Terra Inc0gnita
Forum Terra Inc0gnita

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
 Statystyki    Regulamin

TerraKON 2013

Forum Terra Inc0gnita Strona Główna -> Konwenty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aachi
Wielki Demon

PostWysłany: 14-09-2012 9:44    Temat postu: TerraKON 2013 Odpowiedz z cytatem

Żeby nie było, że wątek powstał za późno by ustalać urlopy to zakładam go już teraz Uśmiech

No więc... są chętni? I jeśli tak to gdzie i kiedy? Uśmiech
Ja mam dwie propozycje:
1) Mirów, lub okolice (tak by przypomnieć sobie stare czasy).
2) Północ Szkocji (opcja zdecydowanie bardziej pieniędzożerna).

Czas najlepiej chyba lipiec... ale ja się mogę dostosować do każdego terminu Uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  

aachi
Wielki Demon

PostWysłany: 16-09-2012 17:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Andre w innym wątku napisał, że podoba mu się pomysł Szkocji Uśmiech Mi szczerze też Uśmiech Niestety mimo, że kilka razy interesowałem się jak tu zorganizować konwent to ciężko mi obecnie podać o jakich kosztach mówimy. Za bardzo to zależy od miejscówki jaką wybierzemy, terminach i ilości osób która będzie chętna przylecieć.

MIEJSCÓWKI:
1) Scottish Borders - czyli "województwo" w którym mieszkam. Dla mnie rozwiązanie najwygodniejsze, bo wszystkie potrzebne sprawy i rozrywki mógłbym ugadać wcześniej osobiście. Do tego całkiem nieźle orientuję się w atrakcjach i możliwościach tego obszaru. Łatwiej mi też znaleźć oszczędności w porównaniu z innymi miejscami.
Minusem jest, że Bordersy nie są najatrakcyjniejszym turystycznie miejscem w Szkocji, więc osoby oczekujące naprawdę solidnych wrażeń mogłyby się czuć troszkę zawiedzione.

2) Edimburgh - Miejsce bardzo atrakcyjne. Dzieje się dużo i prawie zawsze. Możliwości spędzania wolnego czasu ogrom. Minusem jest to, że noclegi bardzo drogie i nie każdemu może pasować duże i ludne miasto na TerraKon.

3) Północ szkocji - Tereny dla mnie mniej znane więc pasują idealnie by je nazwać TerraInc0gnita Uśmiech Są góry, duużo jezior, mało cywilizacji. Łatwo można wynająć domek lub dwa. Zameczek też się pewnie jakiś znajdzie Uśmiech Ceny potrafią być niskie jak na Wielką Brytanie (zależy od terminu, w sezonie letnim jest już drożej).

4) Inne - Może być też Anglia, Walia, lub Irlandia. Jednak dla mnie tak jak i dla Was byłaby to wycieczka w ciemno.

ORGANIZACJA NOCLEGÓW:
1) Można wynająć chatkę, lub dwie (zależy ile byłoby chętnych). Opcja (zależnie od terminu i miejsca) ma zadatki na najtańszą. Często dostępna jest kuchnia, więc można samemu przygotowywać jedzonko. Można też zadbać by było miejsce na ognisko, jak i brak szwędających się obcych. Problemem może być... że wszędzie będzie daleko, a wokół tylko łąki, jeziorka i owce.

2) B&B - czyli takie małe hoteliki. Pokoje zazwyczaj są (1-3 osobowe, choć gdzieniegdzie trafiają się i 5 osobowe). Zazwyczaj dają śniadanie. Problemem może być znalezienia miejsca na gry RPG lub inne posiadówki. No i potrzeba stołowania się w lokalach. Za to dużym plusem jest możliwość nocowania w kilku lokacjach, dzięki czemu więcej można zwiedzić. No i jest to dość droga opcja (średnio 30£/osobonoc).

3) Namiot - jako, że pogoda potrafi być kapryśna to odradzam (z resztą małe dzieci, które byłyby obecne potrzebują lepszych warunków). No, ale jak ktoś chce przyoszczędzić, to pola namiotowe się trafiają. Z resztą prawo teoretycznie pozwala rozbić namiot byle gdzie.

4) Hotel - Można też skorzystać z większego hotelu. Jednak ceny mają taki rozstrzał (zależnie czy to spa, czy Marriott, czy coś innego), że nawet nie ma sensu ich podawać. Na pewno jednak drożej niż w B&B.

5) Inne - są i inne możliwości np. wynajęcie kilku pokoi w hotelu-zamku, lub wynajęcie samochodu z budą kempingową. Można też pozwolić zorganizować całą wycieczkę biurowi podróży... Niestety takie imprezy mogą być już kosztowne.

TERMINY:
Terminy w okresie letnim są najdroższe, nawet 2-3 razy droższe niż poza sezonem. Za to największe szanse, że pogoda jako tako dopisze.

JAKIE KOSZTY - NOCLEG:
Pojedynczy domek 4 pokojowy można znaleźć już za 300£/tydzień (ale to poza sezonem). W sezonie trzeba liczyć jakieś 600£/tydzień. Jeśli jest naprawdę fajna lokacja i super chałupka to liczą sobie nawet i 1000£/tydzień. Jeśli by przyjeżdżało ponad 10 osób to można by pomyśleć o dwóch domkach.
Powiedzmy, że na tydzień to jakieś 100£-200£ na osobę.

B&B średnio to 30£/osobonoc, choć przy odrobinie szczęścia można by znaleźć i za 20£/osobonoc. Ceny w okresie jakiegoś festiwalu w Edinburgh mogą być troszkę wyższe.
Czyli nocleg ze sniadaniem w B&B można liczyć na jakieś 200£/tydzień na osobę.

JAKIE KOSZTY - WYŻYWIENIE:
Ceny żarcia w supermarkecie są tylko delikatnie wyższe niż w Polsce.
Jeśli byśmy sami sobie nie szykowali, tylko stołowali się w lokalach, to tak liczę jakieś £100-£150 na tydzień bez alkoholu.

JAKIE KOSZTY - TRANSPORT:
Bilety lotnicze kupione wcześnie kosztują zwykle mniej niż 100£ w dwie strony/osobę. Im bliżej terminu tym drożej. Tydzień przed wylotem mogą już kosztować 200£ w jedną stronę/osobę. Więc warto byłoby je kupić najwcześniej jak to możliwe.

Transport z i na lotnisko mógłbym prawdopodobnie załatwić po kosztach benzyny. Jednak dla wycieczek dużą grupą trzeba by organizować transport (wynająć busa, albo korzystać z publicznego). Ciężko wyliczyć ile kasy trzeba by wyłożyć.

PODSUMOWANIE:
Jeśli chcielibyśmy bardzo tanio to tygodniowy TerraKon w Szkocji (z transportem) mógłby kosztować mniej niż £300/osobę (jakieś 1600 zł). Mówiąc mniej, może to też oznaczać £200 (1000 zł), ale to chyba lepiej wtedy robić konwent w Polsce.

Niestety UK nie należy do tanich krajów, więc na tydzień wakacji z transportem, kupowaniem pamiątek, popijaniem whyskacza i jakimś zwiedzaniem ja bym liczył, że trzeba liczyć się z wydatkami ok £500 na osobę.

Ostateczną zbliżoną cenę mógłbym podać dopiero wiedząc ilu byłoby chętnych, jak dużo Szkocji chcielibyście widzieć i mniej więcej o jakim terminie odbył by się TerraKon (no i czy to byłby tylko tydzień, czy na przykład dwa tygodnie).

No to czekam co inni na to powiedzą.
Fajnie by też było gdyby Xaraf się odezwał. Jako zamieszkujący ten góralski kraj, też pewnie mógłby wiele ciekawego zaproponować, lub podpowiedzieć.
Powrót do góry

Elf
Demoni Władca

PostWysłany: 16-09-2012 21:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm, jak na tydzień takie koszta - opcja domek oczywiście- to biorąc pod uwagę fakt, że nad polskim morzem można więcej przepuścić, stwierdzam, że można to przemyśleć:)

aachi
Wielki Demon

PostWysłany: 17-09-2012 11:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to fajnie Uśmiech Już dwie osoby (pary) stwierdziły, że to nie taki głupi pomysł Uśmiech

Elf napisał:
jak na tydzień takie koszta - opcja domek oczywiście- to biorąc pod uwagę fakt, że nad polskim morzem można więcej przepuścić, stwierdzam, że można to przemyśleć:)

Big Grin Ja tylko zaakcentuję, że realnie, by mieć wakacje na luzie trzeba wydać wszystkiego ok £500/osobę (co stanowi około 2600zł). Za parę jest to już 5k złociszy (więc jest to już większy wydatek)
Oczywiście kombinując i tnąc koszty myślę, że dalibyśmy radę zejść do £300/osobę (1600 złociszy). Poniżej tej kwoty raczej nie ma sensu schodzić, bo cały TerraKon polegałby na siedzeniu w jednym (do tego zapyziałym Uśmiech ) miejscu (skoro już lecieć do Szkocji to cośtam tej Szkocji warto obejrzeć) )... a za tą kasę można już się całkiem fajnie zorganizować w Polsce.
Powrót do góry

Andre
Demoni Władca

PostWysłany: 17-09-2012 17:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o Szkocję, to bylibyśmy z Kingą chętni, pod warunkiem zracjonalizowania naszego pobytu Wink Tzn. jest pewne ograniczenie ilości rpg, który moja małżonka jest w stanie zaakceptować, a i siedzenie w jednym miejscu przez cały pobyt nam nie odpowiada.
Ale ogólnie to jesteśmy chętni, chociaż jeśli konwent ma być stacjonarny, to pewnie na całym byśmy nie byli.
Do Mirowa (albo w inne miejsce) też moglibyśmy przyjechać na 3-4 dni.
zabrali mu gacie, płaszcz oraz buty.

NvJ
Powrót do góry

aachi
Wielki Demon

PostWysłany: 17-09-2012 21:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak właśnie myślałem, że jak już jechać do Szkocji to ją troszkę pozwiedzać. Zresztą znam w Edynburgu kilka fajnych lokali w których nocami często króluje salsa Uśmiech
Powrót do góry

Forum Terra Inc0gnita Strona Główna -> Konwenty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: