Terra Inc0gnita
Forum Terra Inc0gnita

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
 Statystyki    Regulamin

Jacek Dukaj "W kraju niewiernych"

Forum Terra Inc0gnita Strona Główna -> Polecam ...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Jak oceniam "W kraju niewiernych"?
1 - straszliwy szmatławiec, szkoda zachodu w każdych okolicznościach
0%
 0%  [ 0 ]
2 - można przeczytać jeśli NAPRAWDĘ bardzo się nudzisz
0%
 0%  [ 0 ]
3 - przyzwoita rozrywka - przeczytaj jeśli nie masz niczego lepszego do roboty
100%
 100%  [ 1 ]
4 - bardzo dobra lektura, polecam
0%
 0%  [ 0 ]
5 - rewelacja - lektura obowiązkowa
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 1

Autor Wiadomość
Andre
Demoni Władca

PostWysłany: 16-06-2009 23:27    Temat postu: Jacek Dukaj "W kraju niewiernych" Odpowiedz z cytatem

"W kraju niewiernych" to zbiór ośmiu opowiadań S-F. Poziom jest bardzo różny, więc może nawet warto do każdego odnosić się odrębnie. Wszystkie jednak są bardzo oryginalne - widać, że Dukaj ma niesamowitą wyobraźnię.
Najsłabsze z opowiadań to "Katedra", na podstawie którego Tomek Bagiński stworzył swoją słynną animację komputerową. Niestety opowiadanie to właściwie obraz, bez żadnej fabuły.
Również "Medjugorie" mnie nie zachwyciła, podobnież jak "In partibus infidelium" i "Muchobójca".
Z kolei "Ruch generała", "Irrehaare" i "Iacte" to już bardzo dobra lektura. "Ruch generała" jest wspaniałą analizą skomplikowanego "upadku" moralnego największego bohatera królestwa (ale trzeba przebrnąć przez zalew pseudonaukowo-magicznego słownictwa), a "Irrehaare" to nie tylko naprawdę niebanalny pomysł, ale i ciekawa, intensywna fabuła. "Iacte" ma fabułę o fajnym zwrocie akcji i nieco melancholicznym wydźwięku.
Natomiast "Ziemia Chrystusa" mnie osobiście rzuciła na kolana. Majstersztyk. Początek wcale nie zapowiada, jak mocny będzie koniec. Puenta opowiadania do dzisiaj budzi we mnie refleksje, a czytałem to z dwa miesiące temu. "Ziemię Chrystusa" warto zdobyć odrębnie, albo nawet wypożyczyć książkę tylko dla tego opowiadania.

Generalnie oceniam na 3, ale "Ziemię Chrystusa" - na 5.
zabrali mu gacie, płaszcz oraz buty.

NvJ
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  

Forum Terra Inc0gnita Strona Główna -> Polecam ... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: