Terra Inc0gnita
Forum Terra Inc0gnita

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
 Statystyki    Regulamin

Obwieszczenie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny

Forum Terra Inc0gnita Strona Główna -> D&D
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Remus
Wielki Demon

PostWysłany: 15-12-2009 17:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Andre, też grasz? Uśmiech
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  

Andre
Demoni Władca

PostWysłany: 15-12-2009 19:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie, będę widzem - a raczej wiernym czytelnikiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  

Buzz
Demoni Władca

PostWysłany: 21-12-2009 7:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawsze chetny do nowych pomsylow, ale musze zadac konkretne pytanie. Jaki okres odpowiedzi wymagasz od graczy (tak na start oczywiscie, bo rzeczywistosc i tak to zweryfikuje)? Czyli mniej wiecej, jakie tempo rozgrywki przwidujesz, po jakim czasie bez nowego posta / wpisu z mojej strony zostalbym uznany za osobe spowalniajaca gre? Pytam o to, bo chetnie bym sie przylaczyl, ale nie chce opozniac wlasnie, a wiaderko czasem jest, a czasem go nie ma.

Uderzajac pierwszy, uderzasz ostatni

Kiedy jesz, jedz. Kiedy czytasz, czytaj. Kiedy czytasz przy jedzeniu, czytaj przy jedzeniu.
Powrót do góry

Elf
Demoni Władca

PostWysłany: 21-12-2009 13:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ponieważ gra ma się toczyć na Forum liczę, że będzie dynamicznie. Ja bym chciała, żeby dwa razy w tygodniu wpisy były robione. A znając życie to się rozciągnie na raz w tygodniu.

Buzz
Demoni Władca

PostWysłany: 22-12-2009 4:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to w takim razie jeszcze jedno, nieuniknione pytanie: czy w zwiazku z tym znajdzie sie jeszcze miejsce w druzynie dla mnie? Do Nowego Roku na pewno nie dam rady, bo w piatek wyjezdzamy, ale pozniej dwa razy w tygodniu powinno sie udawac Uśmiech

Pierwszy pomysl na postac: mnich, choc tak na prawde z chcecia zagralbym kazda postacia, do barbarzyncy po czarodzieja. Piszesz, ze cechy postaci sa tu drugorzedne (i fajnie), ale jednak jakas tam postac chce sobie stworzyc (chocby do uzytku wlasnego), stad kolejne pytanie: ktoro lvl'owe postacie widzisz w przygodzie?

I chyba ostatnie pytania, jakze wazne:
Kiedy planujesz start?
Do kiedy trzeba przyslac ci postac?

Kiedy jesz, jedz. Kiedy czytasz, czytaj. Kiedy czytasz przy jedzeniu, czytaj przy jedzeniu.
Powrót do góry

Elf
Demoni Władca

PostWysłany: 28-12-2009 11:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co prawda zamknęłam skład po zgłoszeniu szóstej osoby, ale chyba jedna więcej nie zrobi różnicy. Gdyby się okazało, że będziesz miał problem z grą, to najwyżej zostaniesz łącznikiem drużyny ze świątynią Lathandera:)

INFORMACJA DLA DRUŻYNY

- podstawowe cechy postaci to: siła, zręczność, kondycja, inteligencja, mądrość, charyzma - zróbcie dwa komplety rzutów 2k6+6 i wyślijcie mi mailem wyniki wraz z określeniem profesji

przypominam, że:
a) niska inteligencja ogranicza szybkość uczenia się nowych umiejętności i języków do minimum
b) wartości cech ulegają zmniejszeniu/zwiększeniu w zależności od wyboru rasy - maksymalna możliwa wartość na początek to 19
c) co cztery poziomy możemy zwiększyć cechę o 1 punkt

- postaci startują na 3 poziomie, więc kto umie to przydziela rangi umiejętności i atuty do 3 poziomu, wybiera czary i inne bajery

- piszemy historie - jeśli ktoś nie zna świata, niech pisze w ogólnym zamyśle fantasy a ja potem przydzielę mu region. Zapewne będą to okolice Beregostu. Oczywiście dobrze by było, żeby taka postać nie chwaliła się doświadczeniem podróżnika:)

- czekam na informacje od Was po Nowym Roku. W przyszłym tygodniu chcę już zrobić karty postaci.

XaRaF
Demoni Władca

PostWysłany: 28-12-2009 19:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dobra, ekipa - wypadałoby się zmobilizować a i szczędzić Elf ślęczenia nad podręcznikami i dopracowywaniem naszych kart postaci.

Kilka adresów do programów/skryptów który cały proces mogą znacznie ułatwić:

http://lastinn.info/dnd-i-d20/7464-krotki-kurs-tworzenia-bohatera-w-systemie-d-and-d-3-5-a.html

http://downloads.sourceforge.net/pcgen/pcgen5162_win_install.exe

http://dnd3rd.sourceforge.net/

W przypadku braku kostek, ja wiem, że wszyscy mają ale nigdy nic nie wiadomo Wink , link do niewielkiego programu rzucającego kośćmi za nas.

http://www.madogregames.com/dice-roller.php

A w razie dalszych problemów na forum też możecie pytać, coś tam wiem, w podręcznikach też szukać mogę jak ktoś nie dysponuje.

Do dzieła towarzysze, Nowy Rok już za kilka dni, wypadałoby zacząć z hukiem, znaczy się pierwszym wpisem sesji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  

Remus
Wielki Demon

PostWysłany: 29-12-2009 13:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i niestety dopiero początek następnego tygodnia to rozsądny termin kiedy będę mógł przysiąść nad postacią oboma półdupkami, bo kompem i dostępem do netu dysponuję bardzo sporadycznie :/

Pytanie do lepiej znających świat - czy ze Scornubel do Beregostu jest na tyle blisko by ew. kontakty postaci w Scornubel miały jakieś przełożenie na tą drugą miejscowość? Mam na myśli znajomych, "sławę" postaci itd.

Rozumiem że dla elfów w Faerunie modyfikatory rasowe to +2 Zręczność, -2 Budowa? Mam dziwne wrażenie że z racji charakteru też występują jakieś modyfikatory, ale prosiłbym o potwierdzenie tego albo zaprzeczenie...

Serdecznie pozdrawiam!

XaRaF
Demoni Władca

PostWysłany: 29-12-2009 16:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wg skali mapy ze Scornubel do Beregostu w linii prostej jest jakieś 500km, do tego brak, przynajmniej na mapie, wytyczonego bezpośredniego szlaku między tymi dwoma miejscami i znaczna różnica w wielkości między oboma miastami pozwalają mi sądzić, że nie będzie miało to przełożenia. Oczywiście w takim przypadku ostateczne zdanie należy do MG, ja, biedny żuczek Uśmiech , mogę tylko zerknąć na mapę i zinterpretować informacje.

Co do elfów: to modyfikatory rasowe się zgadzają. Brak modyfikatorów z racji charakteru postaci. Poniżej wyciąg z podręcznika:

Cytat:
+2 Zręczność, -2 Budowa.

Średni rozmiar: Jako istoty średniego rozmiaru, elfy nie zyskują specjalnych premii i nie podlegają karom wynikającym z rozmiaru.

Bazowa szybkość naziemna elfów wynosi 9 metrów.

Niepodatność na magiczne efekty uśpienia oraz premia rasowa +2 do rzutów obronnych na zaklęcia oraz efekty szkoły oczarowań.

Widzenie w słabym świetle: Elfy widzą na dwa razy większy dystans niż ludzie w świetle gwiazd, księżyca, pochodni i w podobnych warunkach słabego oświetlenia, normalnie rozróżniając kolory i szczegóły.

Biegłość w broni: Elfy zyskują atut premiowy Biegłość w broni żołnierskiej dotyczący następującego oręża: miecz długi, rapier, łuk długi (wliczając refleksyjny łuk długi) oraz łuk krótki (włączając refleksyjny łuk krótki).

Premia rasowa +2 do testów Nasłuchiwania, Przeszukiwania oraz Spostrzegawczości. Elf, który minie w odległości 1,5 metra sekretne lub ukryte drzwi, ma prawo do testu Przeszukiwania, jakby ich aktywnie szukał.

Automatycznie zyskiwane języki: wspólny i elfi. Premiowe języki: gnolli, gnomi, goblini, leśny, orkowy, smoczy.

Ulubiona klasa: Czarodziej. Ustalając, czy wieloklasowa postać tej rasy podlega karze do punktów doświadczenia, pod uwagę nie należy brać jej klasy czarodzieja.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  

Elf
Demoni Władca

PostWysłany: 29-12-2009 18:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mistrz Podziemi mówi tak:

- z elfami jest tak jak zacytował Xaraf - i dzięki mu za to
- natomiast co do Scornubel, to odległość w linii prostej do Beregostu wynosi aż 350 km, ale na tej linii prostej rośnie Las Ostrych Kłów i nikt, komu miłe życie nie będzie tamtędy podróżował.

Scornubel to duże kupieckie miasto zwane Miastem Karawan - lecz nie dajcie się zwieść - mało które karawany przemieszczają się lądem.
Rzeka Chionthar to wielki szlak handlowy łączący Wrota Baldura z Elturel, Scornubel, Berdusk i Iriaebor.
Tak czy inaczej, nie ma możliwości, by sława tak początkującej postaci dotarła ze Scornubel do Beregostu, szczególnie że radni Miasta Karawan rekrutujący się z dawnych poszukiwaczy przygód dbają o to, by żaden bohater im pod bokiem nie wyrósł i nie psuł autorytetu:)
Co do znajomości, to może mieć najdalej we Wrotach Baldura.

Ps. Ten programik do rzucania kostkami jest cudny:) Nie dość, że można sobie ustawić ilość, wielkość i kolory kostek, to jeszcze tła są klimatyczne.

Buzz
Demoni Władca

PostWysłany: 04-01-2010 6:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowy Rok minal i nie wiem jak Wasze, ale moja postac juz pofrunela do Beregostu Uśmiech

Pozdrawiam

Powrót do góry

Elf
Demoni Władca

PostWysłany: 04-01-2010 14:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mistrz Podziemi wita w Nowym Roku 2010 (ale kosmicznie wygląda taka data) i życzy wszystkim graczom zapału do gry i oby początkowy entuzjazm nigdy nie wygasł.
Jako bohaterowie Krain tez będziecie obchodzić święto Nowego Roku 1373 według Rachuby Dolin, ale to za pół roku, bowiem Flamerule to dopiero lipiec.

Postaci Buzza i Xarafa są w pełni kompletne, postać Remusa już na ukończeniu, czekam jeszcze na Daimona, Fallen i Aachiego.

XaRaF
Demoni Władca

PostWysłany: 04-01-2010 14:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Elf napisał:

- natomiast co do Scornubel, to odległość w linii prostej do Beregostu wynosi aż 350 km [...]

No to mapa w polskiej edycji podręcznika do Krain ma błąd, zamiast 200 powinno być 100 km. Zresztą upewniłem się sprawdzając w Interaktywnym Atlasie gdzie odległość wyniosła 374 km.

Jeśli chodzi o program do rzucania kostkami to 'cudny' to bardzo dobre określenie. Uśmiech

Sprężać się reszta ekipy, przynajmniej wiadomo kogo poganiać. Uśmiech
A palladyn tabara się wykruszył czy już zwarty i gotowy?
Powrót do góry

Remus
Wielki Demon

PostWysłany: 04-01-2010 15:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam również w 2010 (tak, tak, swego rodzaju ironia mi również nie umknęła - a dla fanów Cyberpunka rok 2020 to już będzie zupełny odlot Wink ). Dziękuję Xarafowi i Elfowi za wyjaśnienia, co do tej kompletności postaci to trochę za dużo powiedziane bo zmagam się z umiejętnościami i resztą procesu tworzenia postaci (właśnie, ile mamy pieniędzy na starcie?), ale zapał oczywiście nie wygasł Uśmiech

Elf
Demoni Władca

PostWysłany: 04-01-2010 22:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasa i wyposażenie bohatera zależy od historii postaci. Czyli od pochodzenia, wybranej klasy i motywacji postaci. Póki co kasą się nie przejmujemy, ale dopuszczam bajery w ekwipunku, o ile da się to jakoś wytłumaczyć.

Forum Terra Inc0gnita Strona Główna -> D&D Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

Skocz do: