czas i nie stracić żadnej sesji, zabawy itp Uśmiech
Jak dotąd większość zjeżdżała się już we wtorek, co wynikało z odległości do pokonania. W końcu lepiej wyjechać wcześniej i móc odespać, żeby na środę być w formie.
Tak czy siak wcześniejsze ewentualne przyjazdy to sprawa indywidualna i poza konkursem.

PS.
Trzymamy kciuki za pomyślną obronę:)

aachi
Wielki Demon

PostWysłany: 25-06-2007 20:40    Temat postu: To jaki będzie rozkład zajęć na Terrakonie? Odpowiedz z cytatem

Nasz obecny plan podróży jest taki, że wyjeżdżamy w poniedziałek w południe ze Skarżyska... około 18-19 pojawiamy się u Buzza (gdzie ochoczo korzystamy z propozycji noclegu Uśmiech) Uśmiech We wtorek czekamy na przyjazd kolejnych osób z południa Polski i myślę, że zwiedzilibyśmy wtedy razem Toruń. Wtorek wieczorem udajemy się do Grodu Foluszek na wstępny rekonesans i szybki nocleg....

Jeśli chodzi odwiedziny Malborka i Golubia, to jesteśmy za! Oferujemy 3 miejsca w samochodziku Seicento (ekstremalna ciasnota, bez klimy... ale przecież lubimy hardcore Uśmiech) Myślę też, że moglibyśmy zahaczyć o Grunwald jak i o inne ciekawe miejsca które znajdują się w okolicy lub na trasie do Malborka. Jeśli znajdziemy na to odpowiednią ilość czasu of coz. Wiadomo, zawsze go mało. No i dlatego myślę, że warto zaplanować już teraz plan Terrakonu.

Na razie planowane są 3 przygody (Elfa, Buzza i Loamija-Aachi), 1 prawie całodniowy wyjazd (Malbork) i jeden krótki (Golub-Dobrzyn)... Niedziela będzie czasem pożegnań i pakowania dobytku, więc żadnych atrakcji chyba nie ma sensu na ten dzień planować.

Co z sesją w Avka? No i kiedy Andre się pojawisz? Czy gramy w coś w środę, skoro prawdopodobnie nie będzie aż 2 osób (z drugiej strony będzie prawie optymalna liczba graczy, czyli 6 + 1 MG)?

Jeśli chodzi o naszą przygodę, to jest dla nas (mnie i Loamiji) prawdziwym wyzwaniem i nie wiemy jak wyjdzie i ile czasu potrwa... Będziemy też czasami potrzebowali światła i poprowadzenie jej wieczorem po powrocie z Malborka, byłoby dla nas dodatkowym utrudnieniem.

Edit: Aha... Ja ze swojej strony postaram się przygotować nudny, lecz na szczęście krótki odczyt "O higienie w RPG" Uśmiech

Ps. Zazwyczaj obrona to tylko formalność więc pewnie nie będzie potrzebne Wink, ale też życzę powodzenia.
Powrót do góry

Bojo
Site Demon

PostWysłany: 25-06-2007 22:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bluee napisał:
1. Patrzę na datę a tak jak byk jest napisane 11-15 lipca, czyli od środy do niedzieli.. a tu jakieś niespodzianki w stylu odwiedzin Torunia w dni poprzedzające.. Rozumiem nie dotyczy to bezpośrednio konwentu? Z góry także przepraszam wszystkich przybywających, gdyż jako jeden z gospodarzy nie będę mógł was piernikiem i solą u boku Buzza witać.

Elf trochę źle się wyraziła jako, że nigdy nie byliśmy w Toruniu a mamy okazję która pewnie niezbyt prędko się powtórzy to korzystamy Uśmiech

aachi napisał:
Jeśli chodzi o naszą przygodę, to jest dla nas (mnie i Loamiji) prawdziwym wyzwaniem i nie wiemy jak wyjdzie i ile czasu potrwa... Będziemy też czasami potrzebowali światła i poprowadzenie jej wieczorem po powrocie z Malborka, byłoby dla nas dodatkowym utrudnieniem.

To może po wypadzie do Golubia? Wypad powinien być w miarę krótki.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  

XaRaF
Demoni Władca

PostWysłany: 26-06-2007 10:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ehh, że też akurat mnie tam nie będzie. Niestety, pierwszy urlop przysługuje mi po odbyciu 12 tygodniowego okresu próbnego.
Wizyta sierpniowa, na ślubie kuzyna, póki co stoi pod znakiem zapytania, ale podobno skoro o niej wspominałem w formularzu i podczas rozmów przy wstępnej rekrutacji, zostanie to uszanowane. Zobaczymy, podanie o urlop mogę złożyć na miesiąc przed terminem.

Mam nadzieję, że cyfrówki nikomu się nie popsują i będzie sporo fotek.

pozdrawiam ciepło
Powrót do góry

Bojo
Site Demon

PostWysłany: 26-06-2007 13:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

XaRaF napisał:
Mam nadzieję, że cyfrówki nikomu się nie popsują i będzie sporo fotek.

Na to możesz liczyć ja na ten przykład zabieram w tym roku kostkę 4GB + 1GB co pozwoli zrobić ... naprawdę dużo zdjęć Uśmiech

Buzz
Demoni Władca

PostWysłany: 26-06-2007 15:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znając bluee, to na tym terraKONie będziemy mieli komputer ze sobą, w związku z czym wielkość kart pamięci w aparatach nie odgrywa żadnej roli. Co do Av'ka to jakoś nie wyobrażam sobie naszego konwentu bez tej sesji, więc andre chcąc nie chcąc (liczę na to że chce i ma już sesję przygotowaną) będzie musiał poprowadzić - to też nie może być sesja nocna z wiadomych przyczyn.

Pozostaje więc sesja Elf'a i moja i któraś z nich musi być wieczorna (po Malborku). Mi to jest szczerze mówiąc zupełnie bez różnicy czy będę prowadził w dzień czy wieczorem. Jeśli jednak sesja miałaby się przeciągnąć do rozmiarów z zeszłego roku (przypominam że wtedy po 8 godzinach gry jeszcze szmat sesji był przed nami i nie skończyliśmy), to z wieczora zrobi się noc, a doświadczenie mówi, że część osób wtedy się wykruszy. Elfa sesje bywają trochę krótsze. Poza tym Bluee praktycznie nie będzie w środę, więc to może być czas na moją sesję - znowu rozpocznie konwent, a poza tym z bluee mamy już całe multum wspólnych sesji. Choć z drugiej strony on lubi CP2020 i pewnie chciałby zagrać.

A co do planowanego wyjazdu do Malborka - warto by zadzwonić do tego muzeum i dowiedzieć się, czy w sobotę będzie otwarte - w końcu będzie Grunwald i możliwe, że cała obsługa w zbrojach stawi się na polu bitwy (choć z drugiej strony ktoś powinien przyjąć potem rannych - uciekających z pola).

Powrót do góry

Elf
Demoni Władca

PostWysłany: 27-06-2007 7:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja sesja może być wieczorna, w zeszłym roku co prawda nie była najkrótsza, ale zaczęliśmy grać ok 20.00 i jakoś większość dotrwała do końca:)

Ps. Trafił nam się piatek trzynastego w tym roku Uśmiech

Forum Terra Inc0gnita Strona Główna -> Konwenty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 5 z 7

Skocz do: