Terra Inc0gnita
Forum Terra Inc0gnita

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
 Statystyki    Regulamin

Avanturion LARP

Forum Terra Inc0gnita Strona Główna -> Konwenty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Która przygoda była twoim zdaniem najciekawsza?
TerraKon 2007 - Podróż karawaną wersja z inkwizytorem :)
0%
 0%  [ 0 ]
TerraKon 2006 - Dwór książęcy w Vafrid
40%
 40%  [ 2 ]
TerraKon 2005 - Podróż karawaną wersja z wilkołakiem ;)
60%
 60%  [ 3 ]
Terrakon 2004 - Dwór rycerski w Marchii Północnej
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 5

Autor Wiadomość
Andre
Demoni Władca

PostWysłany: 21-03-2008 18:15    Temat postu: Avanturion LARP Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich Uśmiech
Zbliża się TerraKon, jest moim zamiarem znów poprowadzić Avanturiona Uśmiech
W związku z powyższym moje pytania i prośba o komentarze:

Która z poprowadzonych przeze mnie przygód była najciekawsza i dlaczego?
Co się nie podobało?

Wiadomo, że wszystkie były ciekawe i odmiennych komentarzy nie przyjmę do wiadomości Język
Natomiast oczywiste, że nie wszyscy byli zadowoleni do końca. Może ktoś stale otrzymuje do odgrywania postać, która go nie interesuje? Może jest coś, co należałoby zmienić?
Wiadomo, że wszystko działo się na przestrzeni lat, więc nie wszystko się pamięta, ale proszę o komentarze.
Mam już dobry pomysł na kolejnego larpa, ale jeszcze nie zacząłem go przygotowywać i uwagi mogą zmienić formę.

Przypominam, że na TK 2004 pojawiłem się pierwszy raz i zaserwowałem wam wizytę w Marchii Północnej, na dworze rycerza, którym grał Bojo. W okolicy były trolle, a punktem zainteresowania były nawiedzone elfie ruiny. Na ile pamiętam, skończyło się tak, że bard-Elf okradła rycerza, a mag-Aachi go oszukał i zdobył tablice z ruin.

Na TK 2005 z kolei jedyny raz za mojej kadencji pojawił się Coatfreak (założyciel forum - info dla nowych forumowiczów), który grał rannym zabójcą (a według powszechnej i utrwalonej do dziś opinii - wilkołakiem). Rzecz opierała się na tym, żeby karawana dotarła do punktu docelowego nie trafiając na bandytów. Rzecz się nie udała - bandyci-tajniacy Aachi i Daimon dołączyli do karawany na samym początku jako przewodnicy, nie zostali zdemaskowani i zaprowadzili karawanę prosto w pułapkę. Pamiętam, że w tej przygodzie Bojo grał magiem, a Elf jego niesforną córką. Na terrakonie po raz pierwszy pojawił się Buzz, chociaż jaką postać odgrywał, to nie pamiętam.

Na TK 2006 przygoda działa się w oblężonej stolicy Maranna - Vafrid. Na dworze działo się i działo - trzeba było znieść oblężenie, byli obcy posłowie, dworzanie i zdrajcy. Elf znowu intrygowała, tym razem przeciwko swojemu małżonkowi księciu Wink

TK 2007 to znowu podróż karawaną (miałem wówczas problem z wymyśleniem przygody, niemalże nie przyjechałem bez niej). Oczywiście tą przygodę pamiętam najlepiej, bo była ostatnia. Tym razem zostawiłem Elf w spokoju i wreszcie grała w miarę pozytywną postacią Wink, a głównym mącicielem był inkwizytor Buzz Uśmiech Na terrakonie dużo było nowych twarzy, w tym bluee. Głowy nie dam, ale chyba karawana znowu wpadła na bandytów Wink
Przygoda z TK 2007 działa się już w świecie Avka drugiej edycji.

Z mojej strony powiem, że najbardziej podobała mi się przygoda z TK 2006. Pomysł był świetny, intrygowanie było intensywne. Zresztą może podobał mi się dlatego, że było politykowanie i przygoda przedstawiała realne problemy z Avka strategicznego Uśmiech
Przy tej okazji wymienię pierwszą sprawę, na którą od tej pory zwracam uwagę - za dużo spraw zależało od jednej osoby tj. księcia (Bojo). Musiał zdjąć oblężenie, zawiązać sojusze, coś zrobić z niewierną małżonką i znaleźć zdrajcę. W efekcie ludzie nie mogli się do niego dopchać, pod koniec on miał jeszcze mnóstwo do zrobienia, a inni się już nudzili. Dbam już jednak o to, aby się to nie powtórzyło.
Buzz swoją drogą upiera się, że nie powinny występować żadne ograniczenie czasowe w trakcie przygody. Chodzi o to, że przygody podzielone są w etapy, po upływie których albo coś się dzieje (np. przybywają buntownicy i oblegają stolicę), albo trzeba podjąć kluczową decyzję (np. skręcić w tą stronę albo w tamtą). Szczerze mówiąc Buzz nie trafiają do mnie twoje argumenty. Uważam, że takie etapy mobilizują graczy do działania, wymuszają pośpiech, wprowadzają ferment. Owszem, jeśli nie zadziałasz na początku, potem trudno naprawić błąd - ale to i dobrze. Każdy powinien skalkulować, co robić w jakiej kolejności. W ostatniej przygodzie pierwszy etap był dłuższy niż pozostałe - po to, aby jeszcze był czas na poznanie się (cele każdy znał już przecież wcześniej).
A z całą pewnością nie sądzę, aby był sens w zostawianiu otwartego końca przygody tj. bez terminu/wydarzenia zamykającego grę. Jeśli by tak było, część graczy po zrealizowaniu swoich celów by się nudziła (np. Elf w ostatniej przygodzie zdobyła wszystkie punkty, a potem już tylko pomagała w intrygowaniu innym Wink ).

Czekam na komentarze Uśmiech
zabrali mu gacie, płaszcz oraz buty.

NvJ
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  

Buzz
Demoni Władca

PostWysłany: 22-03-2008 16:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze - CF jest założycielem strony, a nie forum. Ostatnimi czasy, niemal cała działalność strony sprowadza się do dyskusji na forum, ale mimo wszystko...

Po drugie, na mojej pierwszej sesji LARPie Avkowym TK 05 grałem kupcem, a karawana wcale nie wjechała w zasadzkę bandytów, tylko pojechała na gościńcem i niestety musiałem spłacić myto.

A po trzecie ankieta powinna nosić tytuł, "która sesja najmniej mi się podobała", a nie która najbardziej. Wtedy dla mnie sprawa byłaby prosta - najmniej podobała mi się sesja na TK 04, bo wtedy mnie nie było Uśmiech. A tak mam problem i nie mogę się zdecydować sesją na dworze Boja, a moją karawaną (czyli 05 i 06).

Uderzajac pierwszy, uderzasz ostatni

Kiedy jesz, jedz. Kiedy czytasz, czytaj. Kiedy czytasz przy jedzeniu, czytaj przy jedzeniu.
Powrót do góry

Bojo
Site Demon

PostWysłany: 22-03-2008 17:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Andre napisał:
Rzecz się nie udała - bandyci-tajniacy Aachi i Daimon dołączyli do karawany na samym początku jako przewodnicy, nie zostali zdemaskowani i zaprowadzili karawanę prosto w pułapkę. Pamiętam, że w tej przygodzie Bojo grał magiem, a Elf jego niesforną córką. Na terrakonie po raz pierwszy pojawił się Buzz, chociaż jaką postać odgrywał, to nie pamiętam.

Oczywiście, że Buzz nie wpadł w pułapkę bo ja byłem jego bratem i za zadanie miałem przeprowadzić go przez jak najwięcej rogatek aby nie popadł w konflikt z prawem Uśmiech
A Elf nie była moją córką tylko uczennicą

Buzz napisał:
Po pierwsze - CF jest założycielem strony, a nie forum.

Ta informacja ginie w pomroce dziejów, założycielem forum mógł być coatFreak albo Cyb.org ale raczej Cyb.org bo od niego przejąłem pałeczkę prowadzenia forum gdzieś około końca roku 2002 Roll Eyes
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  

Elf
Demoni Władca

PostWysłany: 22-03-2008 17:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każdy z nas będzie miał inne odczucia co do tych samych larpów, a to z powodu możliwości i ograniczeń postaci w jakie się wcieliliśmy, a także celów do osiągnięcia i ewentualnych nieścisłości z nimi związanych.

W skali 1-5 napiszę o każdym larpie

Larp 01 oceniam na 4 - miałam świetną postać niezależnej kobiety, ze sporymi możliwościami i mimo iż cele okazały się trudne do osiągnięcia udało mi się je zrealizować (-1 za nieścisłości w questach innych postaci)

Larp 02 z karawaną oceniam na 1 - bo do mojej postaci każdy był od początku uprzedzony i jako 15letnia dziewoja niewiele miałam do powiedzenia, a tym bardziej do zrobienia

Larp 03 - na dworze oceniam na 5 - bawiłam się świetnie, postać miała spore wpływy wszędzie, co dodawało dreszczy emocji, cele genialne, choć trudne i zrealizowane w jednym punkcie ( bo ucieczka z kochankiem się nie udała). Szkoda tylko że graliśmy na czas i postaci nie były zrównoważone, bo król Bojo został sparaliżowany natłokiem petentów, podczas gdy inni niespiesznie sobie knuli.

Larp ostatniego lata oceniam na 3,5 za jakieś ogólne osłabienie. Postać miałam ciekawą, nawet bardzo, ale cel z podmianą listu Daimona wydał mi się nie fair. Szkoda ze tak szybko rozwiązałam swoje zadania, bo następny dzień się już nudziłam. No i trudno było nawiązać z kimś kontakt, mając świadomość czyhajacej zewsząd zdrady.

I jeszcze jedno: najlepiej grało mi sie wtedy, gdy wiedziałam że ktoś ma cel zbieżny z moim a nie staję sama przeciwko wszystkim, kiedy postać miała możliwości działania i była niebanalna Uśmiech Osobiście stawiam na intrygi dworskie.

tabar
Wielki Demon

PostWysłany: 22-03-2008 19:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Buzz napisał:
A po trzecie ankieta powinna nosić tytuł, "która sesja najmniej mi się podobała", a nie która najbardziej. Wtedy dla mnie sprawa byłaby prosta - najmniej podobała mi się sesja na TK 04, bo wtedy mnie nie było Uśmiech. A tak mam problem i nie mogę się zdecydować sesją na dworze Boja, a moją karawaną (czyli 05 i 06).

Ale wtedy musialby byc tez odpowiedz "wszystkie byly do bani" Wink
Przy pytaniu ktora podobala CI sie najbardziej jest zaloznie, ze wszystkie sie podobaly, a jedna najbardziej.
Ja sie nei wypowiem bo gralem w 1 Big Grin
pzdr
Tabar
Gdyby mama miała fiuta, to by była ojcem, hej"
KNŻ
Powrót do góry

Andre
Demoni Władca

PostWysłany: 22-03-2008 19:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Buzz napisał:
Po pierwsze - CF jest założycielem strony, a nie forum. Ostatnimi czasy, niemal cała działalność strony sprowadza się do dyskusji na forum, ale mimo wszystko...

Strony, forum... Wink No dobra, mnie wtedy jeszcze nie było na świecie, oddaję cześć Cyb.orgowi Uśmiech Niestety nigdy go nie poznałem Frown

Buzz&Bojo napisał:

Po drugie, na mojej pierwszej sesji LARPie Avkowym TK 05 grałem kupcem, a karawana wcale nie wjechała w zasadzkę bandytów, tylko pojechała na gościńcem i niestety musiałem spłacić myto.
Oczywiście, że Buzz nie wpadł w pułapkę bo ja byłem jego bratem i za zadanie miałem przeprowadzić go przez jak najwięcej rogatek aby nie popadł w konflikt z prawem Uśmiech
A Elf nie była moją córką tylko uczennicą

No dobra, widać że macie lepszą pamięć ode mnie Wink Choć się mnie wydaje inaczej... ale... Pytanie

Elf napisał:
I jeszcze jedno: najlepiej grało mi sie wtedy, gdy wiedziałam że ktoś ma cel zbieżny z moim a nie staję sama przeciwko wszystkim

O, to już konkretny postulat Uśmiech Postaram się uwzględnić, w szczególności w twoim wypadku - są może bowiem tacy, którzy lubią tajniaków Uśmiech (swoją drogą, doskonale się sprawdzasz w takich rolach Wink )

tabar napisał:
Przy pytaniu ktora podobala CI sie najbardziej jest zaloznie, ze wszystkie sie podobaly, a jedna najbardziej.

Bo to jest słuszne założenie Big Grin Przecież napisałem, że innych wypowiedzi nie przyjmuję do wiadomości! Wink Wszystkie były fajne i tego się będę trzymał Big Grin

NvJ
Powrót do góry

Andre
Demoni Władca

PostWysłany: 19-06-2008 13:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ech, słabe zainteresowanie było ankietą. No szkoda. Znaczy wszystko w moich rękach (albo głowie raczej).

NvJ
Powrót do góry

Bojo
Site Demon

PostWysłany: 08-07-2008 7:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Andre napisał:
Ech, słabe zainteresowanie było ankietą. No szkoda. Znaczy wszystko w moich rękach (albo głowie raczej).

Eee ale czemu ankieta się już zakończyła? Ja chciałem oddać głos a chwilkę mnie tu nie było Uśmiech
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  

Andre
Demoni Władca

PostWysłany: 08-07-2008 11:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bojo napisał:
Andre napisał:

Eee ale czemu ankieta się już zakończyła? Ja chciałem oddać głos a chwilkę mnie tu nie było Uśmiech

Zdaje się, że na 60 dni ustawiłem czas trwania ankiety, więc długą chwilkę cię nie było Wink
Zagłosuj poza ankietą Uśmiech

NvJ
Powrót do góry

Bojo
Site Demon

PostWysłany: 09-07-2008 19:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Andre napisał:
Zdaje się, że na 60 dni ustawiłem czas trwania ankiety, więc długą chwilkę cię nie było Wink
Zagłosuj poza ankietą Uśmiech

Jakoś sobie poradziłem z tym głosowaniem w ankiecie Wink

Forum Terra Inc0gnita Strona Główna -> Konwenty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: